Lippaed

aiad, väravad, piirded
kaarelt
külaline

Lippaed

Lugemata postitus Postitas kaarelt »

Tervist,

Soovin ehitada lippaeda 1,5m kõrgust ning postivaheks olen planeerinud 2,5m. Uurisin postide hindu ja seal on tõsine hinnavahe. Lippaia puhul soovitatakse 60x60 2mm poste. Leidsin hea hinnaga 60x40 1,5mm postid millele plaanin isepuurivate kruvidega kõrvad külge lasta.
Kas keegi oskab kosta kui halb see idee on? Minu talupoja mõistus ütleb et see 1,5mm on enam kui küll
www.puitaed.ee
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 7
Liitunud: 19 Mär 2013, 16:40

Re: Lippaed

Lugemata postitus Postitas www.puitaed.ee »

Tere Kaarel,

Tavaliselt kasutatakse 40x60x1,5mm posti keevispaneel(3D)aia paigaldusel. Keevispaneelid pole nii rasked ja lasevad õhul vabamalt liikuda, vastupidiselt puitlaudisega aiale. Puitaia puhul jääb antud post ikkagi nõrgaks..Mitte, et see koheselt ära painduks-murduks või laguneks aga aia "eluiga" pikeneb tublisti!

Eeldan, et pidasid silmas aiaposti kõrgusega 2000mm. Hinnavahe 1,5mm ja 2mm vahel on ca 3 eur-i per post.
http://www.puitaed.ee/tootekataloog/aia ... -aiapostid

Kui soovid, koostame sulle vajaliku materjali peale hinnapakkumise.

Kõike paremat,
http://www.puitaed.ee
Külaline
külaline

Re: Lippaed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kaarelt kirjutas:Tervist,

Soovin ehitada lippaeda 1,5m kõrgust ning postivaheks olen planeerinud 2,5m. Uurisin postide hindu ja seal on tõsine hinnavahe. Lippaia puhul soovitatakse 60x60 2mm poste. Leidsin hea hinnaga 60x40 1,5mm postid millele plaanin isepuurivate kruvidega kõrvad külge lasta.
Kas keegi oskab kosta kui halb see idee on? Minu talupoja mõistus ütleb et see 1,5mm on enam kui küll
Ma pakun, et isepuurivad kruvid võivad jääda nõrgaks sellele aia raskusele. Eriti kui veel keegi üle tara tahab ronida.
Külaline
külaline

Re: Lippaed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
kaarelt kirjutas: ....
Ma pakun, et isepuurivad kruvid võivad jääda nõrgaks sellele aia raskusele. Eriti kui veel keegi üle tara tahab ronida.
Mina kinnitasin iga kõrva metallpostide külge nelja isepuuriva kruviga - ja siiamaani (ca 8 aastat) on aed vastu pidanud, ka laste ronimised. Puuri peenikese puuriga kruvide jaoks augud ette, kruvid keera kinni ettevaatlikult. Kui kruvi ära murdub, siis seda enam kätte ei saa.
Küülaline
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6111
Liitunud: 02 Veebr 2009, 22:46
On tänanud: 65 korda
On tänatud: 136 korda

Re: Lippaed

Lugemata postitus Postitas Küülaline »

Külaline kirjutas:nelja isepuuriva kruviga ... peenikese puuriga kruvide jaoks augud ette, kruvid keera kinni ettevaatlikult ... kruvi ära murdub
Kas ei oleks lihtsam puurida üks 9mm auk läbi posti ja kõrva ning kinnitada 8mm poldi ja mutriga, kui neli peenikest auku ja karta, et puur ja kruvi võivad murduda?
Külaline
külaline

Re: Lippaed

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Küülaline kirjutas:
Külaline kirjutas:nelja isepuuriva kruviga ...
Kas ei oleks lihtsam puurida üks 9mm auk läbi posti ja kõrva ning kinnitada 8mm poldi ja mutriga, kui neli peenikest auku ja karta, et puur ja kruvi võivad murduda?
Ilu on vaataja silmades.
Isepuurivate kruvide pead on 2-3 mm kõrged ja rõhtlati tõmbab ilusasti vastu kõrva. Kasutades 8 mm polti jääb kõrva ja rõhtlati vahele inetu vahe. Lisaks jääb poldi kasutamisel mutter sissepoole nähtavale. Puurmasinaga auke puurides on puuri murdumise oht minimaalne. Muidugi, ma kasutasin metallposte seinapaksusega ca 4 mm. Sinna ilma auku ettepuurimata isepuuriva kruvi keeramine on väga riskantne tegevus.
rihoe
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 45
Liitunud: 06 Mär 2007, 14:28

Re: Lippaed

Lugemata postitus Postitas rihoe »

Kui ma omale postid tellisin, siis keevitati kõrvad tasuta külge (ja pärast on nad postidega ilusti sama värvi)
Vasta