1. leht 1-st

Kahekordne tellissein + saepuru

Postitatud: 25 Apr 2019, 21:19
Postitas normik
Tervist.
Remontivajaval majal on sein läbilõikega seestpoolt: silikaattellis, 13 cm saepuru, silikaattellis. Tahaks õudsa ilmega välisseina penoga yle katta ja ära krohvida. Saepuru on päris tihkelt seal ja tundub, et heas konditsioonis. Kui nüüd EPS peale panna, siis kuidas see konstruile mojuda voiks? Ja see 13 cm on päris pirakas vahe, et kas väljast soojustus üldse annaks effekti?
Ühtlasi, kas keegi teab mis on sedamoodi seina nimetus, kas Harju?

Tänud.

Re: Kahekordne tellissein + saepuru

Postitatud: 26 Apr 2019, 11:08
Postitas Kalvis
Saepuru on ka soojustusmaterjal, mitte kõige parem kuid ammusest ajast kasutusel.
Selle seinakonstruktsiooni juures kui lisad vahtplasti seinale siis soojustus täitsa toimib. Seejuures võib saepuru sinna edasi jääda. Ainus teoreetiline (rõhutan, see on vägagi teoreetiline, ise küll ohtu ei näe) on et aastasadade jooksul võib saepuru mingil põhjusel niiskusega oma olekut muuta, kuid on kordades palju hullemaid teistsuguseid seinakonstruktsioone, kus need ohud on palju suuremad.
Väline soojustus annab sellepärast efekti, et saepurule vastaks sul parimal juhul 5 cm vahtplasti, pigem on ta sinna 3 cm kanti aga normaalseks peaks olema 30 cm soojustust. Seega peaks välisseinale kleepima ca 15 cm soojustust. See on üsna suur number aga alles siis saad tänapäevase maja soojustusele lähedale.
Mingit muud jama siit ei tule, et kui kogusein on justkui paks siis see on vaid ebameeldiv vaatlemise objekt.
Sini olemasolevat seina nimetatakse Gerardi seinaks, üsna ohutu konstruktsioon.