Palkmaja PUR vahuga soojustustamine

kuidas soojustada oma elamist
R.S
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 11
Liitunud: 11 Juun 2017, 19:39
On tänatud: 1 kord

Palkmaja PUR vahuga soojustustamine

Lugemata postitus Postitas R.S »

Tere

Kuna ka mul endal on tekkinud küsimusi palkmaja pur-vahuga soojustamise koha pealt siis olen sellele küsimusele vastust otsinud ja leidsin ka siinse arutelu. Minu olukord siis järgmine, et rõht-palksein. Seest poolt on plaan palksein puhastada ja säilitada autentsel kujul. Ilma, et midagi teeks. Seega pole võimalik teha aurutõket ega villaga soojustamist. Väljast kataksin hoone kogu ulatuses PUR vahuga min. 100mm.
Kui siin oli juttu materjalide auruerijuhtivusest ja sellest, et materjalide aurutihedus peaks seest väljapoole vähenema siis kas palgi enda aurutihedus on üldse väga määrav kui palkseina õhupidavus on üks halvimaid. St. et palgivahedest pääseb toa õhk kogu oma niiskuse ja soojusega konvektiivselt üsna hõlpsasti soojustusmaterjalini. Seega samuti sealt tagasi toaõhku - kui õhu niiskussisaldus taas langeb. Õhu niiskussisaldus on ju pidevalt muutuv ja oleneb sealsest inimtegevusest. Seetõttu peaks tegelik temperatuuri langemine olema palkseina osas tunduvalt väiksem kui lihtsustatud valemite ja homogeensete kihtidena arvestades. Oluline on ju see, et palgi osas ei langeks temperatuur alla kastepunkti temperatuuri. Selljuhul kondentsi ei teki ja probleemi ei tohiks olla.
Kui arvestada, talvisel ajal on toa temp 22 kraadi RH 40% seega õhus 3,6 g niiskust 1 kg kuiva õhu kohta siis ei tohiks enne pur vahtu langeda temperatuur küllastustemperatuurini, mis on nendel tingimustel ca + 2 kraadi.
Loomulikult kui tegu on niiske ruumiga nagu vannituba kus RH tase perioodiliselt tõuseb kindlasti kõrgemale siis lisaks sissepoole eraldi aurutõkke, millele jätaksin enne palki õhuvahe( kui see peaks kunagi kuskilt lekkima) , mis oleks avatud kuivadesse ruumidesse.
Samuti on plaan paigaldada ventilatsioon, et vältida ruumiõhu niiskussisalduse liigset tõusu, mis tundub olevat ainsaks reaalseks probleemiks.

Seega kui kellegil on veenvaid tõendeid, et selline variant ei toimi ja niiskus jääb palgi ja pur vahu vahele kuidagi lõksu ja tõuseb seal vähemalt 75% -ni, et seal saaks arenema hakata puidu niiskuskahjustused siis ootaks kindlasti tagasisidet.

R

naine 50
külaline

Re: Palkmaja PUR vahuga soojustustamine

Lugemata postitus Postitas naine 50 »

Mind huvitaks ka see teema(Vana maja palgi ja silikaattellistest voodri vahele PUR vahu laskmine mõttes. Silikaatvoodrit maha ei võtaks. Pigem paneks midagi pärast katteks juurde väljast vajadusel). Vahueksperdid muidugi soovitavad. Helistasin mitmele. Et kui on umbes 5cm vahe, siis sobib. Kas on kedagi, kellel oleks kogemusi vana maja soojustamisel vahuga.

Vasta