projekti vajalikkus maja soojustamisel

kuidas soojustada oma elamist
villu83
külaline

projekti vajalikkus maja soojustamisel

Lugemata postitus Postitas villu83 »

Soovin soojustada oma puitelamut Nõmmel, täpsemalt vaid ühte, 70. aastal juurdeehitatud osa sellest. Kas selleks on vaja projekti? Info on vastuoluline. Ühe suurte kogemustega ehitusfirma juht kinnitas mulle, et kui maja välisilme ei muutu, st laudise asemel ei tule midagi muud, siis pole projekti vaja. Nõmme linnaosavalitsusest öeldi aga, et kuna muutub maja väliskonstruktsioon, siis on projekt vajalik. No minu arvates ei tohiks väliselt midagi muutuda, sest kunagi konstruktsiooni vahele topitud klaasvatt ja saepuru asendatakse lihtsalt kaasaegse soojustusmaterjaliga ning vanad lauad asendatakse uutega. Eeldatavalt seina paksus ei muutu. Pealegi hirmutab mind projektiga jändamine, sest see nõuab aega ja raha, bürokraatiast rääkimata. Mida soovitate?

Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 8120
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 180 korda

Re: projekti vajalikkus maja soojustamisel

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

See kandekonstruktsiooni muudatus on siiski tõlgendatav. Üldiselt on mõeldud et sa ei muuda konstruktsiooni kandevõimet kehvemaks - villa vaheletoppimine seda ei muuda. KOV tahab mistahes asja peale ehitusprojekti, seega saavad 99% inimestest alati ühe vastuse - mis tahes tööd nõuavad nende arvates projekti. Ka tapeedi seinas vahetamine.

Külaline
külaline

Re: projekti vajalikkus maja soojustamisel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Kui kangesti küsida tahad ja oma elu keerulisemaks elada, siis küsi seaduse väljatöötaja käest - MKM.

Kasutaja avatar
Chef
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 527
Liitunud: 22 Juun 2006, 11:27
On tänatud: 7 korda

Re: projekti vajalikkus maja soojustamisel

Lugemata postitus Postitas Chef »

TLPA-s on reegel - kui puudud fassaadi sh. akende vahetus, on vajalik ehitusluba taotleda. Ega sa Nõmmel miljööväärtuslikul alal ei ela? Vot siis näed, mida bürokraatia tähendab :)
http://www.tallinn.ee/est/ehitus/Nomme_yp_miljooalad

Külaline
külaline

Re: projekti vajalikkus maja soojustamisel

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Seadus sätestab, et kui omadused muutuvad oluliselt. Ei ole täpsustatud, millised omadused. Ega tugevus või välimus pole ainukesed omadused, mis muutuvad. Muutuvad seina soojapidavas, tuulepidavus, aurutakistus.... Seega, keegi peab tegema ajudega tööd, et suvalised jorsid asja peese ei keeraks. Kes selle ajutöö siis tegema peaks, kas jorsid?
las igale kingsepale jääb ikka oma rida.

Vasta