FIBO plokist seina soojustamine seestpoolt.

kuidas soojustada oma elamist
Timm
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 46
Liitunud: 30 Juun 2009, 13:16

FIBO plokist seina soojustamine seestpoolt.

Lugemata postitus Postitas Timm »

Tere, ässad! :hello: Lugesin Fibo plokist seinte kohta siit ja sealt, kuid vastust ei saanud. Nüüd postitan oma mure siis siia. Vana palkmaja otsasein on laotud FIBO plokkidest uus. Selles maja otsas asub külm trepikoda-esik (7x3,5m). Nüüd plaanis see soojemaks teha ja sinna ehitada korralik WC ja dušširuum. Põrand on valatud ja varsti vaja seintega tegeleda. Fibo sein väljast: Voodrilaud, distantsliist, tuuletõke, kivivill 10cm, Fibo plokk serviti 15 cm. Kuna ruumiga pole laiutada, mõtlesin panna tollise laua karkassiks, Finnfoam-20mm plaat vahele, obb plaat, kaks kihti tugevamat kipsi ja keraamiline plaat. Kuhu panna siis aurutõkke paber? :confused: Kas aurutõkkepaberit vastu FIBO plokki üldse pannakse, see ju sihuke kare, lõhub paberi ära? Või teha 44mm-se metallkarkassiga ja panna sinna 50 villa... aga jällegi, kuhu aurutõkkepaber...Sihuke lugu. Palun andke nõu.

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8135
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 181 korda

Re: FIBO plokist seina soojustamine seestpoolt.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Tähendab - keegi on tahtnud hirmsasti kooliraha maksta. Koolirahaks eemaldad välisvoodri, tuuletõkkeplaadi, lisad soojustust palju vaja ja siis uuesti tuuletõke + välivooder tagasi, iseasi kas üldse enam saabki (lauad katki, tuuletõke puru).
Kuna mingid õnnetud 10 cm on soojustuseks (vaese mehe soojustus) siis minu soovitus on olukorraga leppida, tee oma sisemuudatused ära ja ongi kõik. Ära plaani sissepoole mingit soojustust.
Mina krohvisin seespoolt fibo tasaseks (et saaks hästi plaatida), niiskustõkkega krohv üle ja plaat selga. See kooslus on ilma igasiguste probleemidetta tänaseni toimiv. seejuures väljaspool on 15 cm kivivilla, tuuletõke, distantsliist ja välisvooder (peaaegu sama)

Vasta