talumaja katuse vahetus

asteroid5463
külaline

talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas asteroid5463 »

Tere.
On selline plaan,et vahetada talul vana katus vålja. Praegu eterniit roo peal. Plaanis panna poola eterniit. Pole veel kindel,kas vana roog alt maha v6i jååb alles....eks konkreetne ehitaja ,kes tegema hakkab,oska soovitada hiljem.Silma jårgi katuse pinda ca 300 m3, 1 vintskapp,1 koda,1 korsten keset harja.
Siit m6ned kysimused- ja vastata ikka neil,kes ikka asjaga tegelenud on,mitte teiste materjalide myygimeestel !!!!
1. Kui kaua v6tab aega umbes vana eterniidi maha v6tmine?
2.Kas alati on vaja ikka vana roog alt åra v6tta,kuna ei plaani mingit uhket ja millimeetri pealt sirget katust(vana lihtsalt sajab låbi) ?
3. Kui kaua v6taks aega roo maha v6mine...umbes?
4. Kas aluskate on kah vajalik,kui katusealune jååb tyhjaks?
5. Ja peamine kysimus kåiks maksumuse kohta,et kui palju erinevad etapid maksaksid ja kui palju kokku låheks uus katus ? Saan muidugi aru,et siin raske 6elda,aga siiski kes ikka asjaga kursis,oskab midagigi vastata...kas on mul m6tet asjaga ylse edasi tegeleda..
6.Ja kas roo mahav6tmine teeb maja kymemaks ?
Ehk siis pikk jutt kokkuv6etult: kaua v6taks k6ik aega ja palju maksaks..(erinevate varjantide puhul).
205d
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas 205d »

Omadest kogemustest:
1) Oleneb, kui kõvasti eterniit kinni on. Minul oli aastatega juba nii lahti loksunud, et võtsin plaadi alt servast kinni, kergitasin ja saatsin maapinna poole teele. Korraga võtsin ca 30 ruutu maha ja läks ca tund aega võibolla. Ma täpselt ei mäleta, aga mahavõtmine oli kõige kergem asi.
2) Ma ei kujuta ette, kuidas roo peale üldse eterniit pannakse. Isiklikult eemaldaks igasuguse mittevajaliku sodi, lihtsam uusi roove paigaldada( vanad roovid võid alles jätta)
4) Mina arvan, et aluskatet ei ole vaja. Kindlasti on aga vaja katuse hari ära tihendada. Tuisuga tuleb sealt mul päris kõvasti läbi.
5) Mälu järgi tuleb värvitud poola eterniidi hind ca 10 euri /m2 kohta. Ainuüksi eterniit läheb sul maksma ca 3000-3500 euri. Ääre ja harjaplekk läheb ka ca 150-200 euri ma pakun. Spetsiaalne harjatihend poola eterniidile ca 5 euri meeter. Võibolla saab mingit odavamat tihendit ka kasutada, ma pole kursis. Tööhind ja materjalide hind on vist fifty-fifty, nii et korruta materjali hind kahega, saad kogu maksumuse laias laastus kätte.
Külaline
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

205d kirjutas:Omadest kogemustest:
.....................................................................................................



5) Mälu järgi tuleb värvitud poola eterniidi hind ca 10 euri /m2 kohta. Ainuüksi eterniit läheb sul maksma ca 3000-3500 euri. Ääre ja harjaplekk läheb ka ca 150-200 euri ma pakun. Spetsiaalne harjatihend poola eterniidile ca 5 euri meeter. Võibolla saab mingit odavamat tihendit ka kasutada, ma pole kursis. Tööhind ja materjalide hind on vist fifty-fifty, nii et korruta materjali hind kahega, saad kogu maksumuse laias laastus kätte.

No sellise hinnaga saab juba zn valtspleki majale peale, kui sõbrahinda kasutada. Kõik sõlmed(korsten, hari, vinskap, koda) veekindlalt sisse valsitud.
Kindlasti saab ka midagi muu katuse.

On see vana eterniit siis nii lagunenud, et laseb läbi? Või on aluspind nii ebatasane, et plaatide vahelt tuiskab täiega läbi ? Sellise kapitaalse kuluga võiks ikka ehk vana roo maha võtta ja uus alus teha. Uus eterniit vaja ka sirgele alusele panna, et vahekohad tihedalt kokku jääksid. Roo peal pole seda kergem teha, seda enam kui see ka juba läbi laseb. Samuti tuleb hirmlaiad viilulauad ehitada jne. Kui elumaja, siis seda enam.

taastaja
205d
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas 205d »

Nõus hinna koha pealt. Ma kiidaks poola eterniiti, kui ta maksaks 6 eur/m2.
asteroid54
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas asteroid54 »

Vana katusega jah see lugu,et teatud kohtadest sajab suuremate vihmadega sisse (vintskapi juurest,korstna juurest ja mujaltki ). Arvatavasti vintskapi ehitusel midagi valesti tehtus,samuti uue korstna puhul(mõlemad tehtud ca 40 aastat tagasi ).Sellest ajast sisse sadand,ei kannata nagu kauem oodata,et asjad ära likvideerida,kuna muidu ju laguneb kogu maja lõpuks ära....Ja muidugi see vana eterniit pole ju kõige esteetilisema välimusega....Seega oli mõte ühe teoga uus ererniit panna.Vana roog samas võib muidu ok veel olla,välja arvatud need rikutud kohad.
Oli mõte suuremad tööd ise tehs,sinult keegi teadja mees kõrvale võtta...päris üksi ei riski sellist tööd ette võtta,kuna pole enne teinud ja noh,tundub et suur töö kah,eriti vana roo maha ajamine ....ei kujuta ettegi,kuidas seda kõige lihtsam teha oleks :?:
Külaline
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ju hakkama saate. Praegu ju kõiksugu juhendmaterjalid saadaval kuidas need keerukamad kohad lahenda. Julge pealehakkamine olla pool võitu! Jõudu!

taastaja
kunnely
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 140
Liitunud: 18 Mär 2010, 11:34
On tänatud: 2 korda

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas kunnely »

Härrased "omast kogemusest" ütlejad- ilma katuse mõõtudeta ei saa öelda mingit omast kogemusest hinda, kui olemasolev katus lekib siis vaja roovitust vahetada ja äkki ongi vaja roog ka eemaldada kuna kahjustused liiga suured, räästakast uus, tihendid ja liiteplekid, korstnapits jne, siit hakkab hind kujunema millest selgub kui palju mida ja mis maksab. Umbes ja silma järgi võib hinnata mõistust, rikkust ja m... pikkust mitte aga katuse hinda! Selleks on vahendid mõõtmiseks ja konkreetsed hinnad materjalidele, tööle vastavalt teenuse pakkujale. Edu!
Katusetööd ja üldehitus. Katusepesu.
Ehituslik saematerjal
Ehitusmaterjalide projektimüük- kivi, teraskate, eterniit, bituumensindel, sbs, vihmavesi
tuuletõke, kips, soojustus, fassaadisoojustus
ise
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas ise »

Tere,
on samuti katusevahetuse plaan, ainult eterniidi all on laastukatus.
Ise ma seda tööd ette võtma ei haka, ma juba suure kuurikatuse vahetasin üksi (soojenduseks) ja seda turnimist ja mõtlemist ei jaksa enam harrastada. Otsingi hetkel firmat kes teeks pakkumise majale, uue eterniidi panekuks (+ enne vana maha ja minema).
Ega ma täpselt ei tea, aga kui on rookatus laseb läbi siit-sealt, siis oletetavsti tuleb see roog sealt täiega ära võtta, muidu peab ju mädanenud kohtade asemele uue roo panema aga siis läheb juba rookatuse tegemiseks.
Järgmiseks tuleb teada saada mis seal roo all on jne. Igaljuhul on oluline pärast panna aluskattekile roovituse alla ja selle roovituse peab ikka sirgeks saama, niipalju kui võimalik, muidu pressib tõesti vihma ja lume plaatide vahele ja kui see vesi seal ära jäätub siis hakab mõne aja pärast uut eterniiti lõhkuma.
Mina teeksin nii, pildistaksin selle katuse siit-sealt, lisaksin üld-mõõdud ja hästi lühidalt teksti ja saadaksin info- ja hinnapäringud erinevatele katuste paigaldamisega tegelevatele firmadele (enne muidugi vaadata mis katustega firma tegeleb), midagi kaotada ei ole aga võita on palju. :hello:
Külaline
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Teeks väikse täpsustuse...kindlam saab ehk ka siis, kui see "firma" on ise ka meister, kes reaalselt seda tööd katusel tegema hakkab. Hinnapakkumisi võib muidugi kõigilt küsida.

taastaja
vuuk
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1818
Liitunud: 15 Jaan 2008, 09:34
On tänanud: 50 korda
On tänatud: 93 korda

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas vuuk »

Tere
Ma pole küll otseselt ainult katuste ehitaja, aga igal aastal on vähemalt 1..2 katust lisaks muudele ehitustöödele ehitada või parandada tulnud.
Eelmisel aastal tuli osaliselt seoses lumekoormuse laastava toimega parandada või vahetada kokku 5 katust.
Kõige rohkem on sealjuures kogemusi eterniidiga.
Eterniidi eemaldamise tööd ei ole küll teinud selliste meetoditega, nagu eelpool kirjeldatud. Ikka nii, et plaadid saaksid alla võimalikult tervelt, sest kes seda laga pärast koristada jõuab.
Laastude eemaldamise olen samuti korraldanud selliselt, et neid ei peaks pärast tellija koristama hakkama.
Samuti olen üritanud maksimaalselt säästa lillepeenraid, puid ja põõsaid. Nende olemasolu muidugi raskendab tööd ja sellisel juhul kulub aega ka kohe märksa rohkem. Roo eemaldamisega kogemust pole, aga eks see vast rutiinne masstöö ja oleneb paksusest.
Laastud, või roog soovitav ikka eemaldada. Plussina näen, et katuse omakaal sellega väheneb ja paremini saab tuvastada mädanikukahjustusi. Kui eemaldada ka roovid, siis on võimalik lihtsamini vajadusel vahetada sarikaid ja saab aluskatte paigaldada otse sarikatele. Roovide osaliseks vahetuseks on tavaliselt ikka vajadus olnud. Aluskatte soovitaks paigaldada, ehkki eterniidi puhuks soojustamata katusel ei peeta seda üldiselt vajalikuks.
Viimati muutis vuuk, 05 Mär 2012, 10:25, muudetud 1 kord kokku.
tore on
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas tore on »

tere,

Imelik vahetus, milleks vahetada kell aluspükste vastu, poola eterniit nõrgem ju kui see asbestiga vene oma ja kui ta katki pole siis miks. Võiks valida mõne muu materjali, sest kui sa lammutada katuse pead hindama ka katusekonstruktsioonide olukorada ja pealegi kui juba lahti kisud võiksid mõelda katuse soojustamisele.
Külaline
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Enda majal võtsin vana katuse nii maha, et kõigepealt loopisin eterniidi alla. Üpris mäda oli, terveks ei jäänud midagi. Pilbast ei hakanud niisama lahti nokkima, vaid lõikasin mootorsaega koos vanade roovidega läbi iga paari meetri tagant räästast harjani. Ja siis hakkasin sõraga sarika pealt roovi lahti kangutama ja rullisin kogu selle jama alla. Kliendile vast nii ei kannata teha, aga mul oma maja ja pärast oli aega alt koristada küll.
Külaline
külaline

Re: talumaja katuse vahetus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minul läks nii, et esimese raksuga hakkasin igat plaati nööriga alla laskma, et puru vähem ja lihtsam korstada oleks. Aega läks palju. 10 plaadi pärast sai villand ja lasin niisama alla libiseda. Maandus mulda ja jäi ilusti terveks. Siis nii terve katuse ma võtsingi. All koristati plaat eest alusele ja lasin uue järgi. Laastu sõitsin vana labidaga lihtsalt naelapeadest maha piki roovi. 1 päev läks lõhkumisele, teine päev läks laastu koristamisele.
Vasta