palkmaja soojustus/aurutõke

kuidas soojustada oma elamist
klavi
külaline

palkmaja soojustus/aurutõke

Lugemata postitus Postitas klavi »

Plaanis soojustada vana palkmaja. Soojustus seest väljapoole oleks seesugune: palk, 150mm kivill, tuuletõke, õhuvahe, voodrilaud. Nagu ma siit foorumist lugenud olen siis vkl13 ei pidanud just hea lahendus tuuletõkkeks olema, samas sellega ei ole mul vaja ilmselt teha aurutõket. Kas rkl31 kasutamisel oleks vaja sissepoole panna ka aurutõkkekile(samamoodi aknaümbrused spetsteibiga)? Kui seintele ei tule aurutõket siis ilmselt ka mitte vahelaele (üleval külm pööning, laetalade vahel soojustus 200mm kivivilla)?voodri ja tuuletõkke tuulutusvaheks plaanin jätta 2.5cm
Teretulnud on ka ettepanekud mingi muu tuuletõkke kasutamisest.
Külaline
külaline

Re: palkmaja soojustus/aurutõke

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Tuuletõkke eesmärk on see, et tuul mööda villa ei puhuks ning seda ei jahutaks. Suurema tuule peab kinni voodrilaud. See vähene õhu liikumine mis seal voodrilaua taga on ei ole mingi probleem. Võib vabalt kasutada vkl13. Ei tea kust see jutt tuleb, et see kehva on. Ise kasutasin just seda ning ei oska küll millegi üle kurta. Tõsi küll esimesel korrusel panin lisaks sinna peale hingava tyveki tuuletõkkekanga, aga seda ainult selle pärast, et päike vkli ära ei sööks.
Vasta