Kas lagi loodida või teha vana lae järgi

seen
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 205
Liitunud: 11 Juun 2015, 22:22
On tänanud: 2 korda

Kas lagi loodida või teha vana lae järgi

Lugemata postitus Postitas seen »

Õõnesbetoonpaneelidest lagi; loodimine näitas, et ühel pool seinas on lagi 6 cm kõrgemal kui vastasseinas.
On käsil 10cm eenduva kipslae tegemine koos 10cm kivivillaga: kas targem oleks lagi loodida (jättes kivivillale ruumi ühelt poolt siis 7 ja teiselt küljelt 13 cm) või kasutada šabloonina vana lage ja panna kips selle kaldenurka järgides?

:help:
A.S.
külaline

Re: Kas lagi loodida või teha vana lae järgi

Lugemata postitus Postitas A.S. »

Mina vaataks, kuidas seinad/aknad on. Kui need on samuti viltu, võib loodis lagi natukene naljakas tunduda. Kui naljakas ei tundu, siis oleks vast mõistlikum loodida.
timburi
külaline

Re: Kas lagi loodida või teha vana lae järgi

Lugemata postitus Postitas timburi »

Teatud olukordades pole tõesti isegi loodi kasutanud, vaid silmamõõtu - no kus on enamus asju viltu ja siis võib üks sirge asi mõjuda hoopis vastupidiselt. Aga üldiselt laed kõik loodi. Uus sile lagi näitab kohe ära, et midagi on viltu. Ja ma ei usu elu sees, et keegi sul on aknad 6 cm loodist välja pannud. Ja kui ongi, siis on need vanad ja sa vahetad ilmselt aknad ära ja paned need loodi koos aknalauaga. Muud polegi vaja, seinad võivad joosta kõveralt vanas majas kui tahavad.
Külaline
külaline

Re: Kas lagi loodida või teha vana lae järgi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Anryo, võta kommentaator timburi juttu tõsiselt!

Urmas
Külaline
külaline

Re: Kas lagi loodida või teha vana lae järgi

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas: 04 Jaan 2019, 20:04 Anryo, võta kommentaator timburi juttu tõsiselt!

Urmas
Vabandust, ma ei tea miks arvasin, et teema algataja on Anryo. Muretseja seen, mõte jääb ikka samaks.

Urmas
Vasta