Puitsindel kalasaba mustris.

Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Puitsindel kalasaba mustris.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Sattusin lugema siinse foorumi tööpakkumist, kus pakutakse puitsindli paigaldust kalasaba musrtisse. Mind hakkas üldhuvi mõttes huvitama üks teine nüanss ja nimelt see, et kas kalasaba mustrisse paigaldatud puitsindlil on peale visuaalse efekti ka praktilisemaid efekte? Sademete ärajuhtimine efektiivsem? Lumikatte püsivus/mittepüsivus jms efektid? Ehk keegi oskab midagi selgitada?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Puitsindel kalasaba mustris.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Meelde on jäänud, et pidi kauem kestma (vee valgumisega seoses) - 100% tõe pähe mitte võtta
Ja argument pidid olema ka visuaalne pilt...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puitsindel kalasaba mustris.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 23 Apr 2021, 16:20 Meelde on jäänud, et pidi kauem kestma (vee valgumisega seoses) - 100% tõe pähe mitte võtta
:scratch: Millegipärast on mul keskkooli füüsika/matemaatika tundidest meelde jäänud, et lühim tee kahe punkti vahel on sirge, mitte sik-sak? Kas katuste puhul on mingi teistmoodi teooria? Kas vihmavesi ei jooksegi kiiremini otse, vaid mingi nurga all takistusega antakse hoogu juurde? Minu arvates sik-sakid hoidavad vett kauem katusel, siis see ei tohiks ju väga hästi mõjuda sindlite vastupidavusele ilmastikule ehk saavad rohkem niiskust? :scratch:
Tuli meelde üks OT juhtum, mis minu arvates seotud sik-sakiga. ;) Situatsioon eelmisest sajandist. Paar päeva peale keskkooli lõpetamist, läksin koos ema elukaaslasega Pärnus Rannahoonesse jooma ja kui hakkasime koju minema(elasin tol ajal kohe Rannastaadioni kõrval), siis tarkust täis nagu ma olin ütlesin, et lühim tee punkti A ja B vahel on sirge ja panin juhtoinana läbi põõsaste ees minema. ;)
Viimati muutis Urmas, 23 Apr 2021, 16:50, muudetud 1 kord kokku.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Puitsindel kalasaba mustris.

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mul on meelde jäänud, et sik-sak ei lase veel (nii palju) minna soonde...
Nagu mainisin - päris 100% tõe pähe mitte võtta...
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Puitsindel kalasaba mustris.

Lugemata postitus Postitas Urmas »

xxx111 kirjutas: 23 Apr 2021, 16:48 Mul on meelde jäänud, et sik-sak ei lase veel (nii palju) minna soonde...
Jah, kui ma nüüd viskasin sindlite kalasabas paigutusest filmi jooksma, siis tõesti võib sellel teoorial tõepõhi all olla. See variant toimiks vist sellise tavalise, kahenädalase "seenevihma või veidi +" puhul. Aga suuremate ja pikemajaliste padukate korral? :scratch: Mul on lihtsalt meeles vanaema/-isa talumaja sindelkattega rehielamu ja kõrvalhoonete katused, milleks oli 3- ...x kordne sindel suunaga otse alla. Sindlitest sai lapsena tehtud haagipüsse. ;) No ei mäleta ega tule kuidagi meelde, et katustel oleks kusagil näinud sindlite kalasaba paigaldust.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta