katuse vahetus

lailiallmaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 30 Juun 2019, 19:58

katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas lailiallmaa »

Tere,selline küsimus .Hetkel on majakarbil peal kivikattus -mille aluskangas on tuule ja lindude poolt katki .See tähendab .et kivi tuleb maha laduda .Siit ka küsimus -kas oleks mõistlik panna peale hoopis valtsplekk kattus.Kõik hea nõu on teretulnud. :D
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Kui rahalised võimalused ei sunni koonerdama, siis loomulikult pane uus valtsplekk. Narr on seda kivi edasi tagasi vedada. Ma panin oma kõrvalhoonele ka kivi ja linnud lammutasid aluskatet alguses korralikult. Just need kohad , kus on ülekate, on läbipaistvaks nokitud. Või kurat teab, mis seal juhtus. Igatahes ma ei kavatse sellepärast kivi maha võtta ja uut katet panema hakata. Katuslaega majadel on aga teine teema ja mõistetav, miks vaja korralikku aluskatet. Ilmselt on kivi ka kergelt sammalduma juba hakanud ja välimus pole enam see, mis uuest peast. Võimalik ,et saad kivi eest isegi mingi raha, kui maha müüd.
praanik
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 209
Liitunud: 29 Juun 2016, 14:45
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 11 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas praanik »

Katus tuleb paigaldada korrektselt, siis ei pääse linnud kivide alla. Selle jaoks on olemas ju kõik vahendid.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ma ei tea, et Tallinna vanalinnas keskajal ehitatud majadel, milledel on kivikatus, oleks kunagi pandud aluskatet. Isegi mitte renoveeritavatel. Ju tol ajal inimesed pööningutel ei elanud nagu tänapäeval kombeks. Tol ajal oli lihtsalt tuulduv katusealune/pööning, kus hea pesu kuivatada ja ülearust koli hoida. Isegi kui oli tehtud pööningule midagi eluruumi sarnast, siis härrasrahvas seal igatahes ei elanud, rohkem ikka härrasrahva teenijad. Millegipärast tahavad tänapäeval paljud elada pööningul ja veel uhkustavad ka sellega. Kadakasakslus? :scratch:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
tabarabarap
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1005
Liitunud: 27 Mai 2019, 23:02
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 42 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas tabarabarap »

Urmas kirjutas: 01 Juul 2019, 18:18 Millegipärast tahavad tänapäeval paljud elada pööningul ja veel uhkustavad ka sellega. Kadakasakslus? :scratch:
täna materjalid võimaldavad kergelt ka katusealune elatavaks teha , varem ei võimaldanud või pidi liigselt vaeva nägema
lailiallmaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 30 Juun 2019, 19:58

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas lailiallmaa »

Kuna kaua seisnud ca 10 aastat ainult karbina siis seepärast ka kanga halb olukord ja ka tuuletõke on nihkunud .Teeme endale ja mitte müügiks seepärast ka küsimus.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

lailiallmaa kirjutas: 01 Juul 2019, 20:30 Kuna kaua seisnud ca 10 aastat ainult karbina siis seepärast ka kanga halb olukord ja ka tuuletõke on nihkunud .Teeme endale ja mitte müügiks seepärast ka küsimus.
Selle asja nimetus on ebaperemehelik suhtumine. ;)
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10775
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

T25 kirjutas: 01 Juul 2019, 11:32 Ilmselt on kivi ka kergelt sammalduma juba hakanud ja välimus pole enam see, mis uuest peast.
Praktiliselt iga päev kohalikku toidupoodi sõites näen ühe eramaja kivikatust, mille peal ei ole samblakübetki. Aga noh, majaomanik on teadlik olnud ja ega ole materjali valikul rahaga koonerdanud. Kivid tunduvad nagu oleks glasuuritud, mitte sellised kivid, mille peal iga sinna takerdunud võililleseeme saab idanemisega hakkama.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Urmas kirjutas: 01 Juul 2019, 21:26
T25 kirjutas: 01 Juul 2019, 11:32 Ilmselt on kivi ka kergelt sammalduma juba hakanud ja välimus pole enam see, mis uuest peast.
Praktiliselt iga päev kohalikku toidupoodi sõites näen ühe eramaja kivikatust, mille peal ei ole samblakübetki. Aga noh, majaomanik on teadlik olnud ja ega ole materjali valikul rahaga koonerdanud. Kivid tunduvad nagu oleks glasuuritud, mitte sellised kivid, mille peal iga sinna takerdunud võililleseeme saab idanemisega hakkama.
Ma ise panin maal kõrvalhoonele betoonkivi protector, mis pidi tavalisest betoonkivist parem olema. Üks puu on lähedal ja sellepärast juba kergelt sammaldub selle koha pealt. Aga järgmise kivikatuse panen tõesti juba mingit sorti savikivi. Kas just klasuuritud, aga savikivi kindlasti. Mitte et betoonkivi paha oleks, aga lihtsalt huvi pärast juba katsetaks erinevate materjalidega. Valtsplekki ei oska ise teha, muidu meeldib välimus väga. Teemaalgatajal aga tõenäoliselt on tegu kõige odavama betoonkiviga. Kui oleks glasuurkivi, siis vaevalt see teema siia postitatud oleks.
Kasutaja avatar
pikk88
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2049
Liitunud: 15 Juun 2009, 21:11
On tänanud: 40 korda
On tänatud: 38 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas pikk88 »

lailiallmaa kirjutas: 30 Juun 2019, 20:04 Tere,selline küsimus .Hetkel on majakarbil peal kivikattus -mille aluskangas on tuule ja lindude poolt katki .See tähendab .et kivi tuleb maha laduda .Siit ka küsimus -kas oleks mõistlik panna peale hoopis valtsplekk kattus.Kõik hea nõu on teretulnud. :D
Mu meelest sõtlub see esmajärjekorras sellest, kas kavatsed hakata pööningut välja ehitama ja seal elama, et vaja seda aluskatet vahetada. Samuti sõltub see vajadus väga palju ka sellest, mis kivi on katusel ja milline on paigalduse kvaliteet.
Torutööd Tartus 56 932 898
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

kunn24 kirjutas: 02 Juul 2019, 21:06
Aga järgmise kivikatuse panen tõesti juba mingit sorti savikivi. Kas just klasuuritud, aga savikivi kindlasti.
Talveks väljajäetud savist lillepotid on kevadeks külmatsüklitest killunenud. Sama probleem on punaste tellistega. Iga tõe jaoks ei peaks rumalaid loomkatseid tegema.
Tellisel ja tellisel on ka vahe. Tavaline tellis pudeneb jah ära, kuid punane korstnatellis on mul juba ca 10 aastat korstnas ühes tükis. Sama asi on katusekivi ja lillepoti võrdlusega. Need on erinevad asjad.
lailiallmaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 30 Juun 2019, 19:58

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas lailiallmaa »

Urmas kirjutas: 01 Juul 2019, 21:20
lailiallmaa kirjutas: 01 Juul 2019, 20:30 Kuna kaua seisnud ca 10 aastat ainult karbina siis seepärast ka kanga halb olukord ja ka tuuletõke on nihkunud .Teeme endale ja mitte müügiks seepärast ka küsimus.
Selle asja nimetus on ebaperemehelik suhtumine. ;)
Väike täpsustus -Ostetud aasta tagasi :)
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas T25 »

kunn24 kirjutas: 03 Juul 2019, 08:06 Juhin ka tähelepanu, et eelnev kirjutaja (T25) pani kahtluse alla "klasuurimise" vajalikkuse. Katusekivi olgu savist, kas glasuuritud (kirjutan seekord õigesti) või mitte, seda veel vaatab. Arendan tema mõtet edasi, majale võiks siis ka pakkepaberist katuse teha. Kuskil saabub padulollusele piir ette ja avaliku foorumi postituse häda on see, et järgmine loll võib seda tõepähe võtta ja nii tehagi. Jah, sellist asja võib teha kuskil lõunamaa kliimas, kus külmumised on harv juhus, kuid meil võiks siis külma olemaolu ja mõju poorsetele jäikadele ja samas habrastele materjalidele, kui need veega küllastuvad, ikka arvesse võtta ja mitte ära unustada.
Mina ei pannud glasuurimist kahtluse alla, rõhutasin vaid , et järgmine katus on savikivi. Kas just glasuuritud, see on omaette teema ja sõltub rahakotist. Ma pole kursis glasuurkivi hinnaga, aga ma kardan, et mul ei hakka hammas peale sellele. Sul on ilmselt oma eelarvamus tekkinud ja minul oma. Minu 100 aastat vanal kõrvalhoonel juhtus olema savikivi, jumal teab, millal ta sinna paigaldati, kuid kivid olid korralikud. See sammal, mis peale oli tekkinud, tuli kergesti lahti ja kivi oli nagu uus. Üldiselt sellist juttu , et savikivi Eesti kliimasse ei kõlba, kuulen esimest korda. Pigem ikka rõhutatakse, et savikivi on eriti vastupidav meie kliimas.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas T25 »

kunn24 kirjutas: 03 Juul 2019, 12:40 Sama jahvatati lehise kohta terassilaudena. Aga ise tead, ma olen oma jora välja öelnud.
Kopi-pasta otse Monieri leheküljelt:
Savikivid on täielikult looduslik katusekate, mis muudab selle eriti hinnatud ehitusmaterjaliks ökoloogilise mõtteviisiga majaomanike seas. Naturaalne on ka savikivide pinnakatteks oleva angoobikihi koostis, sisaldades näiteks vesiemulsiooni koos kvartsliivaga. Ökoloogilisele päritolule vaatamata on savikivid tõestatult kõige vastupidavam katusematerjal, mille eluiga on 100 aastat ja kauemgi. On olnud juhuseid, kus savist tehtud katusekivid on ka pärast saja-aastast kasutusel olekut niivõrd heas seisukorras, et maja renoveerimisel lähevad samad kivid uuele saja-aastasele ringile. Savikivist katuste vastupidavuse üks põhjus on see, et neil on enamasti rohkem lukke, mis tagab katuse ülihea veepidavuse ja ilmastikukindluse. Tänu topeltvaltsile ei sattu vihmavesi ja lumi ka äärmuslike ilmaolude korral sinna, kuhu ta ei peaks sattuma.
Et sa siis vaidled vastu sellele?

Paneks siis mõned näited ka, et savitellis ikka sajandi vastu peab meie tingimustes:

https://et.wikipedia.org/wiki/Viljandi_Pauluse_kirik

Pühitseti sisse 1866.

Kesklinna kool valmis kuskil 1890ndatel

https://et.wikipedia.org/wiki/Viljandi_Kesklinna_Kool

Ja siis muidugi Viljandi ordulinnus ise, paistab et ka seal oli savikivil oma koht ja osad müürid siiani veel püsti, kuigi vanust juba rohkem kui 500 aastat.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

kunn24 kirjutas: 03 Juul 2019, 08:06 Keemia tunnis õpetati, et sama valemiga aine on samade omadustega sõltumata saamisloost.
Füüsika tunnis jälle õpetati, et sama aine on erineva struktuuri juures erinevate omadustega. Kõige äärmuslikumaks näiteks sobiks siia ehk tavaline grillsüsi ja teemant. Üks sama aine.
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Tegelikult on vist asi üldse sellest, et toodetakse süüdimatult p%ska. Aastasadu vanad savikivikatused peavad, kaasaegsed pudenevad laiali.
Silikaattellisega sama lugu ju. Vanasti kõlbas korstnapitsi laduda ja seisis aastakümneid, nüüd on sügisene tegu kevadeks pude.
Tarbimisühiskond.
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas T25 »

Vaidluses selgub tõde. Kui glasuuritud savi on kindla peale minek, siis tulebki see valida. Ma olen kuulnud sellest, et osa savikivikatuseid on kehvasti vastu pidanud, kuid pidasin seda veneaja kehva praaktoodangu süüks. Eks ma uurin natuke, mis glasuurkivi hind on ja kui väga ulme ei ole, siis panengi glasuurkivi. Kõrvalhoone, millele see läheks ,on ainult 60 ruutu, nii et väga hull ei tohiks kogukulutus summa-summaarum tulla.
Vasta