Palkmaja soojustus pur vahuga

kuidas soojustada oma elamist
Y2k
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 24 Jaan 2019, 22:48

Palkmaja soojustus pur vahuga

Lugemata postitus Postitas Y2k »

Plaan soojustada palkmaja pur-vahuga. Kellel on kogemusi kes omal soojustatud või firmad kes soojustavad võiks anda nõu. Need kes naistelt saunas kuulnud võl ise arvanud või mõtelnud pole mõtet kirjutada. :D

xil
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 568
Liitunud: 10 Apr 2014, 11:08
On tänatud: 10 korda

Re: Palkmaja soojustus pur vahuga

Lugemata postitus Postitas xil »

Ma lasin oma majale 4 a. tagasi panna ja see oli suurim viga, mis ma renoveerimisel teinud olen. PUR vaht kahaneb ajas ja seda tundub et lõpmatult, kuni on olematuks kahanenud. Annaks asja kohtusse, aga paigaldati suusõnalise kokkuleppega, ilma kirjaliku garantiilepinguta.

Ehitus 24
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Nov 2019, 14:25

Re: Palkmaja soojustus pur vahuga

Lugemata postitus Postitas Ehitus 24 »

Tere
Kahjuks on ka omal väga halb kogemus palkmaja soojustamisel suletud pooriga PUR vahuga. Ka mina arvasin, et väga hea materjal aga see arvamus oli vale.
Ka minul kahanes antud materjal järjepidevalt ja kahaneb ka praegu veel edasi. ( pritsimisest möödas rohkem kui 1 aasta) Ainuke õige lahendus on see SODI seinalt täielikult eemaldada. Aga vahu paigaldajatega on asjade ajamine täielik tsirkus.
Asjamehed on peale arve maksmist kadunud nagu vits vette . Ei saa sa nendelt ei infot ega ka abi.

Soovitan enne otsuse tegemist korralikult järele mõelda ja kui ikka on soov katsetada siis kindlasti sõlmida leping ja tutvuda pakutava materjali infoga väga tähelepanelikult.

Walterscheid
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 36
Liitunud: 18 Jaan 2019, 09:44
On tänatud: 4 korda

Re: Palkmaja soojustus pur vahuga

Lugemata postitus Postitas Walterscheid »

Huvi pärast küsin, et paksus siis väheneb, vajub järjest kokku? Mõrad ka sisse tulevad?
Pilte pole olukorrast?

kunn24
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1556
Liitunud: 11 Veebr 2018, 14:45
On tänanud: 7 korda
On tänatud: 51 korda

Re: Palkmaja soojustus pur vahuga

Lugemata postitus Postitas kunn24 »


Ehitus 24
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 2
Liitunud: 05 Nov 2019, 14:25

Re: Palkmaja soojustus pur vahuga

Lugemata postitus Postitas Ehitus 24 »

Toimub üldine soojustusvahu mahukahanemine, ehk siis kahaneb igat pidi. Soojustuskihti läbivaid lõhesid ja rebendeid on igal pool kus vaht sai pritsitud. See et vahuga saab saavutada ühtse monoliitse soojustuskihi on minu maja puhul nali. kui iga 600 mm taga on lõhe siis pole juttugi ühtsest kihist.
Tundub, et pritsijad lootsid, et fassaadikate pannakse kiirelt peale ja sinna alla pritsitud jama ei näe hiljem keegi. Selliseid asju tuleks kindlasti võimaluse korral ca 1 aasta pärast kontrollida, kuna ma ei usu , et meie kaks siin foorumis oleme ainsad , kellel selline probleem on. Kindlasti on veel inimesi kellel sama probleem aga nad veel lihtsalt ei tea, et vaht on seinas kahanema hakanud, kuna fassaadikatte taha ei näe.

SEEGA ÜLESKUTSE INIMESTELE,KES ON MAJA VÄLISFASSAADI LASKNUD SOOJUSTADA SULETUD POORIGA PUR VAHUGA KONTROLLIGE VÕIMALUSEL , ET SOOJUSTUSKIHT ON KA PÜSINUD SELLISENA NAGU SEE OLI VAHETULT PEALE PRITSIMIST.

Kui sellised lõhed ja külmalekked jäävad õigel ajal avastamata siis hiljem tuleb neist suur probleem.

Ja kui keegi ikka tahab lasta oma maja fassaadi soojustada suletud pooriga pritsvahuga siis mina soovitan kindlasti vormistada pritsimistööde tegijaga ka ALUSPINNA ÜLEANDMISE -VASTUVÕTMISE AKT , millega pritsimisfirma kinnitab, et teie poolt ette valmistatud pind on pritsimistööde teostamiseks sobiv ja ka pinna niiskustase on pritsimiseks sobiv.
Omast kogemusest tean, et hiljem kui probleemid on tekkinud siis pritsimisfirma otsib igasuguseid võimalusi jama korda tegemisest kõrvale hiilida ja seega siis on kõik muud asjad halvad ning mittesobivad ja nemad pole millesgi süüdi
SEEGA ÄRGE TEGUTSEGE UISAPÄISA, SEST SEE JAMA , MIS SELLEST HILJEM VÕIB TULLA ON IKKA KURADIMA SUUR ja seda sain ma omal nahal tunda.

Prill
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 565
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänatud: 33 korda

Re: Palkmaja soojustus pur vahuga

Lugemata postitus Postitas Prill »

Ma selle info pinnalt PUR vahtusid veel maha ei kannaks, pole ju põhjust teada. Näiteks olen näinud kümneid betoonivalusid, kus praod sees, ometi ei ole mõttesse tulnud betooni kasutamise vastu ristisõda alustada, kutsuma üles teisi betooni mitte kasutama, sest betoon ei kõlba ja praguneb :)
PUR vahtude teema selles mõttes keerulisem, et seda tehnoloogiat kasutatakse võrreldes betooniga palju vähem, teadmine tehnoloogia riskide kohta nõrgem.
Üritasin interneti abiga uurida, kas kirjeldatud pragunemine-kahanemine on tõesti selle tehnoloogiaga kaasaskäiv paratamatus - ei leidnud ühest vastust. On igasugust infot, alates sellest, et vaht ei paisu piisavalt ja ei täida kõiki tühimikke nagu lubati, kuni katseteni, kus vahu paisumine sõltub märkimisväärselt vahu segamistõhususest paigaldamisprotsessi käigus.
Enne PUR vahu kõlbmatuks kuulutamist, tuleks kindlaks teha pragunemis probleemi põhjus, hetkel pole see teada. Tegelikkuses võib ju probleemi põhjuseks olla mis iganes tehniline detail, mis ei tähenda kogu tehnoloogia kõlbmatust. Näiteks võidi kasutada valesid (vananenud, hoiustatud valedes tingimustes-temperatuuridel jne-jne) koostisosi, vales vahekorras, või paigaldustehnika ei toiminud korrektselt (nt vahu segu vahekord vale või segamine puudulik vm). Nt on ka muud ehituskeemiat, mis muutub kõlbmatuks pelgalt korraks läbi külmudes, kui kuskil logistikaahelas, olgu transpordil või laos hoiustati valesti, on hiljem keeruline aru saada, mis jama ikkagi on, et materjal ei taha käituda nii nagu lubatud või nii nagu tavaliselt.
Välistada ei saa ka paigaldusvigu, mis on meie ehituses pigem rutiin, kui erand, brigaadid tahavad tööd, ettevõte teenida tulu, lisaks lepingutega võetud kohutused-leppetrahvid jm, seda kõike vaatamata mis ilm väljas, kas tingimused antud vahu paigaldamiseks lubatavad on.
Müüakse ju ka PUR vahtust tehtud soojustusplaate ja nn sandwich paneele - kui PUR vaht on juba olemuselt pragunemisladis, peaks ka need plaadid ja võileivad pragusid täis olema.
Üks variant on tellida praakmaterjalile/tööle ekspertiis, ja alles vastavalt ekspertiisitulemusele tegijale nõudeid, kahjunõudeid esitada, koostööst keeldumisel alles avalik hukkamõist.
Kuigi ma ei saa ka praegu aru, miks süüdistus põhineb PUR vahu hukkamõistul aga vahu tegijaid-paigaldajaid, kes suhelda ei taha nagu nimeliselt ei süüdistata. Võrdse kohtlemise printsiibina tuleks sel juhul ka vahu margi suhtes jääda anonüümseks, rääkida lihtsalt vahust.

Vasta