EPS, Aeroc, kips?

kuidas soojustada oma elamist
Külaline
külaline

EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tere,
on küsimus seina ehituse kohta, kui projektis on sein väljast sissepole EPS, aeroc, krohv.
Kas võib sinna seina sissepoole lisada karkassi, selle vahele 50mm villa ja kipsplaadi, sein siis EPS,aeroc,vill,kips?
Kahtlus tekib, kas aeroc ja villa vahele peaks lisama aurutõkkekile aga aeroc jääb siis ju kahe tõkke vahele, EPS ja aurutõkkekile?
Külaline
külaline

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Mis häda sul seda projekti muuta on soov ja kipsiga jännata
Külaline
külaline

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Saan karkassi sisse el. juhtmed jms. paremini paigaldatud, ja kipsitöö kogemused olemas.
Aeroc seina freesimist ja krohvimist ise ette ei võtaks.
onuremus
külaline

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas onuremus »

väga halb mõte
Külaline
külaline

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jäta vill ära.
keemik
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1358
Liitunud: 16 Aug 2008, 19:33
On tänatud: 103 korda

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas keemik »

Ma ei viitsi hetkel U-wert lehte lahti võtta, aga puusalt tulistades ei muuda see 50 mm villa mitte midagi kehvemaks.

Mina ise kipsi ei paneks, kivisein on hoopis mõnusam (lihtsam asju kinnitada, tugevam, ei kobise). Mul sugulasel olid müüriladujad korralikud ning krohvimist ei pidanud tegema, kohe läks pahtel peale. Nüüd mitu aastat juba möödas ja kõik on kena. Samas, ega see kipskrohv ka midagi hullu ei ole kui ladumiskvaliteet nii hea ei ole. Ise tehes paned majakad paika ja siis läheb väga kiiresti. Krohv versus kips suurt hinnavahet vist ei tule. Aga krohviga saab sein parem.
Külaline
külaline

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Jah, selle vill oli mõeldud karkassi vahele, et sein kumisema ei hakkaks, muidu ei panekski. Tundub, et peab seina freesima hakkama, karkassi vahele kaabli panemise lihtsus ja viimistlus oligi ainuke eelis asjale.
Kasutaja avatar
Hiid
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 4221
Liitunud: 30 Jaan 2005, 12:46
Asukoht: Tartu
On tänanud: 81 korda
On tänatud: 76 korda

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Hiid »

Mis freesimine? aerocisse vead suure varba küünega ju kaablitele vao sisse.
Külaline
külaline

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Külaline »

:good: näädsa saan naise ka tööle panna, tal pikemad küüned, las jookseb mõõda seinu :yahoo:
onusnooker
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 554
Liitunud: 25 Apr 2005, 22:00
Asukoht: Tln lähiümbrus
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 6 korda

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas onusnooker »

Minu majal on seespool Aerocil karkass koos villaga ja sellel peal kips, mingit probleemi ei esine.... Justnimelt hea kaableid ja veetorusi vedada... Varsti hakkab teise korruse väljaehitus ja seal plaanin ilmselt sama. kuigi jah Aeroci valmistajad siis EPSi välja katteks väga millegipärast ei soovita...
Renno
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 25 Mai 2013, 14:42
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 1 kord

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Renno »

Nii palju kui ma aru olen saanud EPS võib panna küll Aeroci peale aga seda peab olema vähemalt 150mm et ei tekiks kondenseerumist EPS ja Aeroci vahele. Seda ütlevad ka Aeroci enda esindajad.
Rostfrei
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 2834
Liitunud: 22 Juun 2008, 18:36
Asukoht: Tartumaa
On tänanud: 15 korda
On tänatud: 40 korda

Re: EPS, Aeroc, kips?

Lugemata postitus Postitas Rostfrei »

Hiid kirjutas:Mis freesimine? aerocisse vead suure varba küünega ju kaablitele vao sisse.
Mis ka tööhind on? :rotfl:
Vasta