Kivikatuse viltuse külje lahendamine

laur4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 03 Okt 2016, 10:58
On tänatud: 1 kord

Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas laur4 »

EI osanud pealkirja paremini sõnastada. Maja üks külg on nurga all (ca 14 kraadi) ning selle tõttu ka katuse üks pool lõigatud. Lisan postitusele joonise, kus punasega näidatud probleemne serv. Seal hakkab vesi otse tuulekasti peale jooksma. Katusekatteks tuleb Monieri Elegant Plus kivi ning võimalusel tahaks kasutada ka äärekive.

Standardset lahendust sinna ei ole. Kas keegi on sellise asjaga varem kokku puutunud ning kuidas see lahendati?

Viltune_serv.jpg
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Kas mingit vihmavee ärajooksuplekki ei anna äärekivi alla peita?
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Analoog neeluga...
laur4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 03 Okt 2016, 10:58
On tänatud: 1 kord

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas laur4 »

Vihmavee ärajooksu plekki vist äärekivi alla ei mahuta. Sellega jääks alles ka mure, et vesi voolab tuulekasti laudade peale. Katuse lähedal on mõned puud ning tehtavat lahendust peaks saama ka regulaarselt puhastada.

Neelu või sellega sarnase lahenduse peale olen ka ise mõelnud. Selle osas vajab äärekivide kinnitamine natuke leiutamist.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10822
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas Urmas »

laur4 kirjutas: 17 Sept 2020, 23:15 Neelu või sellega sarnase lahenduse peale olen ka ise mõelnud. Selle osas vajab äärekivide kinnitamine natuke leiutamist.
Katuse äärekivi alla jääb selle pleki serva üles keeramiseks 2-3cm peaks olema küll, et vihm tuulekasti ei uputaks. Ega vihm ei tule tsunamina. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Ikka on tore vaadata, kuidas mingi subjektiivse väärtuse (ilu, omapära, kes krt teab) saavutamise nimel väänatakse mõnuga neid piire, mis oleks mõistlikud teatud ehitusmaterjale kasutades.
xxxxxxx
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 19 Juul 2019, 21:29
On tänatud: 1 kord

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas xxxxxxx »

Paraku krundi piirid jooksevad pahatihti iga nurga all...kui nurk keerab sisse, siis enamasti lahendused sama värvi plekiga. Mitte ainult viil, ilmselt tuleb plekiga täita ka väikesed kivi kolmnurgad, mis paratamatult tekivad.

taastaja
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Urmas kirjutas: 17 Sept 2020, 23:32 Ega vihm ei tule tsunamina. ;)
Ta krt ikka teinekord tuleb päris hästi. Ma ise maadlen siin üheksakordse majaga, kus kaheksanda korruse laest tilgub, aga seda ainult vihma ja tugeva läänetuulega. Fassaadini on neli meetrit, jookseb piki paneeli. Üheksas korrus, natsa üle miljonieurone korter, on täiesti kuiv.

Arendaja/ehitaja on lahenduse leidmisest loobunud ja suhtleb korteriostjaga varsti juba kohtusaalis.

Pilt
laur4
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 03 Okt 2016, 10:58
On tänatud: 1 kord

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas laur4 »

Tänud senistele kaasamõtlejatele. Praegu otsustasin edasi minna neelu lahendusega. Kui valmis saan, siis proovin meeles pidada ning pildi siia riputada.

Katus (ja hoone enda sein) on viltu krundi kuju tõttu. Kuna tegu on renoveerimise, mitte uue ehitamisega, siis tellisin ainult eelprojekti muudatuste kooskõlastamiseks KOV-s. Enamus tööst on lihtne ning seetõttu ei näinud mõtet tööprojekti tegijat otsida. Ja vaevalt, et keegi selle tegemisest üsna väikse mahu tõttu ka huvitatud oleks olnud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Kunagi sai Monieri kursusel käidud - väikestele kolmnurkadele oleks lahendus poolik reakivi, või väga hea liim.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

RaJy kirjutas: 21 Sept 2020, 23:38 Kunagi sai Monieri kursusel käidud - väikestele kolmnurkadele oleks lahendus poolik reakivi, või väga hea liim.
Mina olen Monieri koolitusel osalenud kahel korral, aga ka päris mitme kivikatuse neelude ja kaldharjade ehitamisel praktiseerinud. Julgen kinnitada, et eelpool soovitatud kiviliim ja poolik reakivi + tilgaplekk + vajalikud töövahendid + tavapärasest natuke rohkem ajutööd aitavad asja konkreetsel juhul ära lahendada.
Samas ei saa nentimata jätta, kõiksugu erijuhud võivad olla erilised ja omapärased (neid on tore "joonistada"), aga tüüpjuhud on klassika, lihtsamini lahendatavad ja üldjuhul ka kindlamad.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1185
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 34 korda
On tänatud: 52 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas RaJy »

vuuk kirjutas: 22 Sept 2020, 05:35
RaJy kirjutas: 21 Sept 2020, 23:38 Kunagi sai Monieri kursusel käidud - väikestele kolmnurkadele oleks lahendus poolik reakivi, või väga hea liim.
Mina olen Monieri koolitusel osalenud kahel korral, aga ka päris mitme kivikatuse neelude ja kaldharjade ehitamisel praktiseerinud. Julgen kinnitada, et eelpool soovitatud kiviliim ja poolik reakivi + tilgaplekk + vajalikud töövahendid + tavapärasest natuke rohkem ajutööd aitavad asja konkreetsel juhul ära lahendada.
Samas ei saa nentimata jätta, kõiksugu erijuhud võivad olla erilised ja omapärased (neid on tore "joonistada"), aga tüüpjuhud on klassika, lihtsamini lahendatavad ja üldjuhul ka kindlamad.
Mnjah - Sa ei saanud vist pooliku reakivi mõttele pihta. Vahet pole mitmel koolitusel käisid. Minule piisas ühest.
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1801
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 92 korda

Re: Kivikatuse viltuse külje lahendamine

Lugemata postitus Postitas vuuk »

RaJy kirjutas: 22 Sept 2020, 23:57
vuuk kirjutas: 22 Sept 2020, 05:35
RaJy kirjutas: 21 Sept 2020, 23:38 Kunagi sai Monieri kursusel käidud - väikestele kolmnurkadele oleks lahendus poolik reakivi, või väga hea liim.
Mina olen Monieri koolitusel osalenud kahel korral, aga ka päris mitme kivikatuse neelude ja kaldharjade ehitamisel praktiseerinud. Julgen kinnitada, et eelpool soovitatud kiviliim ja poolik reakivi + tilgaplekk + vajalikud töövahendid + tavapärasest natuke rohkem ajutööd aitavad asja konkreetsel juhul ära lahendada.
Samas ei saa nentimata jätta, kõiksugu erijuhud võivad olla erilised ja omapärased (neid on tore "joonistada"), aga tüüpjuhud on klassika, lihtsamini lahendatavad ja üldjuhul ka kindlamad.
Mnjah - Sa ei saanud vist pooliku reakivi mõttele pihta. Vahet pole mitmel koolitusel käisid. Minule piisas ühest.
Huvitav, millest niisugune oletus?
Monier pakub paigaldusjuhendis kaldsete (viltuste) joonte (kald-harjade, neelude) lahendamise juures poolikut reakivi vältimaks tülikaid, liialt väikeseid lõigatud kivitükke. Lihtsalt tuleb sokutada poolkivi kusagile sobivasse kohta vahele, et muuta kivi sammu ja sellega muutub lõigatav kivitükk suuremaks. Suurema kivitüki paigaldamine on üldjuhul lihtsam ja püsib turvalisemalt. Juhendis (paigaldusjuhend 2016) on vastavad joonised 60...67. Olen seda "nippi" korduvalt kaldsete joonte juures kasutanud ja minu arust pole siin midagi arusaamatut. Poolikute kivide vajadus oleneb suuresti kaldse joone pikkusest, selle nurgast katuse suhtes ja asukohast.
Vasta