bituumensindli paigaldus

küsija
külaline

bituumensindli paigaldus

Lugemata postitus Postitas küsija »

Tere
Minul oleks selline küsimus, nimelt oleks soov paigaldada uus katusekate, vana eterniidi asemele ja otsustasin bituumensindli kasuks. Põhjuseks tema hea kättesaadavus, ei pea midagi tellima ja paigaldus on lihtne. Paraku on minu küsimus selline, et eterniidi alune on tõrvapapp selle all must lai laudis ja siis soojustus. Kuidas oleks õige, kas võib ruberoidi jätta ja tema peale panna osb plaadi...
Kasutaja avatar
Robi 1
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 3831
Liitunud: 07 Veebr 2011, 11:52
On tänanud: 190 korda
On tänatud: 220 korda

Re: bituumensindli paigaldus

Lugemata postitus Postitas Robi 1 »

Mina ei tegele sellise materjaliga, aga olen näinud, et tõrvapapp ( kuigi arvan, et see on ruberoid, mis Sul eterniidi all on),pannakse just sinna alla, et paremini peaks.
Ütleks aga hoopis seda kindlalt, et vanal laudisel on tihtilugu naelad väsinud ja tuleks üle kontrollida. Ise peksan vanad lauad uuesti üle ja lisan naelu. Kui laudis liikuma hiljem hakkab, siis katus kaua vastu ei pea, olgu seal mis tahes kattematerjaliks.
Eestikinnisvara
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1080
Liitunud: 22 Veebr 2007, 09:36
Asukoht: Tartu
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 9 korda
Kontakt:

Re: bituumensindli paigaldus

Lugemata postitus Postitas Eestikinnisvara »

Samuti vaata üle sarika ühendus / kinnitus. Kui vähegi võimalik siis ankurda see uuesti/paremini.
coachman
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 141
Liitunud: 13 Nov 2007, 18:57
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 2 korda

Re: bituumensindli paigaldus

Lugemata postitus Postitas coachman »

küsija kirjutas:Tere
eterniidi alune on tõrvapapp selle all must lai laudis ja siis soojustus. Kuidas oleks õige, kas võib ruberoidi jätta ja tema peale panna osb plaadi...
Pole küll ehitusinsener, nii et ei pretendeeri absoluutsele tõele, aga oma maja tehes natuke tarkust kogunenud. Et all on soojustus, siis eeldan, et katuse all asuvad soojad ruumid. Sel juhul on alt üles ikkagi ainuke variant
- soojustus
- tuuletõke (näit. nn hingav aluskate)
- tuulutusvahe
- osb
- täis bituumenkate, kui kalle nõuab, servadesse ja neeludesse igal juhul
- bituumensindel

Minu arvates peaks OSB kindlasti altpoolt tuulutatav olema.
Karel Radiko
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 48
Liitunud: 06 Okt 2010, 17:38
Kontakt:

Re: bituumensindli paigaldus

Lugemata postitus Postitas Karel Radiko »

Bituumen sindliga tegema hakates peaks aluspinna ikka päris heaks ajama. Igasugused kõverused ja muud muhud/lohud mis vana peale paigaldades jäävad paratamatult rikuvad paljuski kena üldmulje ära. Selles osas on bituumensindel väga tundlik materjal. Olenevalt katuse kaldest tuleb siis äärtesse ja neeludesse vähemalt paigaldada aluskate. (selle kohta saad tootja infolehelt täpse info vastavalt sinu katuse kaldele).

Ja kui katusealune peaks olema soojustatud siis on igal juhul mõistlikum võtta vana jama maha ja seejärel siis paigaldada: tuuletõke, tuulutus, roov ja OSB (selle paksuse arvelt ei tasu ka kokku hoida!).
Vasta