Tuuletõkkeplaadi ja vundamendi soojustuse omavaheline ühendus

kuidas soojustada oma elamist
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Tuuletõkkeplaadi ja vundamendi soojustuse omavaheline ühendus

Lugemata postitus Postitas c1m »

Kuidas peaks olema lahendatud tuuletõkkeplaadi ja vundamendi soojustuse (EPS) omavaheline ühendus? Asetsevad nad vertikaalselt praktiliselt samal joonel. Hetkel on tuuletõkkeplaat (RKL Facade 30mm), pandud lihtsalt vastu EPSi ja kohati on nende vahel ka pisike vahe sees. Tuuletõkkeplaatide omavahelised ühenduskohad on teibitud. Kuna on tegemist ka tuulduva puitfassaadiga, siis on kuri kahtlus, et õhk liigub tuuletõkkeplaadi alumise osa ja EPSi vahelt soojustuse vahele. Seestpoolt saan karkassile ligi ja viimistelmata aknaavades on tunda, et külma õhku tuleb kuskilt villa vahelt peale. Tegemist on vana puitkarkassmajaga, mis sai lisakarkassi peale ja soojustuse villaga vahele. Aurutõkkekile ei ole veel paigaldanud.

Aitäh!
RaJy
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1146
Liitunud: 17 Juun 2018, 09:31
On tänanud: 32 korda
On tänatud: 50 korda

Re: Tuuletõkkeplaadi ja vundamendi soojustuse omavaheline ühendus

Lugemata postitus Postitas RaJy »

EPS ja tuuletõke ikka vist horisontaalselt ühel joonel. Lisakarkassi paigaldamisel olen ise paigaldanud EPS-i pealt horisontaalse vöö - kui seda pole, on keeruline tuuletõkke alumist serva korralikult kinni saada ja sealt see tuul võibki puhuda. Lihtsaim lahendus oleks EPS-i ja tuuletõkke vahel olevad vahed mingi vahuga kinni lasta (või sobiva mastiksiga tuulekindlaks teha) ja üle teipida
c1m
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 50
Liitunud: 30 Juun 2016, 21:02
On tänanud: 1 kord

Re: Tuuletõkkeplaadi ja vundamendi soojustuse omavaheline ühendus

Lugemata postitus Postitas c1m »

Okei. Ei tea, kui palju sealt seda külma sisse võib tulla? Et kas on mõtet mässama hakata. Väljast on praktiliselt kõik juba tehtud, laudis ja rotivõrk jääb ka ette enamus kohtades. Sinna, kuhu ligi pääseks saaks lasta. Tegelikult horisontaalne karkass ongi paigaldatud, aga ei ulatu peno peale see igal pool (vana maja vildakused) ja tuuletõkkeplaat pole ilmselt nii jäik, et see seal alumisel karkassiprussil ideaalselt vastas istuks ja tuult läbi ei laseks. Õhu liikumine on seal päris suur ka, kuna laudis ju tuulutusvahega. Kas selline asi garantii alla ka läheb, kui firma on teinud või mõtlen selle probleemiga üle? Samas, nagu ütlesin, laudis on juba ka seinas ja selle parandamine on ilmselt ilge porr.
Kui tulevikus sisse aurutõkke paigaldan, kas siis aitab vähemalt selle õhu liikumise kinni panna?
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: Tuuletõkkeplaadi ja vundamendi soojustuse omavaheline ühendus

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Vaevalt see aurutõke midagi aitab, tuul jääb ikka uitama, lihtsalt paber annab krõbinaga paremat märku. Väljast on asi vaja tihedaks saada... et tuul ei uitaks sinna kuhu vaja. Mul nt tuuletõkke teibid keeratud peno taha ja silikoonitud rohkem kui vaja... arvan, et tuul seal ei uita. Kui nüüd õigesti mäletan siis enda 2x 160m2 majale läks 800jm tuuletõkke teipi ja 2 kasti silikoon vorstis 600ml, a eks seal said ka katuse alla minevad tuuleviskajad ka teibitud, pole hullu... tööd oli ainult palju :wave:
liiva
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 07 Apr 2014, 10:19
On tänanud: 4 korda

Re: Tuuletõkkeplaadi ja vundamendi soojustuse omavaheline ühendus

Lugemata postitus Postitas liiva »

c1m kirjutas: 03 Apr 2019, 13:32 Okei. Ei tea, kui palju sealt seda külma sisse võib tulla? Et kas on mõtet mässama hakata. Väljast on praktiliselt kõik juba tehtud, laudis ja rotivõrk jääb ka ette enamus kohtades. Sinna, kuhu ligi pääseks saaks lasta. Tegelikult horisontaalne karkass ongi paigaldatud, aga ei ulatu peno peale see igal pool (vana maja vildakused) ja tuuletõkkeplaat pole ilmselt nii jäik, et see seal alumisel karkassiprussil ideaalselt vastas istuks ja tuult läbi ei laseks. Õhu liikumine on seal päris suur ka, kuna laudis ju tuulutusvahega. Kas selline asi garantii alla ka läheb, kui firma on teinud või mõtlen selle probleemiga üle? Samas, nagu ütlesin, laudis on juba ka seinas ja selle parandamine on ilmselt ilge porr.
Kui tulevikus sisse aurutõkke paigaldan, kas siis aitab vähemalt selle õhu liikumise kinni panna?
Oleneb. Kui soojaks tahad seina saada. Kui käib kah siis lasegi vahtu vahele ja tegele probleemiga kunagi, kui viitsimist . Võimalus ka maja maha müüa ja küll keegi teine selle siis ümber ehitab ja korda teeb. Kui ise tahad sees elada aegade lõpuni siis võtad lahti alumise ääre ja lõpetad alumise tuuletõkke serva ilusti vastu horisontaalserva kas puidu või pleki näol paigaldatuna ja nii, et tuuletõkke ja lõpuääre vahele vahesid ei jää suuremaid, kui 0 mm.
Vill peab olema tuulevaikses tsoonis.Lahti on ju vaja võtta vaid alt mingi 4-5 rida laudist ja muud ette paigaldatud asjad ja isegi, kui tuuletõkke parandamisel tuleb servi alt lõigata ja topeltülekattega kuidagi paigata(mis võib tuulutsvahet a 13mm vähendada) ,et asja saaks on ka parem , kui praegu tuule vuhinat nautida. Kui mingi firma on teinud siis ma üldse ei kõhkleks neilt ümber tegemist nõuda. Muidugi, kui oled juba tööde vastuvõtuakti allkirjastanud siis vist hilja ka nõuda, kuigi töögarantii peaks ikka olema ja mingi ebatasuse jutt ei ole mingi põhjendus jätta tuuletõke kuskilt lahti. Siis tuleb nii kaua rihtida ja koha järgi töödelda detaile, kuni on pilud kinni . Raamatukogus on olemas raamat Ehituse ABC. Sealt peaks nägema ka erinevate sõlmede lahendusi ja ehituspoodideski oli kunagi lendlehed , kus erinevate välisseinte lahendused. Kui õiged ja valed need seal on ma ei oska kindalt väita aga ilmselt ka sinu enda ehitusprojektilt ehk miskit on lahendusena näidatud .
Vasta