Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Kui endale teeks katuseterrassi või rõdu siis ainult pööratud katusena (sooja ruumi kohal)
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Kuule tead ma vaatasin su postitusi muudes teemades ja tõdesin, et sa oled siin ainult vaidlemiseks põhimõtteliselt.

Et kui keegi teine siiralt küsib, siis kindlasti, aga ei hakka muidu head ilma raiskama 😉
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

xxx111 kirjutas: 23 Apr 2020, 19:45 Kui endale teeks katuseterrassi või rõdu siis ainult pööratud katusena (sooja ruumi kohal)

Mul on ka igatsugu mõtteid, kuidas oma hambaid ise ravida, aga õnneks on siiani eksperdid taskukohased ☺️
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Aga kui Sul on õigus siis saad ju kergelt "mind paika panna"?
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Mul on õigus, sest ma teenin täpselt selle teemaga igapäevaselt palka. Ei ole siin foorumis palju alateemasid, kus ma julgen oma kogemuste najal sõna võtta, küll aga lamekatuste ja sinna juurde kuuluva kõrval.

Aga ma ei näe mingit pointi juhatada mingi järjekordne tähenärija püha tõe juurde, kuna ta leiab kindlasti midagi, millest ta aru ei saa(mis võib väga hästi tuleneda minu kehvast seletamisoskusest) ja mille kallal seetõttu tühja vinguma kukub.

Mingile reaalsele huvilisele ei oleks ajast kahju, fotod ja skeemid ilma probleemideta, sina võid "ärategemist" kuskilt mujalt otsida.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Mul on õigus, sest ma teenin täpselt selle teemaga igapäevaselt palka.
Mina ka...
Ma nimelt projekteerin neid lahendusi... (ja mõnda veel)
Aga ma ei näe mingit pointi juhatada mingi järjekordne tähenärija püha tõe juurde, kuna ta leiab kindlasti midagi, millest ta aru ei saa
Ma ei arva absoluutselt et ma tean asjast palju...
Aga ühest / teisest saan aru küll...
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Irw, no tuleb ainult kaasa tunda neile õnnetutele, kes sinu pookstaviga paberite järgi midagi ehitama peavad, sest antud teema on sinu kompetentsist ikka kaugel 😂
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Irw, no tuleb ainult kaasa tunda neile õnnetutele, kes sinu pookstaviga paberite järgi midagi ehitama peavad, sest antud teema on sinu kompetentsist ikka kaugel
Parim argument...
aero
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1925
Liitunud: 27 Mai 2010, 10:40
On tänanud: 77 korda
On tänatud: 77 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas aero »

xxx111 kirjutas: 23 Apr 2020, 20:32
Irw, no tuleb ainult kaasa tunda neile õnnetutele, kes sinu pookstaviga paberite järgi midagi ehitama peavad, sest antud teema on sinu kompetentsist ikka kaugel
Parim argument...
Olen ka tähele pannud, et kui kodanik p. v. -l objektiivsed argumendid otsa lõpevad, siis tuleb suvaline plärtsatus demagoogia vallast. Ehitajal on õigus, sest ehitaja saab ehitamise eest palka. Tuleb siin mingi teemaväline projekteerija, ütleb oma arvamuse välja ja on veel valmis põhjendama ka?! See on ju vaidlemine! :banghead: Ehitajaga ei vaielda! :club:
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Kes sulle putru pakkus?

Ma ei hakka oma aega raiskama märksa asjalikumate arhitektide ning inseneride välja töötatud lahenduste lahti seletamisega inimesele, kes on tema kommentaaridest/küsimustest lähtuvalt aktuaalses teemas diletant.

Ainuüksi minu lingitud pilt tooks selguse päris mitmele "projekteerija" küsimusele/väitele, aga ega ei viitsita ju mõtelda, kui mingeid lolle küsimusi pritsida on palju mõnnam :roll:
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Ma ei hakka oma aega raiskama märksa asjalikumate arhitektide ning inseneride välja töötatud lahenduste lahti seletamisega inimesele, kes on tema kommentaaridest/küsimustest lähtuvalt aktuaalses teemas diletant.
Loomulikult ära raiska aega...
Kiire töö kõrvalt aga mõtle korra järgi mille vastu Sa õieti vaidled või miks kedagi diletandiks pead...

Sinu väide - käidav katuseterrass või rõdu = tavaline katus
Minu väide - päris nii ei ole, on komplitseeritum ja on nüansid
Keegi ei vaidle ju selle vastu asja teha oleks võimatu...
Kasutaja avatar
pancho villa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 692
Liitunud: 10 Jaan 2012, 22:11
On tänanud: 14 korda
On tänatud: 15 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas pancho villa »

Ongi sama keeruline, kui tavaline katus. See, et sina oled näinud ainult selliseid lamekatuseid, millel puuduvad läbiviigud, piirded, antennid, ventilatsiooniagregaadid ning ligipääsuks uksed, on lihtsalt järjekordne märk võõrast territooriumist. Ja no see tagurpidi katus.. 😂

Aga ok. Ütle suur projekteerija, mis põhjustab asjaolu, et rõdu, mis sooja ruumi kohal, on aurukindlam, kui tavalise ülesehitusega lamekatus?
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Rõdu põranda veekindlaks tegemiseks nõu palumine

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

Jah - jääme eriarvamusele...
Mina jään arvamusele, et valides käidava katuseterrassi vs "tavalise katuse" on kompleksne lahendus komplitseeritum ja keerukam. Ma rõhutan KOMPLEKSNE lahendus...
Ütle suur projekteerija, mis põhjustab asjaolu, et rõdu, mis sooja ruumi kohal, on aurukindlam, kui tavalise ülesehitusega lamekatus?
Ma ei saa küsimusest aru...
Aurukindlus sõltub piirdest, keskkonnast (täpsemalt aurukindluse vajadus) jms - ei saa väita, et üks on kindlam kui teine, üks on parem kui teine (teadmata konkreetset situatsiooni).
Ilmselgelt on vahe eramu piirdel ja veekeskuse piirdel.
Aga ilmselgelt mida rohkem läbiviike või mida keerukam lahendus seda suurem võimalus, et auruisolatsioon ei toimi nii nagu "paberil"...
Seetõttu on alati otstarbekam VÕIMALUSEL projekteerida piirded kus vigade võimalus on väiksem ja piirde kihtide valikul arvestada siiski, et vea tekkimisel kogu piire ehitusfüüsikaliselt "hukka ei läheks".
Maakeeli "lollikindel lahendus"...
Vasta