Koerakindel võrkaed. Alumine serv maa sisse?

aiad, väravad, piirded
Ants.
külaline

Koerakindel võrkaed. Alumine serv maa sisse?

Lugemata postitus Postitas Ants. »

Olen aru saanud, et kui on suuremat sorti koer, siis tuleks kasutada tavalisest jämedama traadiga (2,8-3 mm) keevisvõrku.
Samas, et koer aia alt läbi ei kaevaks, tuleks see umbes paarkümmend cm maa sisse kaevata.
Kuidas mõjub nüüd sellisele võrgule talvine külmumisest tingitud maa kerkimine? Võrk üles-alla ja külgedele 'lainetama' ei hakka?
Piirdeaiad
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 67
Liitunud: 24 Mär 2010, 11:48
On tänatud: 3 korda
Kontakt:

Re: Koerakindel võrkaed. Alumine serv maa sisse?

Lugemata postitus Postitas Piirdeaiad »

Tere

Kui koeral on komme aia najale püsti hüpata, siis on kindlasti targem kasutada nn. jämedama traadiga võrku või keevipaneeli ja samas võiks postide samm olla 2000-2500mm. Mis puutub võrgu osalist maa sisse jätmist, siis seda ei julge soovitada. Oleme sellisel juhul paigaldanud postide vahele 300- 500mm. laiuse võrgu horiontaalselt murukamara alla, mis takistab koeral kaevamist.

Tervitades
Piirdeaiad OÜ
www.piirdeaiad.ee
Aiad, väravad, automaatika, liugväravad, tiibväravad
Puitaiad,võrkaiad, aiapostid, aialipid
http://www.piirdeaiad.ee
toomas
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1304
Liitunud: 02 Veebr 2005, 17:31
On tänatud: 35 korda

Re: Koerakindel võrkaed. Alumine serv maa sisse?

Lugemata postitus Postitas toomas »

Tere.

Osta koerale raadiopiire ja pole mingit aeda vaja. Omal on ja julgen soovitada, koeral 9500 m2 vaba ruumi ringi lippamiseks.

Toomas
peni
külaline

Re: Koerakindel võrkaed. Alumine serv maa sisse?

Lugemata postitus Postitas peni »

No küll tekitatakse endale pidevalt kõiksugu probleeme.
Aga kas pole selle peale tulnud,et koerale tuleb juba kutsikana põhilised asjad selgeks teha.Mul neljakümne aasta jooksul küll koeri olnud ja praegu kaks moskva lambakoera ja kaukaaslase segu koera.Nad ei lähe miski hinna eest sellest territooriumist kaugemale mis kunagi sai neile pähe märgitud.Neid lihtsalt ei huvita mis toimub teisel pool teed.See eest oma plats võõrastele kindlalt kinni.Tegelege natuke koeraga,õpetage,see ei võta hirmpalju aega,aga pärast on tulemust tore nautida.
Pole olemas rumalaid koeri vaid on rumalad peremehed.
Kunagi ei ütle,et pidevalt ilmaasjata klähviv koer loll on,vaid puruloll on ikka peremees kes ei viitsinud paar päeva aega raisata kutsika jaoks.
kutsad
külaline

Re: Koerakindel võrkaed. Alumine serv maa sisse?

Lugemata postitus Postitas kutsad »

Mina pigem pooldaks ikkagi kui aial oleks kindel aed ees, sest ega möödajalutav inimene ei tea, et sul nii hästi kasvatatud koerad on (või see elektririhm), et oma aiapiirest välja ei tule. Olen ka ise jalutanud ühest suurest ilma aiata aiast mööda kus jalutas ringi kaukaaslane ja kuna ma koeri väga kardan siis oli see minu jaoks ikka väga ebameeldiv.
Vasta