70 vs 45 + soojustus

kuidas soojustada oma elamist
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Tere!

Kui ma valin omale suvemaja ja hind on ülioluline (nagu ikka). AGA kvaliteet samamoodi. Siis kuidas oleks mõistlik:

Kas osta 45mm majake ja see siis pärast villaga ära soojustada ja uus fasaad meisterdada?
Või siiski 70mm seinapaksus?

Ma ise panustan sellele, et kuna majake on üsna väike, ligi 30ruutmeetrit, ruumalaga 80. Et järsku mul õnnestub soojustamiseks ja fassaadiks siit-sealt soodsalt materjal kokku koguda. Aga reaalsus ja mu naiivsus ei pruugi ühtida.

Teadjamehed, palun jagage nõu.

Aitäh!

-Liis
fgh
külaline

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Tere


Oletan, et tegu nn "palkmajaga". Erilist vahet pole kas see on 45mm või 70mm. Kokkuvõttes on mõlemad parajad pilpad ja püsivad koos loodetavasti tänu keermelattidele.
Endalt tuleks küsida :
Palju erinevad variandid maksavad?
Palju neis elatakse?
Palju elatakse ajal kui peab mingil määral kütma?

Fakt on see, et kumbki neist sooja ei pea, hea kui tuult peab. 45mm on koos ükskõik mis kihi soojustusega soojapidavam kui 70mm pilbas. Samas maksab hilisem fassaadi tegemine palju ja kui külmal ajal sees ei olda ega sooja sees hoita, siis pole mõtet soojustama hakata.

Tuleb püstitada eesmärk ja seejärel valikuid kaaluma. Sellise kuuri soojustamine 100mm villa ja puiduga võiks maksta kusagil 30-40 eurot seinaruutmeeter.
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Tere!

See maja on suvila eesmärgiga ja pigem selline 5-aastaku teema. Aga kuna peres on väga väikesed lapsed, siis oleks jama kui seal külm on.

Ehitusinserenid on lubanud, et maja kokku ei kuku, aga sooja ta ka ei pea.

Oleme plaaninud vundamendi asjaliku teha ja põranda ning katuse soojustada.

Niiet natuke hirmutav on lugeda kui seda nimetakse "kuudiks" ning ka "pilbas" ajab judinad selga :O
Külaline
külaline

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Liiss9 kirjutas:.... Niiet natuke hirmutav on lugeda kui seda nimetakse "kuudiks" ning ka "pilbas" ajab judinad selga :O
Lihtsalt fgh nimetas asju ilustama õigete nimedega. Kas Nif-Nifi majaks nimetamine ei aja hirmu nahka? :)

Urmas
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Mõned nimetavad seda tüüpi "maju" ka "kõblakuurideks" aga see selleks.
Kui oluline on ka soojapidavus siis võiks parem teha karkassseinad (50*100 materjalist näiteks) ja need ära soojustada. Voodrilaua võid lüüa nii sisse kui välja ja ongi puust (peaaegu) ja soojapidav (peaaegu) majake olemas. ;)
fgh
külaline

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas fgh »

Vabandan väga, aga ei suuda 45mm seina nimetada majaks :S

Samas kui tõesti on küsimus viies aastas, siis arvatavasti on kõige odavam just see 45mm variant.
Selle võrra kütad need kaks nädalat aastas lihtsalt natuke rohkem.

Mingit korralikku vundamenti ei kannata teha. Killustik alus ja fibo või postid ja see kuur sinna otsa.
Põrand ja lagi tasub maksimum 100mm soojustada ja ongi kõik.
udnur
külaline

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas udnur »

Kogemus 45mm seinaga (soojustuseta), pärast seda kui lagi sai ära soojustatud sai kenasti ka mõne külmakraadiga nädalavahetused veedetud -muidugi väikese eletriradiaatori toel. Seina soojustamine pole hea mõte, kuna selline palkmajake mängib päris suures ulatuses, töö ja materjal on ikkagi suur lisakulu ning ka kena fassaadi rikud sellega ära (siis juba parem ehita karkassmaja). Nii, et minult hääl 70mm senale. edu
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Tee kindlasti pigem karkassmaja ( näiteks 50*100mm prussist ), sest nii 45 kui ka 70mm " majale" pead peale lööma uue karkassi, soojustuse, tuuletõkke jne ja juba ongi karkass maja valmis, lihtsalt maksad rohkem kui tellid valmis maja. Laudis sisse-välja on odavam kui see laudmaja.
70mm peab sooja küll kevadest sõgiseni aga talvel ja juba -10-ga lähevad seinad ja laudise vahed korralikult härma ja sooja enam ei pea ning kui peres väikesed lapsed, siis nendega ei riskita :)
Edu otsustamisel!
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Liiss9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 9
Liitunud: 16 Mär 2015, 11:33
On tänanud: 6 korda

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas Liiss9 »

Reevo kirjutas:Tee kindlasti pigem karkassmaja ( näiteks 50*100mm prussist ), sest nii 45 kui ka 70mm " majale" pead peale lööma uue karkassi, soojustuse, tuuletõkke jne ja juba ongi karkass maja valmis, lihtsalt maksad rohkem kui tellid valmis maja. Laudis sisse-välja on odavam kui see laudmaja.
70mm peab sooja küll kevadest sõgiseni aga talvel ja juba -10-ga lähevad seinad ja laudise vahed korralikult härma ja sooja enam ei pea ning kui peres väikesed lapsed, siis nendega ei riskita :)
Edu otsustamisel!
Aga sellistest hindadest ja maksumutest pole mul aimugi ja eelarve on ju ülioluline. -Tõsi, ma ei taha mingit jama selle eest, muidu ma ju küsiks siin ringi.

Erinevad karkassi pakkujad ei kuva mitte kuskil hindu ja kui asjas "sees pole" siis ei teagi. Või aknad-uksed juurde. Prr..

Et kui ma ütlen et +/-ruutmeetrit magamislavatsiga koos on mul vaja..
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Liiss9 kirjutas:
Reevo kirjutas:Tee kindlasti pigem karkassmaja ( näiteks 50*100mm prussist ), sest nii 45 kui ka 70mm " majale" pead peale lööma uue karkassi, soojustuse, tuuletõkke jne ja juba ongi karkass maja valmis, lihtsalt maksad rohkem kui tellid valmis maja. Laudis sisse-välja on odavam kui see laudmaja.
70mm peab sooja küll kevadest sõgiseni aga talvel ja juba -10-ga lähevad seinad ja laudise vahed korralikult härma ja sooja enam ei pea ning kui peres väikesed lapsed, siis nendega ei riskita :)
Edu otsustamisel!
Aga sellistest hindadest ja maksumutest pole mul aimugi ja eelarve on ju ülioluline. -Tõsi, ma ei taha mingit jama selle eest, muidu ma ju küsiks siin ringi.

Erinevad karkassi pakkujad ei kuva mitte kuskil hindu ja kui asjas "sees pole" siis ei teagi. Või aknad-uksed juurde. Prr..

Et kui ma ütlen et +/-ruutmeetrit magamislavatsiga koos on mul vaja..
Kui on mingi pilt, joonis või plaan, siis saab võtta hinnapakkumist ja võrrelda mis asi kokku maksab, võin ka ise hinnapakkumise teha karkassmajale ja siit foorumist leiab ka kindlasti tegelasi kes on nõus hinnapakkumist tegema.
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
enrico-
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 170
Liitunud: 30 Okt 2010, 14:52
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 3 korda

Re: 70 vs 45 + soojustus

Lugemata postitus Postitas enrico- »

Eeldan, et otsid midagi sellist: http://www.baltichouse.eu/?m1=94&tid=16&prod=193
Kui kasutama hakkate tõesti ainult suvilana ja eelarve jääb alla 10000€, siis see vist ainus mõistlik valik.
Kui soovite ka külmemal perioodil kasutada, siis tasuks vaadata midagi sellist: http://www.kv.ee/valmis-uus-kogupind-19 ... 14ab157917
Kas antud suvekodus muidu elekter ka ikka olemas on? Või kuidas plaanite seal hiljem suvitada? Kui soovite üle 20m2 suvemaja püstitada, siis peab ka pöörduma valla poole küsimusega, kas lubatakse. Suvilana arvele arvatavasti seda putkat ei saa, samas kuurina vist ikka. Kas kemmerg on juba olemas, või peab ka sellesse investeerima?
Tihti unustavad inimesed erinevad lisakulud, mis on seotud hoone püstitamisega.

Märkasin nüüd, et teil ka elektri paigaldamis küsimus üleval, mis nüüd tekitas minus uue küsimuse. Kui nüüd kasutatavaks hooneks tuleb 30m2 suvine kuur/maja ja eelarve üsna väike, siis miks plaanite 3*16a voolu? 3*10a oleks juba enam kui vaja. Muidugi kui tulevikuplaanid sisaldavad suuremat elamist, siis 3*16a põhjendatud.

Teie postituste põhjal jääb mulje, et olete kuhugi omale maatüki soetanud, mis on varasemalt hoonestamata ja peate alustama nullist. Kui nii, siis võiksite ehk paljastada mis summa eest see kõik valmis tuleb teha, millisel tasemel suvitamiseks ja selle järgi saame vaadata, mis üldse võimalik on. Ja mis saab selle müstilise viie aasta pärast? Kas siis plaan sinna päriseks kolida, või saab siis laenu hakata võtma, lootus pärandusele vms?
Ise seda "palk" kuuri ei soetaks, vaid prooviks rohkem tulevikku vaadata ja leida parim lahendus, et mitte endale käru keerata. Kus eestimaa piirkonnas üldse tegevus aset leiab?
Vasta