külm kui hundilaut

kuidas soojustada oma elamist
algaja majaomanik
külaline

külm kui hundilaut

Lugemata postitus Postitas algaja majaomanik »

Terekest. Olen suure probleemi ees. Ja kõik sellepärast et ei tea ehituse nõksudest midagi. Nimelt sai soetatud nii 30a maja mis nagu sellel ajal ehitati püstpalkidest koos silikaatvooderdusega. Probleem... 1 korrus on külm. Olen tasapisi leidnud pragusi ja muid lõhesi mida tihendada ja need ka ära teinud aga OK. Küsimus selline, kuidas soojustada siseseina? Kuna palkseina ja silikaadi vahel on õhuvahe siis läbi palkide puhub külm ja tuul tuppa. Olen ka eelnevaid postitusi lugenud aga selget sotti pole nagu saanud kuna räägitakse küll niiskusest ja tuulutusest ja maja hingamisest. Ausalt ei saa aru mida mina om konkreetses situatsioonis peaksin tegema. Hetkel on maja seestpoolt krohvitud st krohvi all-sees on mingi liistudest sõrestik ning selle peal ajalehed :? ning siis tapeet. Kõige rohkem muidugi puhub allpool ja sealt on sein ka kõige külmem. See et palgid mädand oleksid ei usu kuna silikaadis on tuulutusavad olemas ümberringi kuna olen siit sealt krohvi maha löönud ja palk päris kõva. Nii. et head spetsialistid , kas oskate midagi soovitada. Ette tänades.
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Kui kirjeldad, et palksein tuult ei pea, siis tulemuse seisukohalt kõigeparem on tõenäoliselt kivivooder maha lõhkuda ja palksein väljapoolt korralikult ära soojustada (näiteks 100 mm villa ja hoolikalt tuuletõke ümber ning edasi uus vooder vastavalt maitsele, kas kivi või puu vms.). Selge on aga see, et tegu on kõrge maksumusega soovitusega.
Palkseina puhul tuleb seestpoolt soojustamine ka kõne alla, kuid sama veendunult, kui korraliku välimist soojustust seda kinnisilmi soovitada ei saa. Kuna palksein on ebatihe, siis villa otse palgile panna ei saa, kuna see saab nii ju samuti läbipuhutud. Peno siseseina panek on lahendus, aga üleliia hea mõte ei tundu.
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
Kasutaja avatar
restauraator
Ehitusspets
Ehitusspets
Postitusi: 681
Liitunud: 12 Mai 2005, 08:15
On tänanud: 2 korda
On tänatud: 1 kord
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas restauraator »

Alguseks peaks kohe hoiatama,et tuleb vast harjuda mõttega,et sellest välimisest tellisvoodrist tuleb loobuda. Siis esmalt tuleks pöörata tähelepanu sellele kas selle tellise sinna ümber ladumisega pole laiendatud ka sokliosa ning sellega on ehk ka ära rikutud sokli niiskusrežiim.See võib põrandatele äärmiselt kahjulikult mõjuda või enamasti on nii toimides mõjunud.Kui sellega OK,siis seina soojustamisest naapalju,et mida sa soojustad, kui tuul sellest läbi puhub.Hea ja korraliku sisekliima saate ikka siis,kui palgi väljastpoolt ära soojustate ja tuuletõkke peale panete ning siis uus fassaad.Nii on,kahjuks.
Iga ehitus on norm iseendale.
algaja majaomanik
külaline

Lugemata postitus Postitas algaja majaomanik »

Jah, tänan kiire vastuse eest. Seda varianti olen kaalunud aga kuna remondiks ja ehituseks korraga niigi raha napib siis esialgu ei ole see minu konkreetsel puhul võimalik. Samas kas ei oleks seespoolt remontimine siis võimalik kuna ehituse algstaadiumis (30a tagasi) ma usun küll, et see maja sooja pidas sest kõik ruumid ei ole külmad Paned uksed vahelt kinni ja nagu laudas. Aga kas puistevilla ei ole võimalik silikaadi ja palgi vahele puistata ja kas üldse tohib. Veel lugesin mingite kilede kasutamisest. Ehk on sellest ka abi
Alar Piirfeld
külaline

Lugemata postitus Postitas Alar Piirfeld »

Tere algaja. Sulle vastused on asjalikud, veel pole "optimaatorid" jõudnud oma lollusi siia kirjutada. Kui sa nende õpetuste järgi talitad, siis saad kõige odavamini kätte soovitud resultaadi. Kõik ülejäänud on väiksema või suurema ringiga sinnasamasse jõudmine , ainult tunduvalt kallimalt. Aga võid ka mitte jõuda - enne hakkab maja mädanema (näiteks sinu poolt pakutud lahendi korral). Lugupidamisega. Alar Piirfeld
algaja majaomanik
külaline

Lugemata postitus Postitas algaja majaomanik »

Tänud Alarile. Jah vaatasin j auurisin ka ise seda puistevilla asja ja see tõepoolest vist ei sobi. Aga siiski, siiski. Kui eelnevates postitustes on juttu olnud sisemisest palkseina soojustamisest siis kas see ei ole võimalik. Kuna sisemine krohv annab maha võtta ja palkide vahed uuesti täis kas siis toppida või lasta, siis uus karkass sinna vill vahele aurutõke peale ning sellele kips. Sest hõredust annab ju parandada ka ssestpoolt mitte aint väljast. Loomulikult ei ole sissepoole tuuletõkke panemine vist otstarbekas kuna nagu ma aru sain kuna siis ei ole palgi soojuspidavusel vist mingit funktsiooni. Hetkel ja siis ikkagi on probleeb selles et palkseinas kusagil tihendus välja pudenenud. Seda li nüüd hästi tunda just nende külmade aegu. Ühe koha leidsin ka kust palk ka pude ehk siis keldri akna alune. Väljast hetkel ei ole suuteline midagi tegema sest teen üksi ja häid ehitusmehi otsi tikutulega taga. Oli üks selline keda mulle päris mitmed soovitasid, tegi mul ülemis korrust. Pärast kadus lihtsalt ära. Läksin siis vaatama ja voila, kõikides nurkades olid 10cm vahed tuuletõkkel. Endal vill ja aurutõkkepaber juba peal. Krt kõik kiskusin laiali ja tegin uuesti... nüüd sai hea. Aga rääkige ikka sellest minu jutu esimesest poolest selle sisemise tihendamise ja soojustamise kohapealt. Tänades
Kasutaja avatar
Pildistaja
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 106
Liitunud: 31 Jaan 2005, 17:03
Asukoht: Pärnu
Kontakt:

Lugemata postitus Postitas Pildistaja »

Kui need ebatihedused kõik üles otsida ja ära täita, siis see saab olla minu arvates ajutine lahendus kuniks välja saab korraliku soojustuse paika. Seestpoolt otsides ei suuda kõiki prigusid tihendada ja need, mille üles leiabki, saavad ju tihedaks üksnes sisepinnalt ja sein ikka korraliku soojapidavust ei saavuta.
Kui aga vahendeid ikka väga napilt kasutada on, siis tasub seda proovida. Eriti kui on usku, et see maja kunagi ikka on sooja pidanud.
Alar ütles eespool väga tabavalt, et lõpuks jõuad ikka sinnamaale välja, et maja tuleb korralikult väljapoolt ära soojustada.
Kõige olulisem on silmale nähtamatu...
algaja majaomanik
külaline

Lugemata postitus Postitas algaja majaomanik »

Põrand on külm kuid korras isesenesest, ehk siis lauad ei ole pehkinud. Kuid mul on tunne, et pean need siiski üles võtma kuna vaatamata kahele kihile nendele plaatidele mis on 7mm paksud on ta ikkagi külm. siit võib ka olla et alumine pind on külmavõitu. Või on põranda suhtes mingeid ettepanekuid? OOtan huviga
Kah majaehitaja
külaline

Lugemata postitus Postitas Kah majaehitaja »

Meil oli majaga sama lugu. Külm, mis külm. Kiskusime tellised poole maja ümbert ära ning soojustasime kivivilla ja tuuletõkkega. Voodri loodame see aasta ümber panna. Majas seest kiskusime kuni palkideni kõik maha ning soojustasime samuti kivivillaga ja peale panime kipsplaadi. Nende suurte külmadega oli pool maja hästi soe ning teine pool, mis on tegemata nagu hundilaut. Põrandad tahame ka soojustada kivivillaga ning peale panna laudpõranda, sest hetkel on põrandad külmad. Ilma sussideta ikka ei käi.
unnie
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 25
Liitunud: 25 Sept 2005, 16:03

ehitusvõhik

Lugemata postitus Postitas unnie »

Kah majaehitaja kirjutas:Meil oli majaga sama lugu. Külm, mis külm. Kiskusime tellised poole maja ümbert ära ning soojustasime kivivilla ja tuuletõkkega. Voodri loodame see aasta ümber panna. Majas seest kiskusime kuni palkideni kõik maha ning soojustasime samuti kivivillaga ja peale panime kipsplaadi. Nende suurte külmadega oli pool maja hästi soe ning teine pool, mis on tegemata nagu hundilaut. Põrandad tahame ka soojustada kivivillaga ning peale panna laudpõranda, sest hetkel on põrandad külmad. Ilma sussideta ikka ei käi.
Osmiku - umbest pooleteise kordne- omanikud hilissügisest. Külm mis hirmus - lastel varbad jääs! :o :( Tuhaplokist või mis iganes plokk, selle peale on eelmiste omanike poolt pandud 5-ne peno. Tundub, et ka makroga üle käidud. Eks nüüd tuleb mööda välisseina roomama hakata, et kontrollida, kui korralikult on vahed täidetud. Aga kas (võib-olla jube loll küsimus) ei ajaks asja lihtsamaks, st ilma roomamise ja kontrollimiseta - panna teine kiht veel 5-st penot nii, et katab alumise kihi vahekohad? Loen siin soovitusi, et välisseinas peaks ikka olema 10-ne peno??? Ja kas siis enne lõplikku viimistlust (projekti järgi laud) panna ka tuuletõke või mitte ja kas need vahed tuleb ka makroga täita või pole vaja. Ilmselt vajab ka vundament soojustamist. Kuidas seda veel teha, et asjal oleks ka iva man? APPI APPI ANDKE MÕISTUST - omal jube kitsas sellega.
Kalvis
külaline

Lugemata postitus Postitas Kalvis »

Näiteks "Kah majaehitaja" tegi omale lollusest topeltööd (soojustas nii väljast kui ka seest, kui oleks vaid väljast võinud soojustada). Kuigi sai poole maja soojaks.
Tahan seda öelda, et ka 10 cm vahtplasti võib vähe olla. 10 cm on hädaga minimaalne, kuid perspektiivi arvestades vähe. Soovitan konsulteerida spetsialistiga. Igatahes kõrvalfoorumis soovitasin "koolitusraha" kokku hoida ja enne uisapäisa tegutsemist planeerida paksema soojustusega.
Vasta