Garaaž kergehitusena

sooproduce
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 17 Apr 2014, 18:16

Garaaž kergehitusena

Lugemata postitus Postitas sooproduce »

Eesmärk: saada 2 autot katuse alla ilmastiku tingimuste eest võimalikult odavalt. Esialgsete mõõtmiste tulemusel tuleks ehitise mõõdud ligikaudselt 6x6=36m2 ja kõrgus ukse poolt 2m ja vastaspoolt siis kuskil 1,7m või midagi sellist ehk siis ühekaldeline tahapoole. Kuna mõlemad autod on sedaanid siis peaksid ära mahtuma.

Nagu ma olen aru saanud siis alla 60m2 pinnaga ehitiseks pole vaja mingit projekti, aga sellegi poolest on plaan see kooskõlastada linnaga.

Nüüd siis küsimus: 1)katus- plekk või mingi plastik või veel midagi muud, et mis oleks tõenäoliselt kõige odavam.
2)seinad- kas jällegi plekk plastik või näiteks OSB ja värv, jällegi mis oleks odavam

Karkassi materjal olemas (L teraspostid 10x10)

Eks välimus ole ka muidugi mingil määral tähtis, aga selle projekti juures on hind tähtsam.


Kõik mõtted on väga teretulnud,

Ette tänades SooProduce
Külaline
külaline

Re: Garaaž kergehitusena

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei saa küll 100% väita, kuid isegi alla 60 m2 ehitise puhul on vaja omavalitsuselt kooskõlastust ning olenevalt ehitise asukohast krundil ka naabrite nõusolekut.
Nagu aru saan, siis sul on olemas nurkrauast terasprofiil 100x100 paksusega (? mm). Ehk sellest profiilist teed valmis seinakarkassid (so postid+alumine ja ülemine vöö) ning seinte ühendamiseks ja katusekatte toetamiseks kasutad neid profiile taladena ?
Kui nii, siis katusele paneksin mina profiilpleki (vastavalt katusetalade sammule siis profiili kõrgus või vastupidi). Kuna plekk ei pruugi katuse jäigastamiseks piisav olla tuleks vähemalt kaks kõrvuti asetsevat tala diagonaalsidemetega ühendada. Seinad tuleb ka jäigastada kui karkassi sõlmed just keevitatud pole või diagonaale kasutatud. Jäigastuseks sobib OSB, mida peab aga sademete eest kuidagi kaitsma. Ehk vaja veel lisakihte ilmastikukindluse tagamiseks (laudis, plekk vms). Kuigi katusealuse tegemisel oleks mõistlik seinad ka tuulduvaks jätta.
sooproduce
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 17 Apr 2014, 18:16

Re: Garaaž kergehitusena

Lugemata postitus Postitas sooproduce »

Muidugi jah ma käin linnaviletsuses seda kooskõlastamas, aga mind just huvitab see, et kas mul sellise ehituse jaoks on vaja mingit X ametliku projekti, mis siis tõenäoliselt maksab, mille puhul jätan ma siis selle ehituse üldse tegemata.

Kui ei ole vaja, siis jäi ikkagi selline küsimus õhku, et milline kattematerjal (katusele, seintele) oleks kõige odavam varjant, alus karkassi jaoks on mul väga palju erilises paksuses, pikkuses, laiuses poste talasid, et sellega probleeme ei teki.
Naabrivana
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 400
Liitunud: 12 Dets 2011, 06:43
Asukoht: Lõuna-Eesti
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Garaaž kergehitusena

Lugemata postitus Postitas Naabrivana »

Meil maal pole senini alla 60 ruudu päris projekti vaja olnud. See tähendab, et tuttav projekteerija - ilma allkirja õiguseta. Tema on teinud vastavalat vajadusele valmis eskiisid, asendiplaani (umbes), hoone vaated koos mõõtudega ja sellisena ta vallas vastu on võetud.
Oma ala meister..
Külaline
külaline

Re: Garaaž kergehitusena

Lugemata postitus Postitas Külaline »

sooproduce kirjutas:...jäi ikkagi selline küsimus õhku, et milline kattematerjal (katusele, seintele) oleks kõige odavam varjant, alus karkassi jaoks on mul väga palju erilises paksuses, pikkuses, laiuses poste talasid, et sellega probleeme ei teki.
Ega enne teada ei saa milline variant kõige odavam on kui tuleb kalkuleerida materjalikulu ning siis hinnapäring teha. Aga kui juba nii küsitakse, siis pakun, et eterniit kattematerjalina on odavaim (seda jagatakse kodanike poolt suisa tasuta).
Vasta