Küsimus

Külaline
külaline

Küsimus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selline küsimus siis.
Olen kuulnud,et alla 60m2 polegi nagu miskit projekti vaja,või on ikka? Plaanis teha maja otsa selline pisike garaas kus on ka tulevikule mõeldes katla ruum juures.
Ka oleks vaja teada kuda selle vanale vundamendile ehitamisega on?Mõtlen millist luba vaja.
Vimbeldon
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 17
Liitunud: 27 Dets 2009, 19:05

Re: Küsimus

Lugemata postitus Postitas Vimbeldon »

Kui garaaž on majaga seotud, siis on tegu pigem maja laiendusega ja vaja laiendus või rek. projekt, kus on olemas olemasolev olukord ja planeeritav laiendus (ehitusprojekt). Kui hoone on eraldiseisev, siis üldiselt on väikeehitistega lugu järgmine:
Kohalikule omavalitsusele tuleb esitada koos ehitamiseks kirjaliku nõusoleku taotlusega ehitise põhijoonised ja seletuskiri (mis materjalist, viimistlus jne). Ehitise valmimisel esitada vallale vastav teatis.
Külaline
külaline

Re: Küsimus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Selge . Aga nüüd see teine küsimus.Et kui on olemas hooned mida taastada esialgsel kujul pole majanduslikult enam mõtekas vaid targem oleks uuesti üles ehitada.Siis kuda selle vanale vundamendile ehitamisega lood nüüdsel ajal on?Tehniliselt peaksin vundamente kindlustama nii või teisiti aga kas selleks on ka miskisugust joonist vaja kellegile näidata? Kui jah,siis kas läheks läbi variant,et teen asja valmis,joonestan joonised ja lasen mõnel asjapulgal kinnitada?Olen võimeline joonestama nii 2D kui ka 3D-s.
Pealegi asub kohake suht metsavahel.
nii ja naa
külaline

Re: Küsimus

Lugemata postitus Postitas nii ja naa »

Mul üks tuttav helistas päästeametisse igaks juhuks ette ja pani vanale majale tule otsa. Tegi 5m eemale uue vunda, ehitas maja peale ja mingeid pabereid ta küll kuhugi ei esitanud.
Vasta