Projekteerimistingimused

mkallaso
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Nov 2019, 17:22
On tänanud: 0
On tänatud: 0

Projekteerimistingimused

Lugemata postitus Postitas mkallaso » 21 Nov 2019, 17:45

Tere,

Küsimus projekteerimistingimuste kohta.
Ostsime Nõmmele krundi 1176m2. Soovime müüa 110m2 sellest naabrile. Linnaosavalitsuse ja maaomanike poolt on load olemas maa jaotamiseks. Paar päeva tagasi käis ka mõõtja, kes pani piiripunktid paika. Arvatav menetlemise aeg, et mõõtmised katastrisse saada on ulmeliselt u 4 kuud, st alles märtsikuuks. Meil aga oli plaanis juba aprillis ehitama hakata, ei teadnud et see maa jagamine nii kaua aega võtab.

Küsimus siis selline:
kas on mõtet praegu projekteerimistingimusi taodelda (taotlust täites märgiks lisana ära krundi ruutmeetrite vähenemise) ja peale seda ehitusluba taodelda kui krundi suurus katastri andmete järgi alles märtsis muutub?

Või pigem peatada krundiosa müük, taodelda projekteerimistingimused ja ehitusluba terve krundi ruutmeetrite järgi ja kui maja juba püsti, siis alles jätkata krundiosa müüki? Kas sellisel juhul kui maja juba krundil peal on, on müük keerulisem?

Mainin veel ära, et ehitatava maja ehitusalanepind jääb alla maksimumnormi nagunii juba vähendatud krundi ruutmeetrite järgi.

Urmas
autodidakt
Postitusi: 6160
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 135 korda
On tänatud: 216 korda

Re: Projekteerimistingimused

Lugemata postitus Postitas Urmas » 22 Nov 2019, 00:13

Lugupeetud teema algataja mkallaso! Tänan, et pöördusite VE foorumi poole, kuid pean Teile teatama, et isegi selle foorumi pikaajalise registreeritud kasutajana(kasutajanimega Urmas) ei saa Teid aidata, ega vist ka teised foorumi kasutajad. Kõigi Teie poolt teemas esitatud küsimustele annab ammendava vastuse Tallinna Nõmme LOV ehitusminister. Foorumlased ei saa sinu eest minna küsima, sest äkki on see ehitusminister mõne foorumlasega ühes koolis käinud või mis veel hullem, mõne tuttava pähe Nõmme LOV ehitusministrile tere öelnud ja keegi on seda juhuslikult filminud ja siis tuleb korruptsioonijuhtum ja foorumi kasutaja võidakse blokeerida. Nii, et vuta-vuta Nõmme LOV ehitusministri jutule, kui sa just temaga mingi aeg ühes koolis käinud, kogemata teda vahetunnis tõuganud, kuid talle on see millegipärast meelde jäänud koolikiusuna. Kättemaks on üks magus asi. ;) Või võta advokaat, kuid enne pead advokaadi suhtes tegema väga põhjaliku taustauuringu, et ei tekiks huvide konflikti ei sinu, sinu advokaadi, Nõmme LOV ja naabrite vahel. ;)

On olemas mitmeid ehitusministri mõjutamise võimalusi- alates šokolaadikarbist ja lilledest(naisterahvaste puhul) kuni Maximast sooduskampaania ajal ostetud viskini(meessoost ehitusministri puhul). No nüüd võib mind vist sugude vahet tegemise eest kohtu alla anda. Pea meeles, et need kingitused tuleb tänutäheks üle anda igal juhul, ka eitava vastuse puhul, äkki jääb ehitusministril südametunnistus(?) piinama ja kui sul on kunagi kusagilt ringiga tulnud JOKK võimalus, siis see "südametunnistusele" (mõtle miituule) võib mängida mingit rolli. ;) Ei pea olema tark, peab olema kaval!
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252

suvaline
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 85
Liitunud: 20 Jaan 2019, 18:17
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: Projekteerimistingimused

Lugemata postitus Postitas suvaline » 22 Nov 2019, 18:45

Sosoh, et kui projekteerimistingimused on olemas siis saab ka kohe ehitusloa? No võib ju juhtuda, et kui novembris proj.tingimused isegi väljastatakse siis aprilliks saab küll olema vast 2021 aasta.

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1039
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 32 korda

Re: Projekteerimistingimused

Lugemata postitus Postitas kunn24 » 22 Nov 2019, 21:03

PT-d võib ikka taodelda, siis on selge, kas neid üldse antakse või tuleb hoopis DP-d nühkida. Krundi jagamine, kui see jääb väljaspoole ehitusala ja võimalikke tuleohutuskujasid, on täiesti eraldi teema.

Urmas, ära rohkem peale võta :D .

Vasta