seest soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
seinkülm55
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 10 Jaan 2019, 23:31

seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas seinkülm55 »

mitte ei leia kuskilt täpset vastust. tegu telliskivi ahjuküttega majaga,otsapealne ja viimasel teisel korrusel,16kortermajas. Väljast ei ole niipea plaanis soojustada (mida peaks aga ei taheta maksta,mõned omavoliliselt pannud õhksoojuspumbad).
Sein on külm ja vajaks siis seestpoolt kuidagi soojustada aga kuidas ja mis täpselt siis panna sise kiviseinale? Kas aurutõkke paber?siis kivivill karkassile? või eps? kas kuhugi vahele tuuletõkkeplaat ja siis kipsplaat? või kuidas see õige-täpne järjestus oleks? VAHTPLAST KIPSPLAADIGA FINNFOAM FF-PIR 40 GYL oleks küll lihtsam kohe külmale seinale peale panna aga liiga kallis üks plaat juba.
Aken vahetatud,sein külmem kui lagi.laes ehk pööningul vaid 10cm mingit kergpudi palkide vahel ja pudi all tuulutusvahe. (kergpudi alustasin 1palgivahega ära võtmist-panin aurutõkke paberi ja 1paki eps100.see- 10cm paks.veel vahuga kinnitamata.,sest ei teagi kas on õige plaan. sain tuuletõkke plaate aga nüüd mõistus ei võta-kas osta hoopis kivivilla (lugedes nüüd et pööningule on hea vill) ja kui villa,siis kuidas ma seda panen? kas kergpudile lihtsalt peale ja mis siis edasi ? või kergpudi asemele ning mis plaadiga katan
ehk siis kaks probleemi lahendada vaja-sein ja lagi. selgitage palun puust ja punaselt :) st et mis toode täpsemalt ja kuidas. ühtegi videot ma ei leidnud netist sellekohta...oli vaid enamus puitmajade soojustuse kohta.

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8135
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 181 korda

Re: seest soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siiski kui saad lepi alumise korruse majaelanikuga kokku ja soojustage ise vaid omas ulatuses välissein. Nii on tehtud, ühistu andis vaid loa ehitisteatisele ja kõik kulud katsid soojustusprojektis osalenud korterid ise.

Nüüd pööninglage võid oma maja katusel juurde soojustada (vaevalt ühistu vastu on). Kõige lihtsam on laotad villa omale laepeale (sobib vabalt klaasvill). Täpsemaks vastuseks oleks vaja teada lae läbilõiget.

Vasta