Plekkkatuse hingavas aluskattes augud

LiinaS
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 22 Jaan 2018, 07:59

Plekkkatuse hingavas aluskattes augud

Lugemata postitus Postitas LiinaS »

Tere. Ehitajad paigaldasid plekkkatuse alla hingava aluskatte, mille sisse linnud toksisid augud. Kas piisab aukude kinni teipimisest (auke väga palju/järjest, kohati teibin kahe teibilaiuse ulatuses)? Või oskate soovitada muud lahendust (topelt, tuuletõke?)! Ette tänades.

Prill
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 447
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänatud: 25 korda

Re: Plekkkatuse hingavas aluskattes augud

Lugemata postitus Postitas Prill »

See aluskate juhib ära ka pleki alumisele teatud oludest tekkivat kondensvett, aluskatte lappimisel mõistlik jälgida, et lahendus saaks veekindel.
Endal katusel oli sarnane probleem, kus herilased jõudsid aluskatte külge oma pesa riputada ja mingid linnud olid seda käinud nokkimas nii, et aluskattest oli paras pommiauk pesa kohal järel. Lõikasin ehitusest üle jäänud aluskatte rullist suurema ülekattega lapi ja liimisin paiga allapoole peale. Kas kasutasin liimi või mõnda käepärast silikooni, seda ei mäleta aga paik jäi korralikult kinni ja tundus, et tirides tervelt kätte ei saa.

xil
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 538
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 9 korda

Re: Plekkkatuse hingavas aluskattes augud

Lugemata postitus Postitas xil »

Kui hingava aluskatte paanid liimiriba vastu liimiriba kokku kleepida, siis alul on ühendus nii hea, et võib aluskatte puruks rebida, kuid lahti neid ei saa. Aasta pärast vabas õhus olemist tulevad tõmmates ilusti lahti. Tundub, et tuule toimel vibreerimine ning liimi kuivamine teevad oma töö. Võib-olla 3 a. pärast on nad juba ilma tõmbamattagi lahti..
Ja seespool soojustust peab väga korralik aurutõke olema, muidu kondenseerub aluskatte siseküljele rohkem niiskust, kui nad läbi lasta suudavad, eriti talvel, kui niiskus siseküljel ära külmub.

kruvi keeraja
külaline

Re: Plekkkatuse hingavas aluskattes augud

Lugemata postitus Postitas kruvi keeraja »

ilmselt selle pärast ongil enamusel sellistel membraanidel, kiledel, teipidel paigaldusjuhendil kirjas, et peab kinni katma (kaitsma uv ja teiste välikeskonna mõjude eest). korralike materjalide puhul näiteks 4 kuu jooksul.

Vasta