K: sauna tellisseina soojustamine.

kuidas soojustada oma elamist
miilits
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 02 Dets 2009, 00:37

K: sauna tellisseina soojustamine.

Lugemata postitus Postitas miilits »

tere. kuna kuuri ja sauna vaheline puidust vahesein oli mäda ja seenetand, sai kuuri poole ehitatud uus fibost vahesein ja kuuri poolt soojustatud penoga. sai ka nüüd välissein seestpoolt puhtaks tõmmatud. ühekordne tellis, saepuru laudis ja krohv oli seal. nüüd küsiks targematelt kuidas oleks õigem seda seina soojustada. väljast on planeeritud tulevikus penoga soojustada. aga esialgu oleks vaja soojustada seestpoolt. kas vill+ aurutõke ja kips?
teine variant oli peno plus krohv ja plaat. v peno ja luja plaat peale ?

http://nagi.ee/photos/alari1987/sets/410585/
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: K: sauna tellisseina soojustamine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Mis takistab kohe väljast soojustamast? Vaja vaid vahtplasti osta, kleepida ja siis krohvida. Või kui pole plaanis kohe nüüd siis teed siis kui aega saad. Selle pisikese aja kannatad suuremate küttekuludega ära küll kui aega pole.
Leiliruum on iseasi, seal tehakse õhem soojustus (vill+karkass, aurutõke ja sisevooderdus) sissepoole. Muud ruumid võid kohe siseviimistluse ära teha. Ainsana võid kipsplaadi karkassivahe täita villaga.
Külaline
külaline

Re: K: sauna tellisseina soojustamine.

Lugemata postitus Postitas Külaline »

aitähh vastamast. välisseina soojustuse paigaldust takistab praegu aeg. lihtsalt ei jõua kõikke teha peale tööd.
avastasin ka et osadel tellistest vaheseintel pole vundamendilinti all. peab need ka maha võtma ja lindid tegema ja uued seinad fibost. üleüldiselt olen niisketes ruumides väga kipsplaadi vastane. mu peas keerles mõte et kui soojustan villaga seestpoolt seina et hoiaks veidigi sooja, siis kui tulevikus paigaldan peno välisfassaadile ja aurutõke kuskilt peaks lekkima niiskub mu vill ära. kuna peno ju ei hinga. loomulikult alt üles pööningule saaks ta hingata aga kas vill 2,3meetrit ka tuuldub on kahtlane. mul nende klaasplokk akna ääres sellised sissepoole laotud müüritised. neid lõhkudes kardan viga teha välisseinale. seepärast ka on mõte sissepoole seina parasjagu kasvatada, et oleks nagu vana saepuruseinaga see kaugus. ühe talve peaks see praegu tehtud lahendus üle elama. ja mitte minema konflikti pärast fassaadipenoga. käis ka mõte lihtsalt 100 vaheseinafiboga laduda sein paksemaks.
kas kipsi asemel võiks kasutada ka tsementkiudplaati, ilma et ta igas vuugis seinaplaati pärast pooleks ei kaku ?
leiliruumis plaanisin ise et seal välissein samasugune saepuruga nagu pesuruumiski. seal ei tundu sellist niiskust olevat kui pesuruumis. seal teeksin metallkarkass pluss vill ja peale sauna satu plaat ja siis vooder. ja vaheseinad otse sauna satu fooliumplaadiga üle ja vooder selga ja valma. mures veel sellega et mul saunapõranda all ei ole liivane pinnas. selline paekividega täidetud mult. niipalju kui nüüd kaevand olen. kaevan natuke maha teen liivaga tasanduse peno jaoks. mure see et vist peab seeaasta kindlasti vundamendi soojustuse ja ka kuidagimoodi ära tegema et külmakerked mu uut põrandat nahka ei keera.
miilits
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 16
Liitunud: 02 Dets 2009, 00:37

Re: K: sauna tellisseina soojustamine.

Lugemata postitus Postitas miilits »

vabandust. külaline olin mina ise. ei pand tähele et sisselogitud ei olnud.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10617
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: K: sauna tellisseina soojustamine.

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Ühe talve elab üle ka soojustamatta seinaga. Aga 5 cm karkassi vahel vill pole probleemi (isegi kui vill kondentsi täis võtab, elad ühe aasta üle), mida paksema soojustusega sissepoole teed seda murelikum peaksid olema.
Vasta