Aidake katuse kondens

Kasutaja avatar
sashaobrok
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2781
Liitunud: 15 Apr 2008, 03:00
Asukoht: tartu
On tänanud: 36 korda
On tänatud: 43 korda

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas sashaobrok »

> Taevast kiirgab külma katusele ja katus on külmem kui välisõhk.

tule taevas appi...
vanaema on sul veteran...
küsimärk
külaline

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas küsimärk »

Siiras küsimus: miks üldse kilet panna kui see probleeme tekitab???
tarts110
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 174
Liitunud: 19 Juun 2006, 12:43

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas tarts110 »

mul on sama probleem
ainult et minu katusel jäeti tuulutusliist panemata st et
hingava katusekile löödi sarikate külge klambritega ja siis tuleb roov ja plekk '
tegemist on kiviprofiiliga
nmida teha et katus piisavalt hingata saaks
hetkel soojustust sarikate vahel pole
ei tahaks katus täiesti lahti võtta
Prim
külaline

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas Prim »

Tere,

kah sama probleemi ees: kas kasutada profiilpleki all standardlahendust tuuletõkke ja kondensikaitsekilega või usaldada valmistajaid (nt. Lektari Delta -Vent`paigaldusjuhend), kes lubavad ühe ventileeruva kilega sama töökindlat lahendust. Kahtlust tekitab juba see, et villa paigaldamisel sarikate vahele võib kile keskelt kummi jääda ja kondensivee just kile ja distantsliistu vahele saata. Samal ajal oleks pagana hea terve katusetäis kilet koos paigaldusega kokku hoida...
Lühidalt: kas kellelgi on kogemust ühe ventileeritava kilega tehtud plekk-katuse kohta? Paari aasta pärast ümber teha oleks puhta piinlik.
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas maik »

Mulle jääb arusaamatuks milles probleem? Kui katus on ehitatud pädeva juriidilise isiku poolt projekti järgi ei tohiks tekkida vajadust foorumis plää plää tegemiseks ,vaid kõik küsimused tuleks esitada tõõ teostajale ja projektikmanile kuni garantiiremondini välja.Aga kui katus on paigaldatud haltuura korras siis arvesta korraliku koolirahaga.
kenno
külaline

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas kenno »

mul ka võike mure ,maja ehitus järgus (uksed akanad ees ja katus peal ning sarikate vahel villa ka pandud ) peale põrandate valamist tekkis jama ! katuse alsus katele sisse poole kodens või siis betoonist eralduv niiskus tekkinud . ja vill mis vastu aluskatet on ka õrnalt niiske kohati :( kas se niiskus ja vill kuivab ise ära või peab midagi ette võtma (hingav alsukate on!)
mööda käija
külaline

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas mööda käija »

Kenno, mis pleki ja kile vahel on? palju?
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Betoneerimisel tekibki meeletu niiskus,. Sellega oleks pidanud arvestama. Nüüd kiirelt maja tuulutama.
terasroos
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 28 Nov 2008, 10:17

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas terasroos »

tarts110 kirjutas:mul on sama probleem
ainult et minu katusel jäeti tuulutusliist panemata st et
hingava katusekile löödi sarikate külge klambritega ja siis tuleb roov ja plekk '
ega siin vist midagi teha enam pole kui plekki maha ei taha võtta. Kas aluskate on vähemalt nn. löntis? No eks selline katus kesta kaa ikka oma 10-15a, ilma probleemideta.
Külaline
külaline

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas Külaline »

terasroos kirjutas:
tarts110 kirjutas:mul on sama probleem
ainult et minu katusel jäeti tuulutusliist panemata st et
hingava katusekile löödi sarikate külge klambritega ja siis tuleb roov ja plekk '
ega siin vist midagi teha enam pole kui plekki maha ei taha võtta. Kas aluskate on vähemalt nn. löntis? No eks selline katus kesta kaa ikka oma 10-15a, ilma probleemideta.
Kle sa terasroos ära räägi hingavast aluskattest löntis paigaldusest.
terasroos
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 83
Liitunud: 28 Nov 2008, 10:17

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas terasroos »

Katusealuskate pannakse lönti ka sellepärast, et juhuslik katusekattest läbitulnud vesi koonduks sarikate keskele, mitte ei jookseks tuulutusliistu all ja muidu suvaliselt. Ning mina isiklikult soovitan igaljuhul ka nn. hingava aluskatte ja soojustuse(või soojustuse peal oleva tuuletõkke) vahele jätta tuulutuspilu. Lisaks veel seda, et ma ise veidi kahtlen võlusõnas "hingav"
kenno
külaline

Re: Aidake katuse kondens

Lugemata postitus Postitas kenno »

Eestikinnisvara kirjutas:Betoneerimisel tekibki meeletu niiskus,. Sellega oleks pidanud arvestama. Nüüd kiirelt maja tuulutama.
Kiskusin märja villa ära ja viskasin aknast välja ,nüüd paarnädalat tuuldunud alus kate kuiv. Mis moodi oleks hea se katus nüüd soojustada et sellist jama rohkem ei tekkiks? Esimesel korrusel elame sees ja vahelael 200mm villa aurupaberit pole (v.a saun ,pesu ja katla ruum) ehk siis esimene korrus soe ja 2 korrus külm kas katuse soojustusega kannataks kevadeni oodata et mingit jama ei tekkiks?
Vasta