kas selline sein on mõistlik?

kuidas soojustada oma elamist
tarziino
külaline

kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Tere,

Soovin osta maamaja, mis originaalis oli palkmaja, kuid nüüd tehtud suur juurdeehitus ja ca 1m kõrguseni ka alumised palgid (180mm) 200mm fibo vastu vahetatud. Maja siis ehitatud/soojustatud järgmiselt, kihid seest välja:
2xkips
100mm villa
osaliselt palk 180mm, osaliselt fibo 200mm
EPS 100mm
õhuvahe 20mm
fibo 100mm
roovitis 22mm
Tempsi plaat 10mm

Kas sellise ehitusega sein on ka soojapidav? Kas võib elamisel probleeme tekkida näiteks niiskuse/hallitusega? Kui peaks midagi muutma, siis mida ja miks? Majal endal tulemas ka soojustagastusega ventilatsioon.

Suured tänud juba ette.
T.
kolm_õuna
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 34
Liitunud: 05 Jaan 2016, 17:55
On tänatud: 1 kord

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas kolm_õuna »

Minu meelest peaks soojustus olema piisav. Tähtis on et EPS ja palgi vahel oleks tuulutus, muidu mädaneb ära.
Nordic Roofing OÜ - sajad plekk- ja kivikatused Soomes ja ka Eestis. 5269388
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mina sellise seinakonstruktsiooniga maja ei ostaks!
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Kas saaks ka põhjenduse?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Palgi ja EPS-i vahele tekib suure tõenäosusega kondents st. vesi! Toimiva aurutõkke puudumine ja EPS vales kohas on minu põhjused miks ma seda maja ei ostaks.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Tänud info eest.
Kuna lõviosa majast on juurdeehitus fibost, kus palki ei ole, siis selle osa pärast muretsema ei pea? On vaid üks tuba, kus sisesein tegemata ja seal on näha alumine osa fibo ning ülemine palk. Kuna karkassi ega midagi seal toas veel pandud ei ole, saab aurutõkke kenasti lisada. Tegelikult on kõikidel siseseintel veel 2xkips panemata ehk saaksin aurutõkke igale poole kipsi alla lisada. Kas see päästaks olukorra?
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Probleemseks teeb mõlema seinatüübi eelkõige seest 100 mm.villaga soojustamine. Kui seda ei oleks või oleks tegemist aurutiheda soojustusmaterjaliga siis lugu oleks lollikindlam.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Kas siis aurutõkke kasutamine kipsi all ei annaks soovitud efekti?
nojah
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas nojah »

Ma arvan ka, et ei anna. Kuna sul aurutõke puudub siis on sul veel võimalus see vill 100mm kõik maha sealt seinast võtta. Süstid selle õhuvahe 20mm eps100 ja 100mm fibo vahel mingit polüretaani täis ja pead leppima sellega mis on. Siis oleks nagu peaaegu FIboTherm toode.
See ei tähenda, et see oleks mingi ehituse põhitõdede hulgast. Lihtsalt aja jooksul loetust tundub nii õigem teha.
Seest saad siis juba krohvida, milleks kipsplaadi peale raha raisata. Kui ise oskad krohvida peaks odavam tulema.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Kas villa asemele saaks mingi muu materjali panna? Karkass ju kõik pandud ning kaablid+venttorudki veetud ehk karkassi maha võtmine tähendaks täiesti uut projekti.
Mis ikkagi juhtuks, kui paneks aurutõkke villa ja kipsi vahele?
fgh
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Kes see laob majale teise maja ümber ja paneb fassaadi ja soojutuse nii sisse kui veel välja? Mis selle jura mõte on?
Antud lõike saab toimima kui eemaldada valemist vill või eemaldada väljast fibo ja plaat ning suurendada soojustuse kihti.

Mis eesmärk on fibol palgi ümber ?
Milline on juurdeehituse seinalõige, sama jura ?

Aurutõke seda süsteemi toimima ei pane, sest selle teostus on umbes täpselt võimatu. Aurutõke ja aurutihedam soojustuse kiht on teoreetiline võimalus ainult. Praktikas on see sisuliselt välistatud.

Kõige lihtsam võimalus on vill valemist välja võtta. Aurutõkkepaigalduse korral juhtub sisuliselt sama mis juhtub praegu ilma selleta. Kuhugi mingi aeg tekib vesi mis välja ei kuiva. Kondensaadi tekkimine seinas on lubatud, aga mitte sellises kohas ning see ei täida nõuet ehk ei kuiva välja.

See sein tuleks läbi arvutada ja arvesse võtta ka seina villaga täidetuse protsenti. Võimalus on, et kui see imelik 20mm õhuvahe vahtu täis süstida, siis on võimalik sein ka sellisel juhul toimima saada villaga näiteks.Kas seda villa just 100mm olla võib on omaette küsimus? Pead ei anna ja arvutama ei hakka.
fgh
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas fgh »

Karkassi eemaldamine pole vajalik. Lihtsalt vill ära jätta. See kaja ja kumisemine ei ole nii suur probleem kui räägitakse. Vähendamiseks on võimalus karkassi vahele villa ribad mingi sammuga panna või plaadile midagi taha kleepida jne. Kui kõik pinnad kips pole, siis see pole üldse nii suur probleem.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Olen täitsa ummikus nüüd...kahjuks ei oska öelda, miks selline sein ehitatud on, ju siis arvati, et saab soe.
Kui ma villa ära võtan, kas siis peaks ikkagi välisseina soojustust juurde lisama ehk jääb liiga külm? Kui see 20mm õhuvahe ära täita, siis mida peaks kasutama ja miks sel juhul võib villa alles jätta? Kui probleem selles, et toas olev niiskus hakkab kuskil kihi vahel kondenseeruma, juhtub ju sama ka siis, kui õhuvahe täis lasta?
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Tere jälle,

Olen nüüdseks väga palju uurinud ja puurinud ning jõudnud järeldusele, et seest vill ära ja välja 100mm lisasoojustust juurde. Plaanitav sein seest välja jääks selline: 2xkips + fibo 200mm (väike osa ka 180mm palk) + 200mm eps + tempsi plaat 22mm roovitusel. Nüüd aga tekkis küsimus, kuidas tempsi plaat tagasi seina saada? Peno külge ju otse ei pane, vaja roovitus alla. Kas on äkki kellelegi kogemusi või oskab soovitada?

Tänud ette.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

200 mm võibolla leiad klambrid (kuskil nägin, hind oli krõbe aga oli)
Paned alusele klambrid nii, et saad selle külge 5x5 cm roovitust kinnitada või siis ainult klambrile miski kinnitus, et tempsi plaat sinna külge. Kõige parem on kui paned klambrid koos 150 cm vahtplastist plaadiga, et ei peaks EPS-i lõikama. Aga siin on delo tehniki.
Klambrid peavad tugevdusnurgaga olema, et tempsi plaadi raskusele vastu peaksid. Või rihid vertikaalis.

Võibolla sain sust valesti aru. Kui EPS ees siis vist pead roovitise läbi EPS aluspinnasesse kinnitama? Üksikuid asju nii olen kinnitanud, et laudalus läbi väga pikkade kruvide fibosse, jäi piisavalt kinni küll. Aga kui nii ei saa siis uuristad klambir läbi EPS kinni, lased hiljem süvendi makroflexi täis.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Tänud info eest. Hetkel on jah fibo peal juba 100mm eps-i olemas, paneks nüüd lisa juurde.
Kas saaksite natuke rohkem selgitada seda 150mm vahtplastplaatide mõtet ja klambrid koos sellega? Mis materjali/detaile peaks sel juhul kasutama?
Iseenesest saaks ka olemasoleva eps kihi sisse uuristada ja pärast vahtu täis, kuid võimalusel leiaks lihtsamaid lahendusi.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10642
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Kartsingi, et nii on.
Lollikindel on - lõikad noaga augu vahtplasti kuni aluskatteni, klamber, makroflex koos vahtplasti tükiga tagasi.
Väga riskantne aga väiksemaid asju on nii kinnitatud - puitpruss vastu vahtplasti - pikkade kruvidega aluskatteni ja sinna külge kõvasti kinni. See võib olla nif-niffi lahendus kuid võib jääda piisavalt jäik. Ma lihtsalt pakkusin kuna lampe ja pistikupesi on kannatanud nii kinnitada. Kui teed veel vertikaalroovi siis saab alt ja ülat ehk jäigalt konstruktsiooni külge kinnitada.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Praeguste valikute vahel valiksin kindlasti Kalvise pakutud lollikindla variandi.
Kas keegi oskaks hinnata sellise töö maksumust + materjalikulu? Ehk siis tempsi plaat maha võtta, 100mm fibo sein maha lammutada, olemasolevasse eps-i kihti klambrid tempsi plaadi karkassi jaoks, 100mm eps-i juurde panna, karkass ehitada ja tempsi plaat tagasi. Materjali osa peaks siin väiksem olema kui tööraha? Väga oleks vaja kasvõi suurusjärku, saaksin omanikuga rääkida ja hinnas selle võrra alla kaubelda.
Tänud rahvale, kes siiani viitsinud kaasa mõelda.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Unustasin mainida, et tehtavat seina ca 100m2. Kui kaua see töö aega võiks võtta?
Tänud.
nojah
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas nojah »

tarziino kirjutas:Praeguste valikute vahel valiksin kindlasti Kalvise pakutud lollikindla variandi.
Kas keegi oskaks hinnata sellise töö maksumust + materjalikulu? Ehk siis tempsi plaat maha võtta, 100mm fibo sein maha lammutada, olemasolevasse eps-i kihti klambrid tempsi plaadi karkassi jaoks, 100mm eps-i juurde panna, karkass ehitada ja tempsi plaat tagasi. Materjali osa peaks siin väiksem olema kui tööraha? Väga oleks vaja kasvõi suurusjärku, saaksin omanikuga rääkida ja hinnas selle võrra alla kaubelda.
Tänud rahvale, kes siiani viitsinud kaasa mõelda.
Kuule, võta raamatukogust Ehituse ABC raamat ja saad teada palju sul see sein soojust peab, ma ei tea kas U või W väärtus, miski seal igatahes oli võimalik kokku rehkendada. Igasugune puidu ja peno kokkusulatamine või liitmine ei ole eriti jätkusuutlik. Ehk esimeseks 5a ok aga edasi tekivad kindlasti materjalide eripärasuste tõttu liikumised ja praod ja soojakaod, mis kindlasti ei tapa aga milleks ise neid sisse ehitada, kui on võimalik lihtsamalt läbi ajada.
Siis vaata palju sul akende ja uste juures see väärtus on ja ma olen suht kindel, et seina koostis seest välja 2x kips, Fibo 200, eps 100+2cm õhuvahe süstivahuga, Fibo 100 , tempsi plaat fassaad peab sul keskmiselt hästi ja piisavalt sooja. Suurem tähelepanu pööra põranda ja lae paksemale soojustusmaterjali kihile.
Minu meelest ilma arvutamata lihtsalt üks osa olemasolevast ehitisest maha lõkuda on väga tormakas ja läbimõtlemata tegevus. Isegi Fibo ülekorhvimine 1 cm krohvikihiga annab juba soojustuse seisukohast palju juurde rääkimata tulepüsivusest.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Olen U väärtust arvutanud ja kui see õhuvahe lasta vahtu täis, tuleks U väärtuseks 0,2. Kui jätaks seina nii nagu on, oleks U väärtus 0,24. Mõlemal juhul on minu arvates vaja lisasoojustust. See ka veel, et õhuvahe ei ole igal pool 2cm, kohati on väiksem ja kohati natuke suurem. Kas siis oleks üldse mõttekas vahtu sinna lasta, kuna kiht jääks ebaühtlane? Põrandal igal pool vesipõrandaküte, seal ei ole enam vaja midagi lisaks teha. Aknad 2-kordne plastpakett ja korralikult ette pandud.
Ega ma ka taha seina lahti lammutada, kuid küttekulud saavad ju sellise seina puhul siiski märksa suuremad olema? Kas oleks mingit materjali, mida sisse villa asemele panna? Kui sisse enne fibot midagi mõelda, siis peaks see olema suurema aurutakistusega ja ei juhtuks midagi?
See oleks suurepärane, kui leiaks mingi lihtsama lahenduse.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Mida targemad arvavad, kas selline sein jääb külmaks? Tulemas ka soojustagastusega vent, mis peaks ju samuti küttekuludelt võitu andma?
Kas puidust vahelagedesse 150mm villa oleks piisav või parem juba 200mm panna?

Tänud ette.
nojah
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas nojah »

tarziino kirjutas:Olen U väärtust arvutanud ja kui see õhuvahe lasta vahtu täis, tuleks U väärtuseks 0,2. Kui jätaks seina nii nagu on, oleks U väärtus 0,24. Mõlemal juhul on minu arvates vaja lisasoojustust. See ka veel, et õhuvahe ei ole igal pool 2cm, kohati on väiksem ja kohati natuke suurem. Kas siis oleks üldse mõttekas vahtu sinna lasta, kuna kiht jääks ebaühtlane? Põrandal igal pool vesipõrandaküte, seal ei ole enam vaja midagi lisaks teha. Aknad 2-kordne plastpakett ja korralikult ette pandud.
Ega ma ka taha seina lahti lammutada, kuid küttekulud saavad ju sellise seina puhul siiski märksa suuremad olema? Kas oleks mingit materjali, mida sisse villa asemele panna? Kui sisse enne fibot midagi mõelda, siis peaks see olema suurema aurutakistusega ja ei juhtuks midagi?
See oleks suurepärane, kui leiaks mingi lihtsama lahenduse.
No ja palju siis akna U on? 1,00 või suurem? Mõtle nüüd, mis see seina lisasoojustamine sulle oluliselt juurde annab, kui aken on seina suhtes nagu aasta läbi avatud?
Palju arvestuslikult küttekulusid alla saad? Ma arvan, et mitte oluliselt, see vaev ei tasu ennast ära. Kas tänapäeva ehitusnorm ei olnudki seinale 0,2 kanti? Ei mäleta.
fgh
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas fgh »

selline lammutamine pole mõistlik. ilmselt jääb saadav kasu alla kulule. Kasuta näiteks uwert kalkulaatorit seina arvutamiseks. usun, et antud lõike saab toimima ka ilma suuremate muutusteta. näiteks kasutad 100 villa asemel 50 või 75 mm villa. või aurutihedamat vahtplasti, nt eps 200. kui veel väliõime vahe näiteks vahu või graanulitega isoleerida, siis tulemus peaks jääma täiesti mõistlikuks. 2x akende uarv on nagunii nõnda kehv, et ümbritsev ei anna nii suurt efektiivsust. kui võimalus, siis kaaluda tuleks katuse soojustamist suuremas mahus. vahelagi ei anna mitte midagi juurde küttekulude seisukohalt. võime rääkida ainult helipidavusest ja selleks oleks kallur liiva efektiivsem.
tarziino
külaline

Re: kas selline sein on mõistlik?

Lugemata postitus Postitas tarziino »

Leidsin netist väga hea u väärtuse kalkulaatori, mis näitab ära ka võimaliku kondentsiohu erievates kihtides. 50mm villa ei tekita mingeid probleeme, kuid vähendaks u väärtust 0,17-ni, mis on juba väga hea.
Suured tänud abi ja lahenduste eest.
Vasta