Vana maja soojustus

kuidas soojustada oma elamist
kati747
külaline

Vana maja soojustus

Lugemata postitus Postitas kati747 »

Tere.

Mure järgmine- maja ehitatud 60 ndate lõpu poole. Oleks vaja hakata soojustama mis panna sisse ja mis välja et saaks sooja kodu. Seest lõhkudes on näha krohv ja selle all plank ja väljas krohv.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8187
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Vana maja soojustus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Too nii täpne seina ristlõige kui saad. Väga palju sõltub sellest - palk, kivi ja puitkarkassmajadel on tihti täiesti erinevad soojustuslahendused. Vanasti krohviti isegi palk ja puumaju. Vaata seina ristlõiget akende/uste juurest ja/või laepealt kus sein lõpeb ja tihti näha
kati747
külaline

Re: Vana maja soojustus

Lugemata postitus Postitas kati747 »

Tegemist siis puitkarkass majaga. Kas siis sisse peale lõhkumis panna kipsi alla ka villa või tuuletõket?
Külaline
külaline

Re: Vana maja soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kati747 kirjutas: 25 Mär 2017, 18:44 Tegemist siis puitkarkass majaga. Kas siis sisse peale lõhkumis panna kipsi alla ka villa või tuuletõket?
seina ristlõige tähendab seda, et loetled ette olemasoleva seina kõik kihid ja nende paksused . keegi ei suuda ennustada mis mõõtudega seinad laed, katused su majal, aga soojustamise otsuseid tehakse ikkagi nende andmete järgi.
ksiim
külaline

Re: Vana maja soojustus

Lugemata postitus Postitas ksiim »

Tere. Endal hetkel karkass maja täisrenoveerimine. Oli sama küsimus et mida teha et saaks soojaks. Räägin siis esimesest korrusest.
Maja oli alguses koostatud niimoodi, seest välja:
Tapeet (korralikult 6 kihti umbes)
Krohv
Puitsõrestik
Laudis
Tõrvapapp
Soojustusmaterjal. Kivisüsi, saepuru, krohv, liiv, kruus, klaasikillud, kivid, paber jne.
Tõrvapapp
Laudis
Välisvooder

Hetkel on seis selline et tegime korruse tühjaks kuni välisvoodrini. Alles jäi ka laudise kiht enne välisvoodrit.
Selle saepuru ja kruusa asemele paigutasime villa
Peale villa kasutasime Osb plaati, mis on ka samas aurutõkke eest. Vahed täitsime hermeetikuga. Plaat annab samas ka karkassile jäikuse, mida enne tegi laudis. Peale seda tuleb kipsikarkass ja kipsplaat. Ainult seintele. Kipsi ja osb vahele paigutame veel 50mm villa kihi.

Põrand:
Vanaaegne põrandalaud
Kivi ja saepuru segu ja ka väga rämedalt roti väljahaiteid. Hais oli väga jube.
Laudis talade vahel.
Kõik see sai ära võetud ning talad immutatud puidukaitsevahendiga.

Talade alla tehtud roovitus distantsliistust
Roovitusele pandud tuuletõkkeplaat. Vahedes kasutatud vahtu.
Plaadi peale pandud 15cm paksune villakiht.
Põrandaks pandud 22mm osb plaat. Võibolla ka teine kiht plaati peale kuna mõnest kohast võib jääda vajuma, sest talade vahed jäid liiga suureks.
Ja selle peale läheb parkett.

Lagi:
Krohv
Sõrestik
Laelauad
Kivi, liiva, saepuru, klaasikildude ja rotiväljaheidete kogum.
Laudis
Teise korruse põrandalauad.

Laest sai eemaldatud kõik kuni laudiseni välja. Selliseks jääbki lagi, kuna näeb veel väga hea välja. Soojustab ära ülemise korruse.


Palun ka tagasisidet selle jutu kohta.

Siim.
ksiim
külaline

Re: Vana maja soojustus

Lugemata postitus Postitas ksiim »

Mainiks ka veel eelnevale tekstile ära selle, et ka väljaspoolt läheb tegemisse. Ei jää ainult laudis ja välisvooder, kuna soojakadu oleks ikkagi meeletu.
Väljapoole peaks tulema tuuletõke, vill ja vooder. Hetkel ei ole veel uurinud kuidas oleks õigem teha, kuna siseruumidega palju tegemist.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8187
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 182 korda

Re: Vana maja soojustus

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Siin suht lihtne soojustamine.
Välisseintelt eemaldad välislaudise. Kui see on heas korras siis saab ehk taaskasutada. Väljapoolne tõrvapapp minema koos selle rotikakase vana soojustusega. Tõenäoliselt lisa ristkarkass (100 mm vahed n kordne tuuletõkkeplaadi laius, et hea teha oleks)), vahele topid vanale kui uuele karkassile villa. Aknad nihutad veidi väljapoole. Soovitav oleks, et kõik kokku oleks soojustuskihi paksus 300 mm. Edasi tuuletõkkeplaat, distantsliist ja välisvooder. Siseviimistlus jääb vana, võid iga kell ka uue teha.

Kui teist korrust soojustad siis vahelagi võib jääda ka nii nagu on. 2 korruse kaldlael peaks olema 5 cm sarikavahel tuulutust. Lihtsaim on lihtsalt vahtplast sarikavahele panna nii et jääb ülesse 5 cm tuulutus ja sisse klassikaline viimistlusmaterjal aurutõkkega. võid ka tuuletõkke panna 5 cm kaugusele, kuid pärnu tuuletõkke on halb. Tuleks isoveri oma kasutada. ja siis vill. Tavaliselt jääb kaldlaes soojustus õhukeseks, et sissepoole paned veel 5 cm ristkarkassi, selle loodid, vahele soojustus ja siis uuele ristkarkassi peale aurutõke ja siseviimistlus. 2 korrusse pennilagi laotad villa, laealla loomulikult tuuletõke.
Vasta