Aurutõkkekile kinnitamine klambritega

kuidas soojustada oma elamist
timburi
külaline

Re: Aurutõkkekile kinnitamine klambritega

Lugemata postitus Postitas timburi »

Meil on kombeks paigaldada kile peale veel roov, kuhu kinnitatakse erinevad lae viimistlusmaterjalid. Roov omakorda hoiab kilet laes kinni ja teiseks võtab vastu kipsikruvid, nii et need ei satuks kilesse. Kileaukude teipimiseks on specialteip, liimimisomadused on paremad kui mäkaiveril, vahest ei saa käe küljest raiska lahti enam...
fanatic
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 421
Liitunud: 11 Okt 2010, 00:27
On tänanud: 30 korda
On tänatud: 44 korda

Re: Aurutõkkekile kinnitamine klambritega

Lugemata postitus Postitas fanatic »

timburi kirjutas:Meil on kombeks paigaldada kile peale veel roov, kuhu kinnitatakse erinevad lae viimistlusmaterjalid. Roov omakorda hoiab kilet laes kinni ja teiseks võtab vastu kipsikruvid, nii et need ei satuks kilesse. Kileaukude teipimiseks on specialteip, liimimisomadused on paremad kui mäkaiveril, vahest ei saa käe küljest raiska lahti enam...
Ja roov läheb ikka kruvidega läbi aurutõkke :D
timburi
külaline

Re: Aurutõkkekile kinnitamine klambritega

Lugemata postitus Postitas timburi »

Kruvi või nael, vahet pole. Mul lihtsalt jäi see kuidagi arusaamatuks, et kas kips pannakse otse kile peale või, väike õhuvahe võiks ju kile ja kipsi vahel olla, mille tekitabki lisaroov. Ja kipsikruvi läheb roovi, mitte kilesse. Ja kruvi/nael, mis hoiab roovi, läheb küll läbi kile, aga see augukene on ju pressitud kahe puitmaterjali vahele kinni ja seal augus on ka veel kinnitusvahend. Ning kilet hoidva klambri lasen mina alati samasse kohta, kuhu tuleb peale roov, ehk siis jääb seesama klambri tekitatud pragu, kas siis kile jääb kinni või vajub lahti, roovi ja fermi vahele. Ja klambrit oskan ma sinna lasta tänu sellele, et ma märgin ju ära roovisammu...

Ma ei saa aru, milles on probleem...eriti veel kui kile kinnitada kahepoolse teibiga, pole veel proovinud, aga ei usu, et see meeletult kiirust ja kvaliteeti juurde toob.
veel targem
külaline

Re: Aurutõkkekile kinnitamine klambritega

Lugemata postitus Postitas veel targem »

Miks ajate sellist jama.Paljud loevad ja võtavad tõena.
Mallone
mallone
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 126
Liitunud: 01 Apr 2011, 13:31
On tänatud: 1 kord

Re: Aurutõkkekile kinnitamine klambritega

Lugemata postitus Postitas mallone »

No hr Piirfeld,ei takista aurutõkkepaber ABSOLUUTSELT mitte midagi,ikka oluliselt vähendab jamida kvaliteetsem materjal ja kindlamini viimistletud vuugid-seda paremini.LIsaks on oluline lisada,et vuugid ja otsatükid tuleb LIIMIDA.Ehk veidi rohkem teadmisi ja hoolikust-seda parem+v entilatsioon.
arno14
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 482
Liitunud: 30 Juul 2010, 13:29
On tänanud: 3 korda
On tänatud: 9 korda

Re: Aurutõkkekile kinnitamine klambritega

Lugemata postitus Postitas arno14 »

Urmas kirjutas:Miks te ei kasuta 10mm laiust õhukest kahepoolset teipi või lõigake laiemast vaibateibist juppe? Väga lihtne paigaldada pärast paberit ja kinni jääb samuti väga hästi.

Tegin nii. Tulin lõunalt tagasi - kõik sadas alla. Kahepoolne teip ei suuda nakkuda piisavalt hästi puiduga, Kile on raske teibi jaoks. Aurutõkepaberit võib olla kannabki. Ühesõnaga alla kukunud kilet oli väga jama helpida üles tagasi, kohati kortsus jne ja klambrid läksid töösse. Ühesõnaga kogemus on see, et pigem kleepida need klambri kohad üle, ei ole see nii suur vaev.
Vasta