tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

jumbleman
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 14 Juun 2020, 10:45

tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas jumbleman »

Kas oskate jagada kogemust tsinkplekk-katuse värvimise osas? Tegemist 15-20 aastat vana katusega, kus ka mõnes kohas roostelaike.
- kui kaua värv orienteeruvalt peal püsib?
- kas on mingeid riske, millega peaks arvestama?
- millised on värvimise etapid (ettevalmistusest lõpetamiseni)?

Enne kui firmade uksele koputama lähen, tahan väikese eeltöö ära teha. Seepärast küsin teilt nõu!

Tänud ette!
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1014
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Survekaga puhtaks, rooste ja lahtine värv maha lihvida , kestab 10-15 aastat, kui südamega eeltööd teha.
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas võhik »

umbes nii nagu eelkõneleja kirrjutas.
mina väga südamega eeltööd teha ei saa, sest nõukaajal seda ei tehtud. Olen värvinud umbes 10 aasta tagant.
Katus 82 aastat vana.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas Urmas »

tabarabarap kirjutas: 15 Juun 2020, 07:44 Survekaga puhtaks, rooste ja lahtine värv maha lihvida , kestab 10-15 aastat, kui südamega eeltööd teha.
Kunagi ammu pakuti kah ühe plekkkatuse värvimist. Kuna enne ei onud seda tööd teinud, siis enne töö vastuvõtmist hakkasin uurima, et kuidas, miks, millega jnejne. Ülejäänuga oleks hakkama saanud, kuid oli kaks asja, mis sundisid mind loobuma sellest tööpakkumisest. Üks oli see, et olen täiesti sõltuv ilmast ja tellija ei ole nõus ooteaega kinni maksma. Teine oli see, et maja asus Tallinnas Nõmme linnaosas ja mändide all ehk pidevalt kukkus kuivanud okkaid isegi väiksema tuuleiiliga ja ilma tuuleiilita. Käisin igaks juhuks konsultatsioonidel. Värvi tootejuhend nägi ette, et eeltöödeldud katus pidi olema kuiv, kuid iga hommikul oli katusel kaste, ka suvel. Tavavaatusel märkamatu, aga lähemalt vaatamisel oli niiske ja oleks tekkinud nakkuvusprobleem. Üks tingimusi oli, et ei tohiks olla otsest kuumust, kuid suvel, kui päike on kaste ära kuivatanud, tekkis juba liigne kuumus, mis kuivataks värvi liiga kiiresti, rääkimata eelmainitud männiokastest. No ei lähe neid värske värvi pealt nokkima, aga tellija võib hakata värvi sees oleva okka pärast nokkima. Mul oli lihtsam loobuda. Kui keegi teeb ise ja on rahul oma tehtuga, siis palun väga, aga teenustööna, kus pean võtma vastutuse ka lõpptulemuse eest, oleks olnud minu jaoks liiga probleemne töö.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
võhik
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 408
Liitunud: 01 Jaan 2010, 11:54
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 10 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas võhik »

no mulle on see olnud iga kümne aasta tagune suvine sport...
Omajagu tülikas muidugi. Nüüd otsustasin seda lõbu aastate peale laiali jagama hakata, katus on sellise kujuga, et ainult kolmandik on korraga vaadeldav. Teen siis igal aastal kolmandiku.
Kui esimesel korral tegin, siis möllasin panssaripesuainete ja harjadega, survepesurid polnud veel moodi tulnud. Millal seda katust esimest korda värviti, selle kohta andmed puuduvad. Viimane veneaegne värvimine oli ilmselt tehtud värvipritsiga, sest pool korstent oli kah punane. Tollal oligi olemas vast vaid üks punane metallivärv mida kutsuti "venemaapäästjaks" - see, millega kõik põllutöömasinad olid üle võõbatud? Erinevad värvid omavahel ilmselt ei nakku alati, sest mõne aasta pärast hakkab siit-sealt kooruma. Arvestades pleki seisukorda, ei saa seda täitsa haljaks nühkida, ilmselt jõuaks selle nühkimisega pööningule välja. Seda kasteniiskust olen ka ise tähele pannud, valtsid on tahestahtmata roostes ja neid juba puhtaks ei kraabi. Ja värvin siis kui päike selle tüki peale otse ei paista. Ise samal krundil elades saab ju tööaega valida. Praegu on kujunenud 10 aastane välp, mida imet mõni spetsialist sealt välja pigistaks ? .... 15 ehk?
Kui ise teed, siis oled ninapidi juures ja näed hoopis teisi probleeme oma katusel, kui see mõni roostekoht või pealekukkunud okas. Ning katuse väljanägemise rikub paari aasta pärast tegelikult selle määrdumine - ahjuküte ja ümbritsevad puud. Kui eeltööks pestud saab, siis tekib mõte et täitsa kena veel, polekski vaja ehk värvida, aga värvimine ise ongi see kõige lõbusam osa.
No ja mitu korda on küsitud, et anna selle firma kontaktid, kes tegi...no ei ole anda, tee ise..

Kui töö tellida, eks siis tekib jah tahtmine iga kriimu pärast viriseda. Hulk raha ju makstud.
Ise tehes aga on Kultuuriväärtuste amet korra ka värvi kinni maksnud.
Ja naabrite katustega võrreldes näeb igatahes parem välja.. St. samaealiste originaalkatustega.
Üks naaber värvimisega ennast igatahes ei vaeva... sel suvel toimus tal jälle katusevahetus, järjekorras neljas mida mina oma silmaga olen näinud. Viimase 27 aasta sees. Nüüd siis vist valtsplekk või klassik. 30 aastat tagasi oli eterniit ja vanadel fotodel sõjaeelsest ajast siiski midagi muud .. nii et tol majal vähemalt kuues katus, kui mitte rohkem. Mul ikka veel see esimene...
ReneSieberk
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 19 Jaan 2021, 11:42
On tänanud: 2 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas ReneSieberk »

jumbleman kirjutas: 14 Juun 2020, 10:54 Kas oskate jagada kogemust tsinkplekk-katuse värvimise osas? Tegemist 15-20 aastat vana katusega, kus ka mõnes kohas roostelaike.
- kui kaua värv orienteeruvalt peal püsib?
- kas on mingeid riske, millega peaks arvestama?
- millised on värvimise etapid (ettevalmistusest lõpetamiseni)?

Enne kui firmade uksele koputama lähen, tahan väikese eeltöö ära teha. Seepärast küsin teilt nõu!

Tänud ette!
Plekk-katuse värvimise välp on 15-20 aastat (eeldusel, et töö teostavad profid, kes on teemaga tegelenud aastaid). Selle ajaga hakkab lume ja jää libisemise tõttu katusevärv kuluma + päike teeb halastamatult tööd.

Riskide suhtes tooks välja ainult roosteplekid, kui augu sisse lased roostetada, siis peab juba katuse vahetuse peale mõtlema hakkama. Rusikareegel on, et katuse värvmine on 20-30% katuse vahetuse hinnast.

Viis põhilist etappi:
1.Ülevaatus, pakkumine
2.Katusepinna põhjalik värvimiseelne puhastus survepesuritega
3.Katuse seisukorra hindamine ja vajadusel parandustööde teostamine (katkiste katusekivide vahetamine, mõrade hermetiseerimine, roostes kohtade lihv jms)
4.Ettevalmistustööd ja detailide kinni katmine (katuseaknad, korstnad, antennid, rennid) maalrikilede ja teipidega
5.Katuse värvimine kõrgsurve värvipritsiga (vastavalt katusetüübile)
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

Urmas kirjutas: 27 Nov 2020, 23:56 Kunagi ammu pakuti kah ühe plekkkatuse värvimist. Kuna enne ei onud seda tööd teinud, siis enne töö vastuvõtmist hakkasin uurima, et kuidas, miks, millega jnejne. Ülejäänuga oleks hakkama saanud, kuid oli kaks asja, mis sundisid mind loobuma sellest tööpakkumisest. Üks oli see, et olen täiesti sõltuv ilmast ja tellija ei ole nõus ooteaega kinni maksma. Teine oli see, et maja asus Tallinnas Nõmme linnaosas ja mändide all ehk pidevalt kukkus kuivanud okkaid isegi väiksema tuuleiiliga ja ilma tuuleiilita. Käisin igaks juhuks konsultatsioonidel. Värvi tootejuhend nägi ette, et eeltöödeldud katus pidi olema kuiv, kuid iga hommikul oli katusel kaste, ka suvel. Tavavaatusel märkamatu, aga lähemalt vaatamisel oli niiske ja oleks tekkinud nakkuvusprobleem. Üks tingimusi oli, et ei tohiks olla otsest kuumust, kuid suvel, kui päike on kaste ära kuivatanud, tekkis juba liigne kuumus, mis kuivataks värvi liiga kiiresti, rääkimata eelmainitud männiokastest. No ei lähe neid värske värvi pealt nokkima, aga tellija võib hakata värvi sees oleva okka pärast nokkima. Mul oli lihtsam loobuda. Kui keegi teeb ise ja on rahul oma tehtuga, siis palun väga, aga teenustööna, kus pean võtma vastutuse ka lõpptulemuse eest, oleks olnud minu jaoks liiga probleemne töö.
Milles küsimus, majale telk peale ning vastav rida oma pakkumisse sisse. Ooteaeg, mida tellija ei ole nõus kinni maksma, puudub.
Äärenurk
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 716
Liitunud: 22 Veebr 2016, 15:46
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 27 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas Äärenurk »

ReneSieberk kirjutas: 27 Jaan 2021, 09:31 Viis põhilist etappi:
2.Katusepinna põhjalik värvimiseelne puhastus survepesuritega
...
5.Katuse värvimine kõrgsurve värvipritsiga (vastavalt katusetüübile)
Kirjandus soovitab plekkkatuse puhul 90-kraadist vett ja 800-baarist veesurvet ning värvimist kindlasti pintsliga.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10831
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: tsinkplekk-katuse värvimine (kui kaua kestab?)

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Äärenurk kirjutas: 27 Jaan 2021, 10:39 Kirjandus soovitab plekkkatuse puhul 90-kraadist vett ja 800-baarist veesurvet ning värvimist kindlasti pintsliga.
Miks? Värvide tootja kirjutavad küll teist juttu.

- Sobivad värvimismeetodid on pintsel ja airless-pihusti. https://teknokolor.ee/wp-content/upload ... RJO-TK.pdf
- Töövahendid: pintsel, rull, pihusti (düüs suurusega 0,015... 0,019 tolli) https://www.bauhof.ee/et/plekk-katuseva ... iption.tab

Need on ainult paar näidet, rohkem ei viitsi. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta