Katuse vahetamine

Bob
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 03 Juul 2018, 19:26

Katuse vahetamine

Lugemata postitus Postitas Bob »

Plaanis vahetada vana ruberoid katus, mille all on omakorda laastukatus, välja onduline vastu. Mõtlesin jätta ruberoidi alla ning panna laudis alla(vanade roovide peale). Sai toodud toored lauad, aga nüüd lõi lambi põlema, et hakkab vist mädanema kui vastu ruberoidi. Mida targemad arvavad?
Külaline
külaline

Re: Katuse vahetamine

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kindluse mõttes võiks panna ruberoidile ülevalt-alla distantsliistud ja alles seejärel roovilauad. Samas bituumen laineplaatidele alla kondensi ohtu ilmselt pole karta.
Üks võimalus oleks vana ruberoid asendada uue kaasaegse paksema kummi-bituumen ruberoidiga. See kestab ehk kauemgi ja tuleb odavam.
mhmh
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 14
Liitunud: 27 Apr 2016, 20:09

Re: Katuse vahetamine

Lugemata postitus Postitas mhmh »

Tõsiselt ma imestan, et seda ondulaini veel poes müüakse. Selle kvaliteet on täiesti kohutav. Just täna kiskusin selle katuselt alla. Nädal varem tõmbas naaber selle katuselt alla. Tuttav kes sellega kuuri katust tegi kurtis, et see täiega lekib. Sooja ilmaga on see täiesti lödi ja peale ei tohi astuda. Uuri veel variante nt eterniit.
Rein Sa
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 340
Liitunud: 19 Aug 2013, 13:22
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 5 korda

Re: Katuse vahetamine

Lugemata postitus Postitas Rein Sa »

Mul kuuri katusel, kus väike kallak, need ondulain plaadid juba mitu aastat, kuskilt ei tule läbi. Ämmal on sauna katusel tavaline tõrvapapp juba aastaid, kallak muidugi suur, ka läbi ei tule.
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 157
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Katuse vahetamine

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

mhmh kirjutas: 07 Juul 2018, 23:09 Tõsiselt ma imestan, et seda ondulaini veel poes müüakse. Selle kvaliteet on täiesti kohutav. Just täna kiskusin selle katuselt alla. Nädal varem tõmbas naaber selle katuselt alla. Tuttav kes sellega kuuri katust tegi kurtis, et see täiega lekib. Sooja ilmaga on see täiesti lödi ja peale ei tohi astuda. Uuri veel variante nt eterniit.
Puht huvi pärast küsin, kas oli just onduline ja kaua plaadid katusel olid.
Läbi see katus niisama küll lasta kuskilt ei saa, järelikult tuttava paigaldusviis oli vale. Endal juba viis aastat madala kaldega garaazi katusel ja näevad ikka veel korralikud välja ja toimivad kenasti. Õige roovituse korral kannatab ka kuumal päikese korralgi peal käia.
Vasta