Müraisolatsioon

kuidas soojustada oma elamist
Suze
külaline

Müraisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Suze »

Tere!

Ma muidugi pole väga kindel kas siit oma küsimusele vastuse saan, aga mujale nagu ei osanud postitada. Niisiis, probleem on mürareostusega. Tegu uue 2a tagasi valminud puitmajaga. Probleem selles, et kõik mida mu ülemised naabrid teevad on meile alla kosta, alates nende sammudest nii, nagu keegi kõnniks meie toas lõpetades nende vestlusega mis on sõna sõnalt läbi kosta.. Ülemise korruse põrand on ehitatud otse osb plaadile, sinna vahele müramatt ja kõige peale parkett. OSB-st allpool aga 20cm villa ja kipsplaat, ehk siis meie lagi.
Küsimus ongi, et mida ja kas saaksime teha, et me ei kuuleks ülakorruse inimeste igat sõna? Kas on mingi võimalus lisaisolatsiooniks?
Teine küsimus on, et olen kuulnud, mingitmoodi tehakse kindlaks kas müratase ületab lubatut. Kas keegi oskab soovitada ekspertiisibürood?
Tänud!
kunstnik
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 92
Liitunud: 19 Sept 2008, 20:44
Asukoht: Harjumaa
Kontakt:

Re: Müraisolatsioon

Lugemata postitus Postitas kunstnik »

Vähe paha lugu.Nö.buumiagne maja ja palju seal enam ei muuda,ilma suurte ümberehitusteta.Ülemise korruse põrand peaks olema,mitte otse vahelae taladel vaid ristlaagidel.Vähe jäi segaseks,kas Teie kipslagi on kinnitatud otse vahelae taladele või?Ei oska esialgu muud öelda,kui,et uus ripplagi,akustikprofiil ja lisa vill.Vana lae peaks sel juhul maha võtma,et seal niiskusprobleeme ei tekiks.
Ehitaja juba 15aastat aga kogemust ikka napib!
http://web.zone.ee/kunstnik9/Comp.html
Suze
külaline

Re: Müraisolatsioon

Lugemata postitus Postitas Suze »

Tänan vastuse eest!
Jep, on jah nii, et meie lagi on kinnitatud vahelae taladele.
Sellega ma aga nõus ei ole, et buumiaegme maja. Ehitasime teda suht kaua ja mitte liigselt kiiirustades. Probleem aga selles, et mitu omanikku ja kui üks annab kvaliteedis järele, siis enamasti peavad selle eest kannatama teised, antud juhul siis meie, kes me all elame.
Vasta