teraskatus kõmiseb ja koliseb

murelik
külaline

teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas murelik »

Vanemale majale sai paigaldatud hiljuti teraskatus. Vihma korral ei ole müra osas mingeid pretensioone, ei nurise - pandi ka alla vastavad summutusribad (ei tea täpselt kuidas nimetatakse).
Pretensioon on selles, et iga tuulega katus kõmiseb ja koliseb. Vahel lausa tundub see kolkimisena, teinekord lihtsalt kõuekõminana. Ausalt öeldes olen väga häiritud. Paigaldaja arvas, et paari esimese aastaga see kindlasti väheneb, aga ma ise olen küll suht kahtlev. Foorumis olen lugenud, et see võib isegi hullemaks minna kui on paigaldusvigu. Kolin on pidev ja selleks ei pea tuul üldse väljas tugev olema. Pole veel ühtegi tormi olnud, ei tea, mis möll siis veel lahti läheb?
katus on klassikprofiil (ehk siis sile).
ifffff
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1867
Liitunud: 31 Okt 2006, 00:18
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 62 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas ifffff »

Vaata kas mõni harja või viiluplekk pole lahti. Paarist puuduvast kruvist täiesti piisab kolistamiseks.
kunstnik
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 19 Sept 2008, 20:44
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas kunstnik »

Üldiselt paigalduse viga jah.Kruvid puudu või kuskil roovitusest mööda lastud.
Ehitaja juba 15aastat aga kogemust ikka napib!
http://web.zone.ee/kunstnik9/Comp.html
maik
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 801
Liitunud: 10 Veebr 2007, 21:02
On tänanud: 18 korda
On tänatud: 24 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas maik »

Klassikprofiil teebki sellist trummi-häält kui päike pilve-tagant ennast näitab ja vastupidi.
Tegemist on mahu-paisumise ja kahanemisega vastavalt temperatuuri muutusele. :mrgreen:
tammekas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 04 Mär 2009, 22:44

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas tammekas »

ärge nüüd hirmutage, kas asi ikka tõesti nii hull on :shock: Et kohe trummeldamine käib!

omal on ka plaanis justnimelt Ruukki Classic peale panna, sest tundub kvaliteetsem - kruvid on peidetud (ei ole kummitihendiga lainepõhjas). Kummiriba laine all et summutada vihmakrabinat :) jne
Ilusam kah, aga see maitse asi rohkem.

Mõned räägivad et kiviprofiil pidi painduma hästi, et paigaldamisel venivad ja ei istu hästi lainesse ning hakkab läbi laskma. Aga see viimane vist küll rohkem paigaldajate viga...
Külaline
külaline

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Aga kivi peale ei mõtle keegi. Kõmisege siis edasi. Olen sellel teemal siin ennegi sõna võtnud. Aga nüüd vähemalt on elav tõestus siitsamast võtta. :thumbsup:
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Isetean »

tammekas kirjutas:ärge nüüd hirmutage, kas asi ikka tõesti nii hull on :shock: Et kohe trummeldamine käib!

omal on ka plaanis justnimelt Ruukki Classic peale panna, sest tundub kvaliteetsem - kruvid on peidetud (ei ole kummitihendiga lainepõhjas). Kummiriba laine all et summutada vihmakrabinat :) jne
Ilusam kah, aga see maitse asi rohkem.

Mõned räägivad et kiviprofiil pidi painduma hästi, et paigaldamisel venivad ja ei istu hästi lainesse ning hakkab läbi laskma. Aga see viimane vist küll rohkem paigaldajate viga...
Oskad äkki ka põhjendada, et miks just Ruukki Classic aga mitte Toode või Karu Katuse mõne muu ettevõtte toodang ?
tammekas
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 19
Liitunud: 04 Mär 2009, 22:44

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas tammekas »

Kivi eelistan ise ka, aga mul on maja 1,5 kordne ja kõrval kahe auto varjualune, mille katusekalle on 10 kraadi. Katuseuuk on ka väikse kaldega. Sinna kivi ei sobi hästi.

Ma usun, et sobivad ka teiste firmade klassikud, kui neil ikka matt pinnalist ka pakutakse (aga arhitekt pani projekti Ruukki ja las ta siis nii olla). Ruukkilt võtan pural mati ,see ei näita nii hästi neid pleki lainetusi välja, mis Classicu puhul on paratamatus.
Isetean
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 200
Liitunud: 26 Dets 2008, 15:12
On tänatud: 1 kord

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Isetean »

tammekas kirjutas:Kivi eelistan ise ka, aga mul on maja 1,5 kordne ja kõrval kahe auto varjualune, mille katusekalle on 10 kraadi. Katuseuuk on ka väikse kaldega. Sinna kivi ei sobi hästi.

Ma usun, et sobivad ka teiste firmade klassikud, kui neil ikka matt pinnalist ka pakutakse (aga arhitekt pani projekti Ruukki ja las ta siis nii olla). Ruukkilt võtan pural mati ,see ei näita nii hästi neid pleki lainetusi välja, mis Classicu puhul on paratamatus.
Saatsin PS-i
murelik
külaline

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas murelik »

Mul ongi Karu Katuse pural matt. Väga kvaliteetne teraskatus ja kogenud tegija. Pole olnud küll põhjust kahtlustada, et kuskilt midagi kinnitamata jäänud vms.
aga ise olin ka nii lihtsameelne, et ei osanud tuulekõmistamise kohta midagi küsida. Vihma kohta küsisin, aga vihmasadu tekitab pigem meeldivat sabinat, mitte kolinat. Aga nüüd jah, tean, et metall katus kõmisebki tuulega. Paratamatu. Ilmselt ainuke erand on vana kooli valtsplekk katuse tehnoloogia, kus on väiksemate tükkidega tegu.
Ühesõnaga, soovitan kõigile aga pigem sauna või muu kõrvalhoone katusele. Elumaja katus peab olema vaikne.
Ainuke küsimus on see, et karu katuse kodukal on juhendis kirjas, et katuse harjale käib tuuletihend vms. seda meil pole, kas see päästaks veidi müra vähendamisel?
Ma ei taha siinkohal tektada poleemikat teemal, mis katus on parem, vaid kuulda asjatundlikku nõu, kas saab midagi ära teha antud juhul. Tänan vastajaid juba ette.
roof
külaline

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas roof »

:hello: sellise profiili paigaldust ei soovitaks talvel külmaga paigaldada kuna nn. valtsi puhulgi ilmade soojenedes paisub see lihtsalt keskelt kaardu ja kolin ongi käes...... suvel soojaga paigaldatud ei tohiks küllhäält tegema hakata :confused:
plekksepp
külaline

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas plekksepp »

Mina,liimin paigaldades sileplekk-valtskatused roovlaudise külge kinni,(puidu-betooni-metalli liitmise mastiksiga)üle ühe laua,panen iga plekipaani alla mastiksit(mida rohkem,seda uhkem). Klassik nn."kannavalts"käib kergesti lahti(sõrg-kang,laud jne.),avad valtsi,tõstad paani ühe serva ülesse ja paned mastiksliimi roovlaudisele,asetad paani tagasi ja lööd valtsi kinni.Seda võid teha ka ainult nende kohtadega,mis kolisevad.Kui ise hakkama ei saa,kutsu katuse paigaldanud mehed ja las liimivad katuse kinni. :amen:
Külaline
külaline

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kas siis juba sileplekki ei kannata otse katuse külge liimida nii nagu tapeeti!? :scratch:

taastaja
plekksepp
külaline

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas plekksepp »

Ma olen liimimise nippi juba mitu aastat kasutanud ja ükski katus ei kolise.Täpsemalt;mitte ei liimi täielikult paani kinni,vaid paned paani keskele mastiksiga mõned punktid iga 30-50cm järel. Kes tahab proovib ja õpib."kes tahab teeb oma kolisevaid katuseid edasi ja kisub sellega valtspleki mainet alla"
RK
külaline

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas RK »

Tere .

Soomes teeb üks meister juba 30 aastat nii , et ehitab esiteks , suht tiheda laudise ja siis , liimib umbes 20 cm. laiuse tõrvapapi riba , pigiga paani alla , enne paigaldust ja ei mingit kolinat enam . Ma ise kasutan veidi teist meetodit ja eks Haapsalu inimesed teavad ka seda aga valmis katuse puhul ei oska midagi õelda ja tunnen ainult kaas .
Dront
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Mär 2019, 16:57

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Dront »

Jätkan vana teemat.
Aasta tagasi paigaldati valtsplekk-katus. Katus on laines(rihtimata) ja mürasummutuslinte ei paigaldatud.
Kas on võimalik plekid maha võtta,müratõkkelindid paigaldada(kasvõi kaks kihti) või ei saa siis enam nii tugevalt plekke uuesti kinnitada?
Kas on mõistlik plekipaanid katusekruvidega keskelt kinni kruvida,et ei peaks katust avama. Või lühendab see oluliselt katuse eluiga?
Või saab kuidagi liimida plekid aluse külge.
Tänud vastajatele.
Dront
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Mär 2019, 16:57

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Dront »

Kas seda vahtplasti on võimalik paigaldada ilma katust lahti kruvimata? Ja milline see spetsiaalne vahtplast on mida kannatab katusepleki alla panna? Kas on ribadena poes saadaval? Hea kui leiaks sellise lahenduse,mida ei peaks jälle ümber tegema.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Urmas »

Dront kirjutas: 23 Mär 2019, 17:07 Aasta tagasi paigaldati valtsplekk-katus. Katus on laines(rihtimata) ja mürasummutuslinte ei paigaldatud.
Kas on võimalik plekid maha võtta,müratõkkelindid paigaldada(kasvõi kaks kihti) või ei saa siis enam nii tugevalt plekke uuesti kinnitada?
Kas on mõistlik plekipaanid katusekruvidega keskelt kinni kruvida,et ei peaks katust avama. Või lühendab see oluliselt katuse eluiga?
Või saab kuidagi liimida plekid aluse külge.
Lugesin, lugesin uuesti, lugesin igaks juhuks kolmas kord uuesti ja jõudsin järeldusele, et sa olid enne uue katuse paigaldamist lubanud katusepaigaldajatel teha kõik, et tekiksid probleemid kõmisemisega. Kurb! :confused:
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Dront
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 23 Mär 2019, 16:57

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Dront »

Ma ei saanud koguaeg ninapidi juures passida ja katuse paigaldas firma,mitte mingi suvaline vasja. Kuigi tagantjärgi vaadates,pole eriti nagu vahet.
Tavatarbijana ma eeldasin,et ametlik katusepaigaldaja teeb korralikku tööd(jah ma tean,et eeldamine on perssekukkumiste ema)

Aga ikkagi oleks hea kui siit kooruks välja parim lahendus antud olukorrale.

PS. Soovitus kõigile- ebaõnnestumiste vältimiseks kasutage ainult selliste firmade teenuseid,kes on juba aastaid turul tegutsenud.
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas RaJy »

Läheb natuke teemast mööda, aga Dront-i viimane soovitus on väga lühinägelik - näiteks mõni mees on korralikult aastaid tööd teinud ja ühel päeval otsustab oma ettevõtte teha, ta ei ole küll aastaid tegutsenud ettevõttena kuid oskab oma tööd väga hästi ja uue turule tuliajana pakub vanadele konkurentsi, ehk hoiab tarbijale hinnad normaalsuse tasemel. Muidugi on ka soss-seppasid, aga neid ka vanade ettevõtete seas. Ehk siis, valik on vahel raske, aga uusi ettevõtteid päris välistada ka ei saa ( võib saada ootamatult hea tulemuse hea hinnaga).
Vänge
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 28 Apr 2015, 08:42

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Vänge »

Jah,

kindlas firmas tihti võib olla lambikaader. Tuleb siis pöialt hoida, et kindla firma korralik vend sulle juhtub
T25
Ehitusguru
Ehitusguru
Postitusi: 913
Liitunud: 14 Mai 2007, 13:15
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 9 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas T25 »

Kas ma saan õigesti aru, et liim hoiab valtsplekki roovi küljes kinni ? Tee mis tahad, aga mina seda lihtsalt ei usu. Pigem see liimikamakas lihtsalt summutab plekikolinat, aga valtsplekki puidu külge liimida küll võimalik ei ole.
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 6 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas rye »

Vana teema ja mul on rumal küsimus, kuna endalgi klassik profiili paigaldus plaanis.
Kui juhtub, et klassik profiil nii hirmsasti kõmisema hakkab, et kohe enam eladagi ei saa....
Et miks siis seda näiteks paani keskelt kruvidega roovituse külge ei võiks kruvida, nii nagu näiteks trapets profiilil seda tehakse. Saan aru, et kruvi võib teoreetiliselt lekkima hakata, kuid tulemus ei tohiks ju kehvem olla kui trapetsil? 20-30 aastat ikka kestab see kummiseibiga kruvi, enne kui lekkima hakkab ja ka siis on nende vahetus max 1 päev.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas Urmas »

rye kirjutas: 13 Veebr 2022, 23:31 Vana teema ja mul on rumal küsimus, kuna endalgi klassik profiili paigaldus plaanis. ....
Vana, kuid teostatud ideede põhjal tark soovitus- paigalda probleemivabam katusematerjal. ;) Vihje- Tallinna vanalinna majad.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
rye
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 350
Liitunud: 15 Juul 2019, 22:54
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 6 korda

Re: teraskatus kõmiseb ja koliseb

Lugemata postitus Postitas rye »

kunn24 kirjutas: 14 Veebr 2022, 01:26 Kui on plaanis, pane mürasummutus alla ja unusta imelikud mõtted. Paneel peab saama temperatuuri muutusega liikuda.
Mürasummutuseks pead sa seda porolooniriba, mis pannakse kruvide alla, mitte paani keskele?
Selle teema algatajal väidetavalt olid need ribad all ja kolises. Leidsin ka teisi foorumi postitusi kus seda kurdeti.

Minu küsimus oli selles, et kui tõesti tekib olukord, et kas paigaldaja süül või mis iganes muul põhjusel koliseb, et miks me siis klassik profiilil kruvi kardame, aga ma ise olen elanud 17a trapetsprofiili all, mis on kruvitud ja pole veel tilkagi läbi lasknud.
PS! väldime foorumis vastuseid stiilis "telli projekt", "mine esindusse", "kutsu professionaal" vms.
Vasta