Piiriaed ,leping

aiad, väravad, piirded
Abby
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 13
Liitunud: 19 Jaan 2019, 11:48

Piiriaed ,leping

Lugemata postitus Postitas Abby »

Plaan on teha piiriaed naabri vahele. Saime alkkirja,et võime ehitada piiriaia ennen teada andes 2 p kui tegema hakatakse. Naaber alkkirjastas dokumendi. Kuna tema maja ligidal on tal vana võreaed ca 20 m ja see kuulub uue mõõtmisega meie maapeale.Nüüd aga tuli naaber lagedale,et ähvardab politseiga ning meie peame temalt alkkirja saama kui tahame aeda maha võtta.Ennem ma kirjutasin talle,et eemaldagu see ise ,et saaks uuega tegelema hakata. Kas tõesti ei saa enam oma maapeal midsgi teha.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Piiriaed ,leping

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kui see vana võrkaed on sinu maa piirides, siis saada kirjalikult naabrile paber või e-mail, kus on kirjas, et ta oma vara võõra maa pealt ära koristaks x tähtajaks. Kõik. Kui ta selleks ajaks oma vara sinu maa pealt ära ei toimeta, on sul õigus see eemaldada ja tema krundile ladustada. Minu teada on sul õigus peale hoiatamist(kirjalikku) see ka enda omaks pidada. Või kui ladustad enda krundile, on sul õigus hakata küsima mõistlikku renditasu naabri "varanduse" ladustamise eest. :)
NB! Kõik need ettepanekud peavad toimuma kirjalikult! Kõige kindlam on tähitud kiri koos postiasutuse vastusega, et kiri on edastatud või kui elektrooniliselt, siis gmailil on vist rakendus, et kui kiri on avatud, tuleb teavitus. Vaidluste korral elektroonilise kirja puhul on üks oht- naaber võib väita, et kirja avas keegi sugulastest/tuttavatest ja nood ei teavitanud teda kirjast ning tema ei tea kirjast mõhkugi. Tähitud kirja peab ta vastu võtma isiklikult ja vaevalt kohtus usutakse, et pole avanud talle edastatud kirja. Inimlik uudishimu, et kes mulle tähitud kirja saatis, veenab isegi kohtunikke.
No, aga las kutsub politsei kohale. Ise küll politsei kohalolu pärast ei muretseks, ongi julgem tegutseda. Julgestavad, et naaber kallale ei tuleks. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 416
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Piiriaed ,leping

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Kõigepealt küsiks, mida tähendab uue mõõtmisega? Kas maamõõtjad käisid kohal ja mõõtsid, või mõtled seda aerofotode järgi kaartile tõmmatud piiri? Küsin, kuna mõned peavadki seda uueks ehk tegelikuks piiriks. Meil oli ka niisugune jama, kus selgus, et mul osa ühest abihoonest asus kolmandiku ulatuses naabri krundil, mõnel oli elumaja nurk naabri krundil jne. Nende jooniste järgi arvestati ka uued krundi suurused, mul läks krunt mitu m2 väiksemaks, mõnel jälle suuremaks, kuigi erastamise käigus maksime vana suuruse järgi. Pärisin siis aru, et kas pean nüüd hakkama naabrile maa renti maksma, või käsib mul hoone osa oma maalt ära koristada? Siis hakati keerutama, et sellel aerofoto krundi piiridel pole mingit juriidilist tähendust, naaber ei saa midagi nõuda. Tänu minu kisale, tõmmati siis krundi piir joonisel õigesse kohta. Enne väideti, et aerofoto näitab reaalset olukorda looduses, ei näidanud ju, kuna silmaga näha, et aed ja piiripostid kogu aeg olnud hoopis teise koha peal.
Vasta