Katuse vahetus

Dorrian
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 06 Aug 2019, 21:44

Katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Dorrian »

Tervitus!

Pealkirjast on näha, kuhu jutt tüürib ja otsustasin siia pöörduda selleks, et ehk õnnestub siit leida abi.
4 korteriga kortermaja, vana eterniit tuleks eemaldada ja uus katus paigaldada. Lisaks on vaja uued korstnad või siis pigem korstnaotsad kui kannatab.
Isiklikult ise olen ehituse alal täielik võhik ja ühistu esimees on liiga laisk probleemiga tegelema, sest tema teisel korrusel ei ela ja vesi kaela ei tilgu.

Mida oleks vaja minu piiratud teadmiste puhul ja siiani kogutud info põhjal:
1. Vana katuse eemaldamine koos antennidega, eterniidi utiliseerimine.
2. Kondentskile paigaldus koos distantsiliistudega (kui kirjutasin õigesti), uus roovitus koos rihtimisega, uus katus.
3. Vajaminevad harja- ja otsaplekid.

Harjast mõlemale poole äärde on 5 meetrit, harja pikkus 18.5 meetrit.
Korstna kõrgus üle harja 50cm
Korsten ise 0.75x1.0m läbimööduga
Räästakasti laius umbes 50-60cm.


Uus katus võiks olla plekk, ilmselt tuleks kõige odavam? Katuse all on puitkonstruktsiooni kõlblik seisukord minu jaoks teadmata. Ei oska ütelda kas oleks vaja "noorendamist" või mitte.

Probleem/küsimus: Kui palju võib sellise töö tegemine umbes maksma minna ja kas oleks mõistlik töid jupitada või pigem lasta kõik ühel firmal teha?

Ootan huviga Teie ettepanekuid ja küsimusi.

Parimat!
hhh
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 80
Liitunud: 29 Mär 2014, 10:21
Asukoht: Tallinn

Re: Katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas hhh »

Üks tähtis sõna puudu! Kus objekt asub?
Lp. Heiki
katusevana
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 3
Liitunud: 18 Veebr 2020, 17:10

Re: Katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas katusevana »

Ei pruugi see plekk midagi odavam olla kui eterniit! Väga soodsa hinnaga müüb näiteks YKS Grupp OÜ: https://www.1ehitus.ee/eterniit-lainepl ... niitkatus/
xil
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 799
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 12 korda

Re: Katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas xil »

Oleneb omavalitsusest, Tallinnas tuleb eterniidi plekiga asendamiseks rekonstrueerimisprojekt teha ja see linnavalitsusega kooskõlastada.
Vasta