EPS vastu välisvoodrit

kuidas soojustada oma elamist
kiva
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 8
Liitunud: 12 Veebr 2007, 14:19

EPS vastu välisvoodrit

Lugemata postitus Postitas kiva »

Tere,

Tahan teha kuuri soojapidavamaks,et talvel ei peaks puhvaikas tööd tegema. Kuuri sõrestik on 5x100 prussist, voodrilauad on löödud horisontaalselt otse prusside peale. Prusside vahe täidaks EPS-iga( 100mm prusside vahele ja sisse paneks horisontaalselt 50x50 roovi ning 50 mm EPS roovi vahele) ja siseseinaks paneks OSB. Väljast sisse oleks: laud-EPS-OSB.
Kas EPS-i võib panna otse vastu voodrilauda, ilma et jääks mingit tuulutuse vahet või peab jääma EPS-i ja voodrilaua vahele tuulutus? Voodrit ei taha maha kakkuda.

Külaline
külaline

Re: EPS vastu välisvoodrit

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tuuletõket ikka ei ole siis.
Tuulutuse saad teha kui tahad. Sissepoole vastu voodrit 25mm paksused lipid püsti ja siis 50 peno ja see vahuga kinni, ning siis 25 mm peno ja selle peale risti siis taas 50 peno nagu plaanis oli. Lõpuks osb peale.
Või paned seest tuuletõkke kohe vastu 50x100 prussi ja siis soojusutuse ja siis lõpuks osb. Ehk ehitad tagurpidi.
:D

fgh
külaline

Re: EPS vastu välisvoodrit

Lugemata postitus Postitas fgh »

Eps ei vaja tuuletõket. Jäta ikkagi mingisugunegi tuulutus epsi ja voodri vahele. Hea tava näeb ette minumaalselt 25mm. Ilmselt ajaks ka väiksem vahe asja ära, aga kas see mõned millimeetrid annab mingit säästu ehituses. Muidugi kui laud on otse karkassil, siis tuleb tuulutus tagada mingite restide või muu ümberehitusega. Ülevalt alt lahti. Kasvõi laud ülevalt ja alt pool senti eemale taguda seestpoolt.

Mis epsi kasutada sõltub pigem kättesaadava materjali hinnast ja köetavate päevae, tundide arvust. Eps 60 silver on üldiselt kõige mõistlikum rahaliselt ja soojapidavuselt.

Vasta