Elumaja projekti hind?

ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

Tere.

Sooviksin elumajale projekti. Vaja Väike-maarja omavalitsusele esitada.
Olemas on seinad.Katus peal.Akna kohad olemas.Ukse kohad olemas.Toad teada kuidas tulevad.Ahjutald olemas. (Ei tea mis infot veel anda.Pole väga kokku puutunud nende asjadega)

Mis nende hinnad oleks umbes-täpselt?
Ja kellel huvi töö vastu võib oma andmed jätta samuti.

Tänan.
ccc33
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ccc33 »

2500eur+km

Kui hind sobib, siis jäta oma kontakt.
Külaline
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kuidas sa said juba seinad püsti ja katuse peale kui sul projektigi pole? Projekti koostamise hinnad on muidu ca 500-1000 euri! Aga alati saab ka kallimalt! :hello:
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

ccc33 tundub olevat see kallim variant.

No mul on vana hoone.kus olid seinad püsti.Katuse tegin ka peale.Siis kui sai tuuletõkkele viimane nael sisse aetud tuli keegi järelvalenõunik vms. Igatahes siis tuli nagu STOP peale. Midagi tarka ta üelda ei osanud.Trahvide summad tulid unepealt. Aga nüüd häda käes ja tahaks ehitamist jätkata.
ccc33
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ccc33 »

Keegi minu pakkumisest odavamalt pole ju pakkunud, et minu hinda kalliks nimetada :)
Aga projekti hinnad erinevad kümnetes kordades. Mõni teeb tõesti 700 euroga asja ära, teine küsib 10 000+eur eelprojekti eest.
Külaline kirjutas:Projekti koostamise hinnad on muidu ca 500-1000 euri! Aga alati saab ka kallimalt! :hello:
On alles hinnavahemik... Ütled, et saab ka kallimalt!? See, et nii odavalt keegi piraatversiooniga põlve otsas midagi nokitseb mustalt teha on jaburus.
Külaline
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ccc33 kirjutas:Keegi minu pakkumisest odavamalt pole ju pakkunud, et minu hinda kalliks nimetada :)
Aga projekti hinnad erinevad kümnetes kordades. Mõni teeb tõesti 700 euroga asja ära, teine küsib 10 000+eur eelprojekti eest.
On alles hinnavahemik... Ütled, et saab ka kallimalt!? See, et nii odavalt keegi piraatversiooniga põlve otsas midagi nokitseb mustalt teha on jaburus.
Loodame, et ccc33-el on projekteerija paberid taskus ning loodame, et ta eel- eelprojekti eest 20 000 euri ei küsi! :grin:
niisamatargutan
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas niisamatargutan »

500€-1000€ eramaja projekti eest on ikka väga tagasihoidlik summa. Tihti peale ühe eramu peale kulub ajaliselt 1-2 kuud, mitte küll igapäevaselt tegemist aga nii ta tavaliselt venib. Võtame nüüd 500€ ja maksame selle pealt ka maksud ära ja mis jääb nüüd projekteerijale kätte?!? Joonestamis programmide hinnad algavad 3000-4000€, millega kannatab midagi teha ka.
Ise ma alla 1500€+km eramajasid ette ei võta, selline hind on ühekordse neljakandilisele hoonele. Sellise hinnaga saab endale ikka vahest poest ka midagi paremat osta leiva peale ning paari aasta tagant arvuti välja vahetada ja kontorit ülal pidada.
Üldiselt on nii, et mida vähem maksad, seda vähem ka saad.
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1934
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 78 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas aero »

Täpselt nii, tasuta lõunaid ei ole. Tasuta võib heal juhul suppi saada. Kas see 1500-2000 hõlmab ka eriosasid?
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

ON jah sinu pakkumine odavaim.Lähinädalatel asjad selguvad siis võtan ilmselt ühendust.(äkki jätad mingi info postkasti) Ega paremat midagi pole leidnud.
KEs teeb ühele majale 1-2 kuud projekti? Mina kui võhik ei teeks seda isegi nii kaua.Sellepärast venitad ,et hiljem sellist klotsi küsida mille sa teeksid kinni-silmi valmis?
Mul ei ole täitsa nullist vaja mõtlema hakkata.JA vaja on ainult ehitusloa jaoks.Rohkemat pole vaja.
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

No mul on vana hoone.kus olid seinad püsti.Katuse tegin ka peale.Siis kui sai tuuletõkkele viimane nael sisse aetud tuli keegi järelvalenõunik vms. Igatahes siis tuli nagu STOP peale. Midagi tarka ta üelda ei osanud.Trahvide summad tulid unepealt. Aga nüüd häda käes ja tahaks ehitamist jätkata.[/quote]

No siis oleks olnud vaja renoveerimisprojekti. Kaardistatakse olemasolev olukord ja vastavalt sellele tehakse projekt. Kust mida lammutada, kindlustada, toestada jne.
Eriosasid selle eest kindlasti ei saa.
Pole ehk otse teemasse aga mõtlemiseks ikka. Näiteks tehnoruum.
Tavaolukorras paneb ventilatsiooni või kütte/vee tegelane oma seadme/seadmed sinna kuhu on mugav torusid tuua. Samale kohale on ventilatsiooni/ küttetegelane projekteerinud akupaagi ja boileri. See oli talle sobiv ja mugav koht. Oli ju mõlemale sobiv koht, aga keegi ei suvatsenud vaadata vendi ja kütte projekti tervikuna. Iga tegelane vaatab oma paberit ja laksab külma kõhuga torud paika. Ja siis on nii; kes ees see mees. Ehk kes saab enne oma seadmed paika. Ja siis peavad teised kõik ümber mängima.

Toomas.
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

Vald küsis lihtsalt ehitusprojekti. Mitte renoveerimisprojekti. Kuna suurem jaolt ehitan ise ja mõne osavamate meeste õpetustel siis ei karda seda ,et kuskil jookseb boileri paak ja vent kokku.
Kuna olen ise ventilatsioonis töödanud siis tean täpselt mida mõtled sellle projekti valesti lugemise all.Seda jama juhtus päris tihti meil.Aga ma räägin siin väiksest eramajast.Kui ma nii rikkas oleks ja teistel kõik teha laseks siis ma ilmselgelt ei küsiks siin nõu projekti hindade kohta.
JA see ,et teistel jooksevad juhtmed kokku ja ei oska projekti lugeda annab võimaluse sellist hinda küsida? Või mida sa üelda üritasid.Ma ei saanud täpselt aru.
niisamatargutan
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas niisamatargutan »

Projekteerimis aeg, kui selline võtab 1-2 kuud aega. 95% tellijatest tahab projekteerimisfaasis ruumide planeeringut muuta. Joonestamisele kuluv aeg on hoopis teine. Tavaliselt teen põhiplaani valmis ja siis hakkab tellijaga palli põrgatamine. Saadad joonise kooskõlasamiseks tellijale ja kulub jälle nädal vastuse saamiseks. Teed muudatuse saadad joonised uuesti ja jälle nädal ning nii see 1-2 kuud täis saabki. 1500€+km eest saab ainult arhitektuurse eelprojekti, sellele hinnale lisandub energiamärgis 100...150€+km ja geoalus (mitte vanem kui 2 aastat) 100...150€+km, sest neid on vaja ka ehitusloa taotlemisel. Eriosad tuleb juurde tellida. Kuigi meil on kasutusloa tarbeks eramutel vaja ainult elektriprojekti, ülejäänud asjad võib VEEL ise teha oma nägemise järgi. Sellest aastat kunagi pidi tulema muudatus, et korstnaid saavad laduda ainult kutselised pottsepad.
Täiesti tüüpiline on olukord, et sellest hetkest kui klient tuleb projekteerija juurde oma soovidega kuni ehitusloa kätte saamiseni kulub 3 kuud, sest Eestis on kombeks ka ehitusloa taotlemise menetlemisega venitada ka tihti peale 30 päeva. :)
Kahjuks endal pole lähima 3-4 kuu jooksul võimalik mitte ühegi tööd juurde võtta. Lisaks ise üritan teha arhitektuurseid eelprojekte nii vähe kui võimalik, sest lihtsam on teha üks 2000m2 tootmishoone, kui üks keskmisest keerulisem eramu.
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

No arusaadav .Hästi lahti seletatud. Ega siin riigis elu lihtne polegi :) Maksa ja maksa.Ok see projekt osaliselt ikka enda heaks ka.Aga mida see riik sellest lõivust veel vahelt võtab.NAd arvavad ,et neid projekte saadakse vist võileiva raha eest.Vähemalt nii arvasin isegi.Siis tekkis isu tagasi minna valda kui sain hindadest rohkem teada.
Minu arust see seadus juba kehtib ,et ainult paberitega pottsepad saavad laduda.Ma ei tea kas otseselt seadus vastu võetud aga kindlustust näiteks ei saa majale kui pole paberitega pottsepa ette näitada uuele pliidile
RamestEhitusOÜ
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 24
Liitunud: 09 Veebr 2015, 22:18
Asukoht: Tiigi 80, Tartu tel.516 6152 info@ramest.ee
Kontakt:

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas RamestEhitusOÜ »

Kui veel projekti pole, võid julgelt ühendust võtta. info@ramest.ee 5166152
Sinu kindel ehituspartner ehitamisel!
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.
[quote="ehitushuvi"]Vald küsis lihtsalt ehitusprojekti. Mitte renoveerimisprojekti. Kuna suurem jaolt ehitan ise ja mõne osavamate meeste õpetustel siis ei karda seda ,et kuskil jookseb boileri paak ja vent kokku.
Kuna olen ise ventilatsioonis töödanud siis tean täpselt mida mõtled sellle projekti valesti lugemise all.Seda jama juhtus päris tihti meil.

Siis saame asjast üheselt aru, ikka juhtub. Vahet ei ole kas on suurehitus või eramu. Nende viimaste peal seis veel hullem.

Aga ma räägin siin väiksest eramajast.Kui ma nii rikkas oleks ja teistel kõik teha laseks siis ma ilmselgelt ei küsiks siin nõu projekti hindade kohta.
JA see ,et teistel jooksevad juhtmed kokku ja ei oska projekti lugeda annab võimaluse sellist hinda küsida? Või mida sa üelda üritasid.Ma ei saanud täpselt aru.

Kui antud kinnistul oli olemas vundament ja seinad, siis kuskil oleks pidanud need ka arvel olema. Kui need on olemas piisaks renoveerimisprojektist.
Küsi KOV`tegelase käest, mida teha ja kuidas käituda.

Toomas.
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

Kes täpselt need KOV tegelased on.Ei saanud aru.

Tead ma küsiks veel seda ,et kui juhul peaks minema nii ,et pole vaja elumaja ehitus projekti.Kui teeks sinna näiteks ainult sauna.Ehk siis leiliruum pesuruum ja üleval mingi magamine.KAs sellest muutuks midagi minu jaoks.Või vald tahab ikka sama projekti ja maksumus ikka sama? Või targe valla käest küsida?
Külaline
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

ehitushuvi kirjutas:Kes täpselt need KOV tegelased on.Ei saanud aru.
kõik need vastused on sul kahe telefonikõne kaugusel :

1. üldnumbrilt saad teada kelle käest küsida
2. küsid vajalikud küsimused

Väike-Maarja vallavalitsus

Aadress: Pikk 7 Väike-Maarja 46202
Telefon: 329 5750
Faks: 329 5760
E-post: valitsus@v-maarja.ee
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

niisamatargutan kirjutas: Tihti peale ühe eramu peale kulub ajaliselt 1-2 kuud
Kui suureks hindad oma tööaega kui eesmärgiks on saada min mahus projekt st. täpselt nii vähe kuivõrd ehitusloaks vaja ja olemas on juba ...
ehitushuvi kirjutas: Olemas on seinad.Katus peal.Akna kohad olemas.Ukse kohad olemas.Toad teada kuidas tulevad.Ahjutald olemas..
:?:
niisamatargutan
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas niisamatargutan »

rokikas kirjutas:
niisamatargutan kirjutas: Tihti peale ühe eramu peale kulub ajaliselt 1-2 kuud
Kui suureks hindad oma tööaega kui eesmärgiks on saada min mahus projekt st. täpselt nii vähe kuivõrd ehitusloaks vaja ja olemas on juba ...
Ma arvan, et joonestamisele ja koha peal ülesmõõdistamisega koos 1-2 nädalat. Kuid neid asju ei saa peaaegu kunagi järjest taha lõpuni. Alati on mingid küsimused, mille lahendamine võtab aega. Praegusel juhul, kui ehitatakse uut maja, kas on arvestatud soojustagastusega ventilatsiooni seadmega ning mis küte tuleb. Ainult maaküte puhul ning väga hea soojustuse puhul saab loobuda soojustagastusega ventilatsiooni seadmest eramu puhul, et oleks tagatud energiatõhususe miinimumnõuded. Kõigi nende asjade läbi nämmutamine tellijaga võtab aega.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 66 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Projekteerimise puhul ei ole päris õige rääkida projekti hinna sõltuvusest "tööajast". Või jooniste arvust ja suurusest. Näiteks mingi välistrassi projekt võib joonisel endast kujutada ainult ühte 10cm pikkust kriipsu, aga raha küsitakse ikka paarsada eurot.
ccc33
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ccc33 »

Küülaline kirjutas:Projekteerimise puhul ei ole päris õige rääkida projekti hinna sõltuvusest "tööajast". Või jooniste arvust ja suurusest. Näiteks mingi välistrassi projekt võib joonisel endast kujutada ainult ühte 10cm pikkust kriipsu, aga raha küsitakse ikka paarsada eurot.
Veel parem näide on detailplaneering. Kui inimene tahab krunti kaheks lüüa, siis pealtnäha tuleks lihtsalt õigesse kohta "triip" tõmmata ning asi korras. Tegelikult on selle taga on aga aeganõudev paberimajandus...
ehitushuvi
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 32
Liitunud: 09 Mai 2014, 18:25

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas ehitushuvi »

Eks sinnapoole on meie süsteemid on liikunud. Väga lihtsast asjast tehakse väga keerukas bürokraatia ja tihti peale jääb sinna vahele grupp inimesi kes kõik tahavad oma kasumit saada.
arh
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas arh »

Kirjuta latni5682@gmail.com, teen hinnapakkumise.
allan23
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 12 Veebr 2012, 16:36

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas allan23 »

kaua ühe 100m2 hoone projekti tegemine aega võtab keskmiselt? Minul üks siin foorumis figureerinud projekteerija teeb seda juba 8 kuud ja nüüd tahab veel üle ka lasta, ettemaks tehtud poolele summale. Mida sellise tegelasega nüüd teha..ma arvan et norm aeg on ammu ületatud.
Külaline
külaline

Re: Elumaja projekti hind?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Naabrimees elab juba 3ndat aastat sees (ja on juba trahvi isegi saanud) aga projekteerija pole veel isegi ehitusloa staadiumi projekti korda ajanud. Praalis, et temal "käsi sees" ja kõik saab korda. Raha makstud aga kinnitatud projekti pole.
Kui omal esimene projekteerija jäi teisel kuul kolmeks nädalaks kadunuks lõpetasin lepingu ja tegin lepingu järgmisega kes tegi 1 kuuga valmis.
Vasta