Sommeri pultide töökaugus

aiad, väravad, piirded
aivar00
Korralik postitaja
Korralik postitaja
On tänanud: 0
On tänatud: 1 kord

Re: Sommeri pultide töökaugus

Lugemata postitus Postitas aivar00 » 17 Okt 2019, 15:16

Sommeri vana tüübi puldid need piklikud korpuse seest välja tõmmatavad on veidi võimsamad kui nn. uuendatud variant. Samas ma ei saa aru hirmust paigaldada kontrolleri kast värava juurde ilmastik meelevalda. Ideaalis talle päike ei tohiks peale paista- see on plastikule kõige kiirem surm. Karbile tuleb jätta kondensi väljavooluava. Ehk siis näiteks 1 kaablisisend jätta lihtsalt tühjaks. Sealt toimib ka tuulutus. Asjaolu, et mõni kõrvahark sinna situb ja see kontrolleri plaadi pekki keerab - mina küll ei usu. See, mis lakiga kaetud joote külmjooteks muudab on ikka joote sisene keemiline protsess. Ehk siis happelise jootevahendi liigne kasutus või vähene kuumutus. Ei hakka siia kirjutama kuidas asi tehases käib.
Töötan praegu väravate automaatikuna ning ei ole veel kohanud sellist kontrolleri karpi, milline oleks vett sisse lasknud või puhta rabe, kuigi automaatika on töötanud üle 10 aasta. Hoolduse käigus kontrollin ühendused üle ja eemaldan ämblikuvõrgud. Et aga postide juurde paigaldatud mootorite ühenduskarbid ehk harutoosid on rabedad - jah see on puhtalt vale harutoosi valik olnud. Samas ma ei paigalda ega hoolda enam Sommerit, kuigi eksile jäetud majas on nii liug, kui ka tiibväraval paigaldatud minu poolt Sommer ning kontrollerid toimivad juba üle 10 aasta. Ajamid - see on eraldi teema.

Vasta