Bituumenplaadi alus

aivarannamaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Apr 2012, 20:48

Bituumenplaadi alus

Lugemata postitus Postitas aivarannamaa »

Kas bituumenplaat tahab enda alla täisalust või võib panna ka otse roovitusele?

Tahaks uuendada ühte katust, kus praegu on 30cm sammuga roovitusel poolpehkinud sindlid ja selle peal ruberoid. Otse selle krempli peale pannes hakkaks ilmselt sindlinaelad plaati rikkuma. Kui aga roovitus paljaks võtta, kas pole ohtu, et plaat hakkab kuumaga roovide vahelt läbi vajuma?
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1820
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: Bituumenplaadi alus

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Kui katuse kalle on järsum kui 1:6, ei tohiks 30 cm samm ebapiisavaks osutuda. Küll aga võivad roovid hakata läbi plaatide kumama siis kui roovide pealmine tasapind pole piisavalt ühtlane.
aivarannamaa
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 13 Apr 2012, 20:48

Re: Bituumenplaadi alus

Lugemata postitus Postitas aivarannamaa »

Tänud vastuse eest!

Kas ma saan õigesti aru, et kalle 1:6 tähendab midagi sellist:

Pilt

?

Sel juhul on mu katus suht lähedal 1:1-le
Ufonaut22
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 185
Liitunud: 02 Dets 2012, 22:00
On tänatud: 3 korda

Re: Bituumenplaadi alus

Lugemata postitus Postitas Ufonaut22 »

Päris lameda katuse puhul arvatavasti ei pea see laineplaat vett. Näiteks onduline plaadil on väikseim kalle 1:5 ja sellise kalde juures peab all olema täislaudis.
Ega suvel polegi probleemi, kui täislaudist pole, aga talvel võib vajuda lumeraskusega plaat roovitusest läbi. Suurema kalde puhul ongi kasutusjuhendis välja toodud roovituse samm. Roovitus peab olema sile, bituumenplaat on pehme ja näitab kõik konarused kohe välja. Mul on nüüd aasta olnud bituumenplaat garaazi katusel. Kalle on kuskil 1:4, all on täislaudis ja ruberoid aluskihiks. Kevadel sulaga probleemi polnud. Peal saab ka vabalt käia, kui vaja, aga kindlam on lauajupid jalgealla visata.
Onduline vähemalt ei lähe küll päikese käes nii pehmeks, et aluspinna konarusi kohe välja näitama hakkaks.
Vasta