Automaatne avanev libisev värav

aiad, väravad, piirded
Ahf
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Veebr 2009, 08:46
On tänanud: 2 korda

Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Ahf »

Tervist.
Mõtlesin, et jube tüütu on ikka tänapäeval käsitsi üldse midagi teha, teeks puldist avaneva värava.
Valmiskomplekti ostma ei hakka, 500 eurot pointless kulutada selleks.
Väravat tahaks mitte nagu uks avanevat, vaid libiseb piki aeda aia kõrvale.

Mida selleks tarvis on, oleks pult ja vastuvõtja - ebay 9-18 dollarit
2 elektrimootorit - olemas
Mõned hammasrattad ja siis värava külge värava pikkuses hammastega latti, mida mööda mootori otsas olev hammasratas siis aeda edasi-tagasi libistab.
Midagi sellist: https://www.ebay.com/itm/Sliding-Gate-O ... Swbr5anxTY

Kus ma saaksin sellist latti ? Mingit alternatiivmõtet leiduks sellele ?
plb
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 239
Liitunud: 01 Jaan 2016, 11:44
Asukoht: Vlj
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas plb »

Ahf kirjutas: 04 Mai 2018, 18:28
Kus ma saaksin sellist latti ? Mingit alternatiivmõtet leiduks sellele ?
Tross. Mootorreduktori otsas ratas, millel paar keerdu peal (on ka spets soonega trossirattaid). Tross peab pingul olema, ühes otsas võiks kõva vedru olla. Lõpplülitid.
Külaline
külaline

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ahf kirjutas:
Mõtlesin, et jube tüütu on ikka tänapäeval käsitsi üldse midagi teha

Miks nii, mingi pehmo oled vä? :scratch:
Külaline
külaline

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võtad lattrauda, rauasae ja viili abiks, ja teed ise valmis hammaslati.
Külaline
külaline

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ma saan aru Kunn sinu märkustest ja tundub,et oled nende väravatega kokku puutunud piisavalt. väga head tähelepanekud endalegi kõrvataha panna. Olen samuti arvamusel, et parimat lahendust ise tehes esimesel korral ei saa. Kuid ise värava leiutamise rõõmu ei tasuks ju siiski mutta tampida.
Kui inimene tahabki ühte põnevat projekti hobikorras läbi viia ja piisavalt pühendub sellele, siis mina kiidan ainult takka. Ilmselt selle pärast, et ka minus on see Jaan Tatika geen.
Külaline
külaline

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Nõuka ajal, tegid paljud kui mitte kõik suuremad firmad omale elektri abil avanevaid väravaid. Ressursid olid praktiliselt piiramatud ja mehed ka targad.
Katsetati kõike, hammaslatte, trosse, kette hüdraulikat ja nende segusid, aga iga ilmaga , inimese abita töötavat asja on ikka päris keeruline teha.
Suvel töötasid ikka, aga talv, sai saatuslikuks.
ping
:hello:
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Urmas »

kunn24 kirjutas: 04 Mai 2018, 23:34 Kui on nii loll koer, kes ennast värava alt läbi tahab kaevata, siis värava kohale maa sisse äärekivid vms.
Üle äärekivide sõites on valida kahe sita variandi vahel- a) hooga sõites kannavad puksid, b) aeglaselt sõites kannatab sidur. Muidugi võib koera kiusamiseks ka sujuvama "lamava politseiniku" paigaldada. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ahf kirjutas: 04 Mai 2018, 18:28 Midagi sellist: https://www.ebay.com/itm/Sliding-Gate-O ... Swbr5anxTY

Kus ma saaksin sellist latti ? Mingit alternatiivmõtet leiduks sellele ?
Külaline kirjutas: 04 Mai 2018, 23:17 Võtad lattrauda, rauasae ja viili abiks, ja teed ise valmis hammaslati.
Mõned vihjed http://www.metall24.ee/tooted/latt-30x1 ... as-s235-79 ja https://www.autokaubad24.ee/et/tooted/p ... lmnurkviil

Ja kui tahad olla innovatiivne, siis võid kasutada ka sellist tööriista https://www.k-rauta.ee/c/elektrilised-t ... lsrc=aw.ds
Vahemärkusena võin saladuskatte all öelda, et sel nädalavabetusel on K-Rautas 30% allahindlus tavahinnast.

Viited on lihtsalt EV-s koheselt saadaval olevatele kaubale.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Külaline
külaline

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei loe välja, kas on mõeldud jalgväravat või laiemat, millest autoga sõidetakse.
Ahf
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 62
Liitunud: 23 Veebr 2009, 08:46
On tänanud: 2 korda

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Ahf »

kunn24 kirjutas: 04 Mai 2018, 23:34 Kuid üldiselt iseehitajatest 99% on suuga suure linna tegijad, loodan, et satud ka nende hulka ja jääb 1 kodukootud rumalus tegemata. See, et sa sinna kanti kipud näitab juba see, et hakkad ebayst kuskilt karup..st hammaslatte tellima ja arvad, et kui need käes, siis on õnn su aias. Muideks, iseehitamine on ka käsitsi tegemine. Loe kokku, mitu korda sa ise ehitades selle värava vahet jooksed ja kas on üldse pointi.
Jube kõva targutaja oled küll, aga välja lugeda, et ma e-bay kaubale alternatiivi otsin ning see link oli ainult näitena toodud, seda sa ei suuda.
Külaline kirjutas: 05 Mai 2018, 07:23 Ei loe välja, kas on mõeldud jalgväravat või laiemat, millest autoga sõidetakse.
Tegu on siiski autoväravaga, kahes võrdses osas. Kumbki tiib on umbes 2m.
Teha midagi sellist käsiväravale, wot see oleks küll juba laiskuse tipp, ei tulnud selle pealegi, et seda täpsustama peaks :D
Külaline
külaline

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mina alustasin koolis, rauast asjade tegemist, rauatükist haamri ja mutrivõtme väljaviilimisega.
Kui töötundide järgi võtta, siis selline töö ennast ära ei tasu, kuna poes on odavamalt saada.
Asiste asjade tegemiseni, kulus sealt edasi, päris palju aega.

Kas Sa oled omale "haamri" ja "võtme" juba teinud?
ping
Külaline
külaline

Re: Automaatne avanev libisev värav

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tartus pole vist ühtegi firmat, kes ise toodaks ja ise paigaldaks liugvärava. Mingid edasimüüjad ainult on.
Vasta