42cm täidisseina soojustamine

kuidas soojustada oma elamist
vivo
külaline

42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas vivo »

Tere,
Sein seest välja järgmine - tapeet v. värv, min.krohv(1cm), silikaatkivi (25cm), !!! mineraalvill (5cm) !!! , silikaatkivi (12cm), min.krohv (1cm). Kas kellelgi on kontrollitud soojustamise kogemust säärasele seinale? Ükski ei tundu õige, aga mis oleks parim? Omal esimene valik väliskihis 10cm peno+polümerkrohv. Tänan!
vivo
külaline

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas vivo »

Täpsustaks oma postitust nii palju, et õhutusvahet min.villa ja välise silikaatkivi vahel ei ole.
Kalvis
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 10636
Liitunud: 03 Veebr 2008, 14:02
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 288 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Võid julgelt väljapoole soojustust juurde panna just eeldusel et mingeid õhutusvahesi pole.
vivo
külaline

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas vivo »

ise küsin , ise vastan. leidsin teemast "kiviseina õhuvahe täitmine vahuga" lingi arvutuslehele. tänud! minu seina puhul on parim kasutada tselluvilla või minvilla. penoga võib tekkida probleemisid. siseõhu niiskus peab kontrolli all olema e sundvent. mineraalvill kahe tellisekihi vahel on jama³.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Oleks sul seal kahe tellise vahel õhkvahe, siis saaks selle vahtu täis süstida ja oleks täitsa ok. Aga väga vahet pole mis sa sinna välja paned, sest tellis on ise üsna aurutihe ja niiskust peab igas majas kontrollima ning korralik vent on alati pigem hea.
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
vivo
külaline

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas vivo »

Reevo kirjutas:Oleks sul seal kahe tellise vahel õhkvahe, siis saaks selle vahtu täis süstida ja oleks täitsa ok. Aga väga vahet pole mis sa sinna välja paned, sest tellis on ise üsna aurutihe ja niiskust peab igas majas kontrollima ning korralik vent on alati pigem hea.
Tänan! 5 cm vahtu tellisseinas on vähe soojajuhtivusele. ei leia eesti lehtedelt vahu difus.takistust. kõik kiidavad kui "hingav"see on. mujalt uurides tundub, et sama mis v.polüstürool plaadil. kui omal väljast soojustan, siis ol.olev vill seinas viib temp.kõvera alla ja kondensaat tekib madalal välisõhu temp seespool. mida kõrgem siseõhu niiskus seda sügavamal seinas. oleks parem kui villa asemel oleks 5cm õhku olnud ja soojustanud siis väljastpoolt millega iganes. paistab, et nüüd kõlbavad ainult hästi veeauru läbi laskvad materjalid. siis ka siseõhu niiskuse tõusu mõju väiksem. välja sobib paksem polüstürool ehk ka (150, 200 mm), et sein seal taga soojem oleks. saan aru, et villakihi sisse ei tohi lasta kondensaadil tekkida, siis ei saa seda ka vanajumal sealt enam välja.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Soojustused ei hinga vaid kas lasevad veeauru läpi või ei ja-või kui palju.
Suletudpooridega vahul on sellised näitajad.

Water vapour transmission ≥ 0.01006 mg/(m∙h∙Pa)
Water vapour transmission factor, ≤ 72.5
water vapour resistance factor, m
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
vivo
külaline

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas vivo »

Reevo kirjutas:Soojustused ei hinga vaid kas lasevad veeauru läpi või ei ja-või kui palju.
Suletudpooridega vahul on sellised näitajad.

Water vapour transmission ≥ 0.01006 mg/(m∙h∙Pa)
Water vapour transmission factor, ≤ 72.5
water vapour resistance factor, m
Tänan. See hingamine oligi jutumärkides mul :). difus.takistus on suurem kui EPS60F. Auruläbilaskvuse ühikud jäävad hämaraks. on need milligrammid!? :shock: äkki- mkg/(hN)? Kui nii, siis on see hea näitaja mu meelest. kehvem kui min vill, aga siiski.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Tegin otse copy-paste serdist :)
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Reevo kirjutas:Soojustused ei hinga vaid kas lasevad veeauru läpi või ei ja-või kui palju.
Kui suur on sinu pakutava vahu aurutakistus (Sd) 100 mm. kihi korral?
Kui palju maksab selle vahu m3. keskmiselt (töö+materjal)?
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Arvutusi saab teha nende andmete järgi, kuskile siia riputasin ülesse ka vahu kõik andmed. Hind on aga kõikuv kui rääkida juba üle 10m3 siis on kuubi hind pisut üle 200.- Olen käinud ka objektil vahtu laskmas kus kogu maht oli 0,2m3 ja siis ei saa rääkida kindlasti hinnast 200.- :) aga kõik on ikka projekti põhina ja iga objekt on erinev, asukoht on samuti tähtis ja kas on lisa töid peale vahutamise veel vaja teha. jne. Kellel on huvi siis on hea mulle kas helistada 56831484 või saata meil ja kirjutada võimalikult palju andmeid mida vaja teha, kus jne . info@eestipuitmaja.ee
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

rokikas kirjutas:
Reevo kirjutas:Soojustused ei hinga vaid kas lasevad veeauru läpi või ei ja-või kui palju.
Kui suur on sinu pakutava vahu aurutakistus (Sd) 100 mm. kihi korral?
Reevo kirjutas:Arvutusi saab teha nende andmete järgi, kuskile siia riputasin ülesse ka vahu kõik andmed.
Ma ei küsinud seda tegelikult ju konkreetse numbri teada saamiseks vaid selleks et mõista kas "müügimees" tiba ikka taipab millest räägib ja konstruktsioone soovitab! :read: :unsure:

Kas see 200+tiba hind sisaldab käibemaksu ja millist vahtu, neid ju erinevaid, selle hinnaga saab?
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Reevo »

Käibemaksu ei sisalda ja tegemist on suletudpooridega vahuga ja paigaldusviis on pihustamine, süstimine on tavaliselt tiba kallim, avatudpooridega on jälle tublisti odavam. Aga hind ikka konkreetsele objektile, arvestades iga objekti iseärasusi, mul pole mõtet siia hindasi kirjutada, sest siis saavad inimesed asjast väga valesti aru..kahjuks. Arvutama ma siin kindlasti ei hakka, sest olen näinud neid postitusi kus keegi on arvutanud ja see on ikka täiega peaga vastu seina tagumine, las selline töö jääb inseneridele.
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Nii et tavatarbijale suurte koguste korral ~240+peale €/m3. :scratch:
Reevo kirjutas:Arvutama ma siin kindlasti ei hakka, sest olen näinud neid postitusi kus keegi on arvutanud ja see on ikka täiega peaga vastu seina tagumine, las selline töö jääb inseneridele.
Mis seal peaga vastu seina taguda? Kas saad aru millest jutt või ei saa. Nii lihtne see ongi!
Kuna sa soovitad siin eri teemades suht riskantseid konstruktsioonilahendusi siis tahaks ka veenduda et sa saad ka aru millest räägid mitte vaid ei müü valimatult.
Reevo
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 150
Liitunud: 08 Dets 2008, 18:48
On tänanud: 1 kord
On tänatud: 4 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas Reevo »

No näed, mis ma ütlesin just...nii lihtne on kellegi ohvriks sattuda, kuna ta arvab, et küsib, tahab ja saab. Kuna oled jutus tark mees rokikas siis tee need arvutused ja kirjuta siia siis kõik saavad targaks. Ja hinna üle ära kratsi pead vaid kui on huvi ja soovid soojustust, helista mulle ,tulen kohale, räägime ja teen hinnapakkumise.
On inimesi, kes küsivad, küsivad ja küsivad ja on inimesi kes küsivad, uurivad ja tegutsevad!!,
http://www.eestipuitmaja.ee
www.polüuretaanvaht.ee
PUR vahuga soojustamine ja termograafia teenused.
Kasutaja avatar
rokikas
Ehituspenskar
Ehituspenskar
Postitusi: 6924
Liitunud: 30 Jaan 2005, 15:38
Asukoht: Saue
On tänanud: 227 korda
On tänatud: 231 korda

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas rokikas »

Nüüd oled juba ohvriks siin saanud? :doh: Nii "lödipüks" ei maksa avalikus foorumis tegutsedes ka olla.
Kui üldse keegi on tibagi ohvri moodi siin siis on seda need kes usuvad pimesi su "meie vaht on parim kõikjale" tüüpi juttu.
huviq
külaline

Re: 42cm täidisseina soojustamine

Lugemata postitus Postitas huviq »

Ma juba pikemat aega hoian siin foorumis silma peal samal teemal ja iga kord kui tekib asjalik jutt siis keegi lihtsalt keerab kellelegi asjalikult... kas oleks võimalik, et antud teemale ka tuleksid vastused mitte keegi ei üritaks kogu hingest teisele konkurendile kanni keerata? Tegelege palun vastustega mitte ärge mustake üksteist. Viimases väites tekib mul ka küsimus sellele rokikas.., et kirjelda palun täpseid andmeid ja näita arvutusi, mina ka tahaks teada mis on selle vahu aurutakistus ja kõik muu sinna juurde kuuluv..aga sa vist ise ei ole selle vahu pakkuja ja vist ei tea mis see täpsemalt on?? kui tead siis ole hea ja kirjelda!! mul huvi on väga suur!!!
Vasta