Elektriproekt

NoorInseneer
külaline

Elektriproekt

Lugemata postitus Postitas NoorInseneer »

Tervist.
Olen lugenud teie forumi, tekkis mul üks küsimus. Kui, näiteks ma hakkan tegema mingit elekterprojekti, mis ona vaja, et kinnitada seda pärast ja kuidas võib seda teha? Lihtsalt, endal on oskused aga mingit loa veel ei ole ...
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Elektriprojekti koostamiseks peab (olenevalt paigaldise liigist) omama vähemalt B-pädevust.

Projekteerimisega tegelevates firmades üldjuhul kõigil projektiga tegelevatel elektriala spetsidel pädevustunnistust ei pea olema, küll peab aga pädevustunnistus olema vastutaval elektritööde juhil, kelle allkiri projektidokumentidel on nõutav.
NoorInseneer
külaline

Lugemata postitus Postitas NoorInseneer »

kotermann
Kui ma õigesti sain sinust aru, siis ma lihtsalt tulen oma proektiga mingisse pojekteerimisega tegeleva firmasse ja küsin nendest et nat kinnistaksid seda ? ja pärastn võin lihtsalt müüa seda projekti ?
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Simple - projektile peab alla viskama käe vähemalt B pädevusega isik. saad sa selle projekteerimisfirmast, üksikisiku käest või kus iganes pole tähtsust. Endal on see olemas, kuid aitähh eest ei viska ma seda kellelegi. allkiri tähendab vastutust.
NoorInseneer
külaline

Lugemata postitus Postitas NoorInseneer »

B pädevusega tuttav isik on juba olemas :) Mulle keegi ütles, et see ei ole piisav, veel on vaja registreeritud projekteerijad kinnitus saada, vot ma kuidagi ei saa aru, kuidas seda võib teha. Ja millal proekt loetakse kinnistatud ja valmistatud selleks, et teda võib müüa ?[/img]
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ajalehes, kui ka Majandus ja kommunikatsiooni ministeeriumi ja TJI kodulehel on sellest juttu - ei ole rohkem allkirju vaja! Mõned vist ajavad asja sassi RETTER-iga - sellega seotud seadustes ja määrustes on öeldud, et kui tegeldakse majandustegevusega eritööde alal siis on kohustuslik seal lisaks registreerida. On seal isik registreeritud või mitte, see ei ole projekti kinnitamise kohaselt vajalik.
kotermann
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 210
Liitunud: 28 Jaan 2005, 19:51
On tänatud: 10 korda

Lugemata postitus Postitas kotermann »

Kui minu juurde tuleks keegi ja ütleks - näe, tegin oma majale elektriprojekti, vaata, kas kõlbab - siis
võin selle läbi vaadata, kui kõik on õigesti tehtud, siis sinna ka oma kirjanurga ja allkirja panna.

Kui see kutt aga kellelegi teisele tasu eest projekti
kokku pusib, siis on olukord ikka teistsugune - ei hakka ma tundmatu susserdaja teenistuse nimel küll vastutust endale võtma.
Vasta