Katuslae soojustamine PUR vahuga

kuidas soojustada oma elamist
Huviline9
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 1
Liitunud: 21 Juul 2021, 09:06

Katuslae soojustamine PUR vahuga

Lugemata postitus Postitas Huviline9 »

Tere.
Olen püüdnud internetist leida igasugu informatsiooni erinevate vahupakkujate kodulehtedelt ja firmadelt uurida. Infot tuleb seinast seina. Mõtlesin, et proovin ka siin siis teema püstitada ja ehk saab targemaks.
Renoveerin vana talumaja millel tahaks teise korruse tulevikus välja ehitada. Katusekonstruktsioon jäi algupärane, ainus erinevus on see, et sai aluskate lisaks paigaldatud.
Katusekonstruktsioon väljast sissepoole:
Eterniit
Roov
Hingav aluskate
Täislaudis
Sarikad

Kuna sarikad on keskmiselt 1,20m vahega siis väga villatama ei tahaks hakata ajakulu tõttu ning mõtlesin PUR vahu peale alternatiivina kuna 30cm villa kihti võtaks päris palju ruumi enda alla ja vähendaks oluliselt tulevikus teise korruse ruumide kasulikku pinda( vahtu plaaniksin 2x õhema kihi panna kuna väidetavalt on kuni 2x soojapidavam villast)
Pooled ütlevad, et ilmtingimata tuleks suletud pooriga vahtu kasutada ning pooled, et võib mõlemat. Ise mõtlesin avatud pooriga vahu peale kuna väidetavalt pidavat puiduga kõige rohkem sobima. Samas hirmutakse, et avatud pooriga vaht on maja surm väliskonstruktsioonis mida see katuslagi on.
Veeauru ju juhib ometi PUR vaht läbi ning kui aurutõke juurde lisada millest niikuinii pääsu pole ei tohiks ju probleemi tekkida või ma eksin?
Vasta