Kivisein seest soojaks

kuidas soojustada oma elamist
Strand
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 269
Liitunud: 08 Mär 2011, 23:56
Asukoht: Kuressaare
On tänanud: 2 korda

Kivisein seest soojaks

Lugemata postitus Postitas Strand »

Mul oleks vaja ühel ruumil 3x5m välissein soojustada seestpoolt. Silikaat tellistest sein. Sein ise ca 1,5m varikatusega kaitstud ja vihma ka ei saa. Ruumi sihtotstarve oleks puhkeruum.
Olen lugenud läbi peaaegu kõik teemad vist juba, mis selle kohta on. Seest tegemisele head lahendust pole ja ei tohiks teha.
Nii palju olen targemaks saanud, et peaaegu ainuke asi mida võiks sinna seinale otse kinnitada on fooliumiga kaetud SPU. (Kingspan, Finnfoam vms.) Sellisel juhul seest niiskus seina ei pääseks.
Kui seda kasutada ja see otsa seinale liimida. Kas sellest sissepoole, et soojustus kihi paksust kasvatada kivivillaga tohib ka teha (saavutaks parema U arvu)? Või tekib sellest kohe probleem, et niiskus kondenseerub kohe sinna fooliumi ja villa vahele?

Plaan oli selline: Silikaat-100mm fooliumiga spu-50mm kivivill ja karkass- aurutõke-distantsliist-osb
Olen Ubakuses teinud igasugu arvutusi ja ei tea kui tõepähe neid võtta saab.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: Kivisein seest soojaks

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Pigem silikaat - 120 mm. PIR plaat - distantsliist - OSB.
Kas tegemist ala töökoja puhkeruumiga kus paar inimest paar tundi ööpäevas kohvi lürbivad või "suusabaasi" puhkeruumiga kus 20 inimest 24 h. jutti "tantsu vihuvad"?
Strand
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 269
Liitunud: 08 Mär 2011, 23:56
Asukoht: Kuressaare
On tänanud: 2 korda

Re: Kivisein seest soojaks

Lugemata postitus Postitas Strand »

Tegelikult võrdsustaks pigem töökoja puhkeruumiga.
Aga tegelikult eramaja sauna eesruum, kasutuses korra nädalas nagu ikka vahest rohkem. Tegin teistmoodi ja jätsin õhuvahe kiviseinaga ja alustasin tuuletõkkega ning siis soojustus.
xxx111
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 5331
Liitunud: 17 Veebr 2020, 21:47
On tänanud: 4 korda
On tänatud: 134 korda

Re: Kivisein seest soojaks

Lugemata postitus Postitas xxx111 »

3x5 sein
Arvuta soojakaod soojustusega ja ilma
Arvuta küttevajadus soojustusega ja ilma
Lisa arvutusse investeering soojustamisse
Vaata tulemusi...
951
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 230
Liitunud: 09 Jaan 2011, 12:14
On tänanud: 17 korda
On tänatud: 7 korda

Re: Kivisein seest soojaks

Lugemata postitus Postitas 951 »

Ära tekita endale asjatut peavalu. Krohvi ära ja pane radikas. Ongi kogu muusika.

Mul on samas mõõdus maakivist sein (maja ots). Toa poolel on uus vuuk. Laotud kunagi 1800 lõpus. Ei ole häda midagi sest ükski kivi ei ole läbi seina. (jah, ma olen ka seda "ei tohi, ei saa ei või" hala siin küllaga lugenud :) )
Vasta