Palkmaja vannitoa soojustus seest?

kuidas soojustada oma elamist
Browser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Juun 2015, 10:03

Palkmaja vannitoa soojustus seest?

Lugemata postitus Postitas Browser »

Igivana teema. Palkmaja soojustamine. Arvamusi seinast seina ning hetke olukord on toonud mitmed keerulised asjad ühte ruumi

Seletan kõigepealt situatsiooni. On vana rehielamu, milles siis kasutatud palki kui paekivi. Soov oleks ehitada vanasse sahvrisse pesuruum, kus siis oleks wc pott, dushinurk, kraanikauss ja laud. Lisaks peavad samasse ruumi ära mahtuma hüdrofor, filtrid, boiler ja pesumasin. Täpsema situatsiooni hetkel olevast annab allolev joonis.

https://www.dropbox.com/s/bsvk3y1jujv59 ... 1.jpg?dl=0

Ehk ruumis on seinteks nii palk kui paekivi. Üks sein (välissein) läheb siis üle palgist paekiviks. Plaan on selline, et eraldada ruum kaheks, kuhu ühte poolde saab panna kõik tehnika (boileri, hüdrofori jne) ning teise ehitada dush ja wc. Joonis illustreerimaks.

https://www.dropbox.com/s/2yzax3hhx3jez ... 2.jpg?dl=0

Murelapseks just soojustamine. Kuna plaanis valada põrand koos elektriküttega ning ettemõtlevalt veel vesiküttetorud, siis ei tahaks palju soojust välja kaotada. Elu poole peal on väliskülg kaetud ühekordse tellisega, kuid vahele pole saepuru vms pandud vaid käib läbi vaid õhk. Ehk soojustusest väga seal juttu pole. Esimesel pildil maja väliskülg vannitoa akna juurest. Teisel pildil seest.

https://www.dropbox.com/s/4rxe4607a15lc ... 7.jpg?dl=0
https://www.dropbox.com/s/zot3hm9hl1tcr ... 0.jpg?dl=0

Olen kuulnud ja lugenud palju, et palki ei tohi seestpoolt soojustada ja paekivi vist üldse mitte. Kuidas üldse tegelt lood siis sellega on? Plaanis kunagi maja ka väljast soojustada, kuid hetkel oleks vaja hädapärased vajadused enne teha.
Hetkel süvendatud vana liiva ja mulda välja tegeliku põranda kõrgusest 600mm allapoole. Kas tuleks ka vundament seestpoolt soojustada kõik seinad või mitte?
Või on mõistlik mitte midagi teha, jätta seinad nii nagu on ja panustada välisele soojustamisele tulevikus?

Lisan ka video väikesest ringkäigust antud ruumis

https://youtu.be/JeiBf6QX1sI

Igatahes tänud ette, kes viitsib lugeda ja kaasa mõelda. :hello:

Külaline
külaline

Re: Palkmaja vannitoa soojustus seest?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

kui väljast plaanis soojustada , siis seest jäta nii nagu on , palk on küllalt dekoratiivne (N: klassseintega dushiruum teha) ja paekivi osa krohvid uuesti, põrand soojusta ära, kogu maja laepealse ka (kui veel ei ole) ja hea ventilatsioon ruumis peab olema tagatud. Võib teha sundväljatõmbe läbi lae ja ruumi ukse alla jätta 2cm vaba ruumi või õhurest läbi ukse, siis soe toaõhk liigub läbi ukse või ukse alt pesuruumi ja niiske õhk tõmmatakse läbi lae välja

kuna plaanid põrandakütet, siis tekita ujuv põrandaplaat mille isoleerid ka külgedelt , kuna ruumi tuleb pesumasin, siis täiteks sobib kõige alla liiv (kergkruus vibratsiooni ei kannata) mille tihendad, kile, min 150 mm penoplast (alla paksem ja külgedelt n: 50mm penoplastiga põranda tasapinnani üles, keraamilise plaadi vms asjaga katad pärast selle ära) ja põrandavalu 80 - 100 mm

Browser
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 15
Liitunud: 03 Juun 2015, 10:03

Re: Palkmaja vannitoa soojustus seest?

Lugemata postitus Postitas Browser »

Praegu plaanitud siis põrand nii, et

100mm kildu, vibraga kinni
Uuesti 100mm kildu ja vibraga kinni
Kiht liiva peale ja vibraga killu vahele
äravoolu torud, liiv peale ja vibraga kinni
loodi ajada liiv
peno 100
veetorud vahele
peno 100
kile
jne.

Ei saa aru hästi, mida on mõeldud külgedelt põranda tasapinnani üles?

Vasta