Tohman või

Võidetud hange
külaline

Tohman või

Lugemata postitus Postitas Võidetud hange »

Tere! Proovige tohmanile arusaadavalt selgeks teha, et kuidas on antud töö selle hanke võitja poolt pakutavaga ära teha. Soojustus, puit, plekk, muu vajalik materjal, maksud ja hind sisaldas veel km kah :shock: Tundub uskumatu lugu.
tomask90
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 78
Liitunud: 29 Okt 2009, 09:43
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas tomask90 »

Mis hankest jutt???
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Võidetud hange kirjutas:Tere! Proovige tohmanile arusaadavalt selgeks teha, et kuidas on antud töö selle hanke võitja poolt pakutavaga ära teha. Soojustus, puit, plekk, muu vajalik materjal, maksud ja hind sisaldas veel km kah :shock: Tundub uskumatu lugu.

Ups :D Ununes . http://ehitus.hange.ee/hange/21426/katu ... jal-270m2/
Karel Radiko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 06 Okt 2010, 17:38
Kontakt:

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Karel Radiko »

hmmm 322eek/m2 miinus KM, ehk siis 268 eek/m2 hind :). kui vana eterniit alla loopida katuselt ja uus plekk peale kruvida lihtsalt.... võibolla tõesti. Mis tulemus see aga lõpuks on, esialgu on uus läikiv plekk, aga edasi.... :) edu ja jaksu igal juhul kõigile tellijatele kes võtavad selle kõige-kõige odavama pakkumise. Loodetavasti enne kokkuleppe sõlmimist taibatakse kõik tööpiirid ja kvaliteedinõuded paika rääkida ja ka kirja panna.
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Minul tekib küll kohe küsimus: Kas selliselt korraldatud hanget saab üldse tõsiselt võtta või on see hoopis ehitaja mõnitamine?
a-la mul on seal üks katus, tehke hinnapakkumine! Kus juures hanke korraldaja ei saa nagu ise arugi mida vaja tegelikult teha tuleb! Tahaks teha igasugu asju, aga kas saab ei tea? Kord on vaja vana roovi tihendada, samas tahab veel soojustada ja aluskilet :lol: Kuidas sellisele pakkumisele saab üldse tõsiselt vastata?
Kui madalast hinnast rääkida, siis juhuslikult leidsin sellest portaalist mõne pakkumise mida ka mulle on kõnetraadi kaudu otse pakutud. Küsimusele, et millisel kujul hinda tahetakse on vastus otsekohene: mustalt. Siis tuleb ju töö tegemise osa üle 2x odavam. Selliseid pakkumisi on paraku rohkem, kui jõuaks ära teha ja kõik pakkujad pole sugugi ainult eraisikud. Nüüd ütlete veel , et töömees ei tohiks selliseid pakkumisi vastu võtta!? :lol:

taastaja
Karel Radiko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 06 Okt 2010, 17:38
Kontakt:

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Karel Radiko »

Jah, kogu see hanke teema on siuke kahe otsada. Enamik hanke korraldajaid ei suuda end väljendada (milline on objekt, millised on soovid jne). ainuke mida osatakse võrrelda on number :)

aga varsti olen targem, kuna sai võidetud seal siis üks lamekatuse hange mille andmed olid piisavalt lahti kirjutatud ja mille pakkumisega oli võimalik kaasa minna. Eks näis kas asi ka kuidagi laabub. Igatahes tuli pakkumise pealt 3% maksta ära ette. Ärge pakkumise ajal seda unustage. Arvestates vähegi suuremata objektide katteid siis on tegu päris suure osaga.
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Ei ole mina veel pihta saanud, kuidas need asjad seal käivad. Aga eks sellist teenust on vaja küll. Ka see on töö, mis tahab tasu. Võib-olla võiks siis ka eraisikute hangetega ennem rohkem kodutööd teha, kui neid toorelt "müüki " paisata. Kui aga ka sellisele kaubale tormi joostakse, siis loomuliku ei viitsita veel jalgu kõhu alt välja võtta :lol:

taastaja
Katused 55
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Katused 55 »

Viimase kasutajaga nõus. Enne erahangete müüki paiskamist tuleks eeltööd kõvasti teha. Samas oleks vaja palju asjatundjate abi vaja. Veel parem oleks kui projekt on olemas.

Samas hangete puhul on ka suhtlus väga oluline, kuid hange .ee puhul jääb see ikkagi kesiseks.
Oleks vaja ju võimalikult täpseid andmeid, materjale ja muid täpsustusi töö kohta.
Objektiga tutvumise võimalus tuleks luua.

Edu
Ei tea
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Ei tea »

Hange.ee hanked ongi ebaloogilised. Hinda paari lause järgi on tõesti keeruline prognoosida. Olen seda keskkonda proovinud. Hankeid pannakse üles, et saada teada hinda, tegelikult aga hankeks asi ei pruugi minna. Samas hanke võitjale esitatakse ikka arve. Kui palju seal üldse on reaalseid ehitajaid ja hankeid? On keegi sealt midagi saanud?
Elektrik-ehitaja
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Elektrik-ehitaja »

Korra sai osaletud ühe maja elektrisüsteemi vahetamise hankel. Tulemus oli null! Hind osutus "siiski" liiga kalliks ja töö lükati teadmatusse tulevikku! Portaali haldajad võiks panna hankijale peale tasu, mis on võrdne pakkumise koostamise aja kuluga. Eramu elektrisüsteemi pakkumise eest võiks hind olla näiteks ilma projektita pakkumise puhul 50-120 euri. See tasu hoiaks igasugu "muidumehed" eemal.
tellija
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas tellija »

Elektrik-ehitaja kirjutas:Korra sai osaletud ühe maja elektrisüsteemi vahetamise hankel. Tulemus oli null! Hind osutus "siiski" liiga kalliks ja töö lükati teadmatusse tulevikku! Portaali haldajad võiks panna hankijale peale tasu, mis on võrdne pakkumise koostamise aja kuluga. Eramu elektrisüsteemi pakkumise eest võiks hind olla näiteks ilma projektita pakkumise puhul 50-120 euri. See tasu hoiaks igasugu "muidumehed" eemal.
Debiilne jutt. Kui ma pean kunagi hakkama sinult saadud hinnapakkumise eest maksma siis sina sured nälga, sest mina maksan elektrikule raha tehtud elektritööde eest mitte hinnapakkumise vorpimise eest. Sa ise ei võta kunagi elektrimaterjalidele poodidest pakkumisi või maksad neile pakkumiste tegemise eest?
Kolm nädalat tagasi saatsin 12 ehitusfirmale maili peale hinnaküsimise ja vastuse sain ainult neljalt. Nendest 3 tegid ka pakkumise. Imestasin, et mis ülejäänudel viga on. Vaadates seda elektriku teksti siin saan aru miks ainult 3 pakkumist mulle saadeti. Loodan, et kõik eesti ehitajad nii lollid pole.
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

tellija kirjutas:
Elektrik-ehitaja kirjutas:Korra sai osaletud ühe maja elektrisüsteemi vahetamise hankel. Tulemus oli null! Hind osutus "siiski" liiga kalliks ja töö lükati teadmatusse tulevikku! Portaali haldajad võiks panna hankijale peale tasu, mis on võrdne pakkumise koostamise aja kuluga. Eramu elektrisüsteemi pakkumise eest võiks hind olla näiteks ilma projektita pakkumise puhul 50-120 euri. See tasu hoiaks igasugu "muidumehed" eemal.
Debiilne jutt. Kui ma pean kunagi hakkama sinult saadud hinnapakkumise eest maksma siis sina sured nälga, sest mina maksan elektrikule raha tehtud elektritööde eest mitte hinnapakkumise vorpimise eest. Sa ise ei võta kunagi elektrimaterjalidele poodidest pakkumisi või maksad neile pakkumiste tegemise eest?
Kolm nädalat tagasi saatsin 12 ehitusfirmale maili peale hinnaküsimise ja vastuse sain ainult neljalt. Nendest 3 tegid ka pakkumise. Imestasin, et mis ülejäänudel viga on. Vaadates seda elektriku teksti siin saan aru miks ainult 3 pakkumist mulle saadeti. Loodan, et kõik eesti ehitajad nii lollid pole.

...ega vist olegi...peale nende kolme!

taastaja


P.S. Huvitav, kas üks kolmest sai siia midagi oma nähtud vaeva eest? Kuidagi paneb kahtlema...:grin:
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Konkreetse näite puhul küsitakse tööraha 3000euri ehk mis sisuliselt tähendab seda, et 2 meest teevad tööd kuu aega arvestades Eesti keskmist palka.
Kuu aega ei lähe never sellise katuse tegemiseks, heal juhul 2 nädalat, mis sisuliselt kahekordistab tunni hinna ja kuu rahaks teeb 3000eur nägu.

Mehekesed, õppige ennem arvutama ja esitage normaalseid hinnapakkumisi. 3000euri 2nädalase töö eest on ausaltöeldes väga jõhker raha nõudmine.

Ma hakkasin südamest naerma, kui nägin seal 7-9 000 EUR pakkumisi. Klge tulge kurat maapeale kulla ehitajad.
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Lisaks, otsisin ka ise selle foorumi kaudu katuse ehitajaid, enamus bemmimehi kes kohale tulid, esitasid ikka täiesti ulmelisi materjali hindu. Küsimusele, et kas saekaatrist nagu odavamalt ei saaks kui puumarketist, vastasti et a mul on sooduskaart ja oligi kõik ... Mõte kaugemale ei ulatunud...

Kes viitsib otsida, saab materjali odavamalt kui 3000eur selle katuse puhul. Ise läbitud etapp! Elvas, kus hanget korraldati, saab muidex puitu 2x odavamalt kui Tallinnas.
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:Konkreetse näite puhul küsitakse tööraha 3000euri ehk mis sisuliselt tähendab seda, et 2 meest teevad tööd kuu aega arvestades Eesti keskmist palka.
Kuu aega ei lähe never sellise katuse tegemiseks, heal juhul 2 nädalat, mis sisuliselt kahekordistab tunni hinna ja kuu rahaks teeb 3000eur nägu.

Mehekesed, õppige ennem arvutama ja esitage normaalseid hinnapakkumisi. 3000euri 2nädalase töö eest on ausaltöeldes väga jõhker raha nõudmine.

Ma hakkasin südamest naerma, kui nägin seal 7-9 000 EUR pakkumisi. Klge tulge kurat maapeale kulla ehitajad.
Ei tea küll konkreetse pakkumise sisu, aga kus kohast võtavad tellijad endale alati arvamuse, et pakkumistes töörahana näidatud summa on netopalk töölisele. :confused:
Urmasr
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10851
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 309 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Ei tea kirjutas:Hange.ee hanked ongi ebaloogilised. Hinda paari lause järgi on tõesti keeruline prognoosida. Olen seda keskkonda proovinud. Hankeid pannakse üles, et saada teada hinda, tegelikult aga hankeks asi ei pruugi minna. Samas hanke võitjale esitatakse ikka arve. Kui palju seal üldse on reaalseid ehitajaid ja hankeid? On keegi sealt midagi saanud?
Vaatasin korra oma statistikat- polegi väga hull kahe aasta kohta: 55-st minu poolt esitatud pakkumisest, milledest 24 korral kuulutati ka hanke võitja välja, olen 10 võitnud, 14 kaotanud ja ülejäänud 30 on olnud enamuses vist hinnapäringud, kuigi osadel on võitja kuulutamata jätmise põhjuseks märgitud "liiga kõrge hind" või "leiti odavam tegija väljaspoolt hanke keskkonda", kusjuures ühe hanke puhul oli kirjutatud, et leiti tegija, kes oli nõus tegema töö ära 59% odavamalt kõike odavamast selle hanke pakkumisest :) . 10-st võidetud hankest tuleb 2 veel visata sinna kaotatud hangete hulka, sest ühe puhul loobusin ise, kuna korraldaja ei suutnud mulle veenvalt selgitada, kuidas ta suudab mulle garanteerida tasu peale tema andmete googeldamist(negatiivsed) ja teise andsin ise kohtusse lepingu rikkumise eest. Üks hange on statistikast kadunud, aga see pole ka nii oluline. Eks seal enne pakkumise tegemist tuleb eelnevalt natuke rohkem pärida korraldajalt hanke sisu ja töömahtude kohta kohta. Kui mõnel on mitmesajast pakkumisest võidetud ikka 2 hanget, siis tuleb pakkujal ennast analüüsima hakata, et miks nii vähe võidetud hankeid.
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Konkreetse näite puhul küsitakse tööraha 3000euri ehk mis sisuliselt tähendab seda, et 2 meest teevad tööd kuu aega arvestades Eesti keskmist palka.
Kuu aega ei lähe never sellise katuse tegemiseks, heal juhul 2 nädalat, mis sisuliselt kahekordistab tunni hinna ja kuu rahaks teeb 3000eur nägu.

Mehekesed, õppige ennem arvutama ja esitage normaalseid hinnapakkumisi. 3000euri 2nädalase töö eest on ausaltöeldes väga jõhker raha nõudmine.

Ma hakkasin südamest naerma, kui nägin seal 7-9 000 EUR pakkumisi. Klge tulge kurat maapeale kulla ehitajad.
Ei tea küll konkreetse pakkumise sisu, aga kus kohast võtavad tellijad endale alati arvamuse, et pakkumistes töörahana näidatud summa on netopalk töölisele. :confused:
Urmasr

Raha mittelugev kodanik kõnnib suhvalisse ehitusfirmasse ning tellib töö. Raha lugev inimene, uurib, otsid ja kaupleb. Hange.ee keskkonnas enamjaolt otsivat inimesed võimalikult odavad teenust. Enamik töötegijaid võtab vastu raha sulas, ei mingeid makse ja firmakasumeid ehk tehakse mustalt ja raha on puhtalt neto palk. Lisaks enamus töötegijaid teab ka seda, et kui teevad sitta, siis raha ei saa - lihtne ja töötav süsteem.
Külaline
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:
Külaline kirjutas:Konkreetse näite puhul küsitakse tööraha 3000euri ehk mis sisuliselt tähendab seda, et 2 meest teevad tööd kuu aega arvestades Eesti keskmist palka.
Kuu aega ei lähe never sellise katuse tegemiseks, heal juhul 2 nädalat, mis sisuliselt kahekordistab tunni hinna ja kuu rahaks teeb 3000eur nägu.

Mehekesed, õppige ennem arvutama ja esitage normaalseid hinnapakkumisi. 3000euri 2nädalase töö eest on ausaltöeldes väga jõhker raha nõudmine.

Ma hakkasin südamest naerma, kui nägin seal 7-9 000 EUR pakkumisi. Klge tulge kurat maapeale kulla ehitajad.
Ei tea küll konkreetse pakkumise sisu, aga kus kohast võtavad tellijad endale alati arvamuse, et pakkumistes töörahana näidatud summa on netopalk töölisele. :confused:
Urmasr[/q

Raha mittelugev kodanik kõnnib suhvalisse ehitusfirmasse ning tellib töö. Raha lugev inimene, uurib, otsid ja kaupleb. Hange.ee keskkonnas enamjaolt otsivat inimesed võimalikult odavad teenust. Enamik töötegijaid võtab vastu raha sulas, ei mingeid makse ja firmakasumeid ehk tehakse mustalt ja raha on puhtalt neto palk. Lisaks enamus töötegijaid teab ka seda, et kui teevad sitta, siis raha ei saa - lihtne ja töötav süsteem.

... kle , enamus telliajid ei tea algul isegi, et s...a on saanud. Vead tulevad alles nati aja pärast ilmsiks. ;)
M.K.
külaline

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas M.K. »

Vahel on ka ehitaja paras m : http://www.virumaateataja.ee/?id=429159
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Tohman või

Lugemata postitus Postitas rokikas »

:oops: On jah
Vasta