Thermia Vent

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Kas kellegil on kogemusi Thermia Vent agregaadiga? Mida see endast kujutab? Müra? Palju ta maasoojuspumbale juurde annab? Veebilehte juba lugesin. Mind huvitaks reaalne kogemus.
UneMati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 17 Juun 2006, 23:52
Asukoht: Tallinn

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas UneMati »

Mul on selline seadeldis soojuspumba küljes.

Kuna ise veel sees ei ela ei oska efektiivsusest rääkida, kuid selle vajalikkuses veendun iga kord, kui ta käima panen.

Sellega on hea vaadata, kui palju on õhus niiskust ja miks tuleb ruume ventileerida. Keskmistel pööretel võib 12 tunni jooksul eralduda õhust 2-5 L vett.

Vendi käivitades hakkab tööle ka maakollektori tsirkulatsiooni pump ja toast välja tõmmatav soe kantakse üle maakollektori vedelikule.

Müra ta tekitab, nagu ka iga teine ventilaator. Veetsin ühe öö majas ja magasin kohe katlaruumi kõrval (maasoojuspumbast eraldas vaid tahvel kipsi seinas ilma villata) ja see mu und küll ei häirinud. Vent toru peatrassile panin mürasummuti vahele, et veidi häält maha tõmmata. (valisin fooliumist kofreeritud mürasummuti, et ka vibratsioone maha tõmmata. Seadme torud on 125 mm, tegin peatrassi 160mm, et õhu kiirust aeglustada. Asi toimib!
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Tänud vastuse eest!

Aga kuidas su sissepuhe lahendatud on? Fresh klapid? Kui fresh klapid on, kas korraliku väljatõmbega nagu ventagregaatidel tavaks, klappidest külma sisse ei uhka?

Kas paigaldasid ise torustikud?

Ja veel: su kirjast võib välja lugeda, et "iga kord kui käima paned"... Kas ta pidevalt ei peagi töötama?
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas jal »

Huvi pärast küsin, miks sa lihtsalt vent agregaati ei pane?

Parim lahendus mida mina näen:
Vent agregaat vesi küttega. Korralikel kasutegur 80% ja rohkem, seega lisa vajab üsna vähe. Ja selle natukese lisa annab sulle maasoojuspump. Kui huvi on võid samuti ette panna ka jahutuseks seadme, mis saab oma jahutuseks vajaliku vedeliku maasoojuspumba maakontuurist.
Need klapid seal seinas mulle küll ei meeldi. Sealt siiski ju välisõhk otse sisse imetakse.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Väljatõmbe-sissepuhke ventagregaati koos vastava torustiku vedamisega vist ei jaksa panna, paistab üsna kallis süsteem olevat. Mõtlesin lahendada nii, et on maasoojuspump, mille küljes väljatõmbe agregaat ja fresh klappidest tuleb värske õhk sisse. Nüüd ongi küsimus, kui hea see variant on, eriti pakasega nt.
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas jal »

Millises suurusjärgus selle Thermia Vent hind kõik kokku tuleb?
UneMati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 17 Juun 2006, 23:52
Asukoht: Tallinn

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas UneMati »

Hinna suurusjärk koos paigaldusega on 22 000.- selle lisad torustiku maksumuse.

Tegelikkuses ta peaks tõepoolest kogu aeg töötama, kuid kui puudub põhiline niiskuse tekitaja ehks sees elavad inimesed, siis ei ole ju mõtet sooja välja imeda. Panen tööle siis, kui õhu niiskus on liiga suur. Sees elades hakkab kogu aeg töötama.

Tahtsin ka algul sissepuhke ja väljatõmbe agregaati panna, kuid ettevõtted, kust sellele pakkumist küsima läksin tegid mulle selgeks et selle paigaldus ilma projektita oleks puhas lollus. Leidsin netist ka must-miljon valemit vajalike õhuhulkade, torustiku läbimõõdu, pikkuste ja vajalike mürasummutustegurite välja arvutamiseks, kuid puudus viitsimine sellesse nii palju süveneda. Projekti pakkumised olid ca 6000 aga kuna olin vee ja kanali projektis pettunud ning tegin kõik oma peaga ringi ja tunduvalt paremate lahendustega ei hakanud raha loopima.

soojusvahetiga ventsüsteemile sain ka ühe pakkumise -- 86 000.- mis sisaldas siis projekti, agregaati 27 000, torustikku ja torustiku isoleerimist. viimase oskaal oli väga suur arvestades, et kõige suurema läbimõõduga toru - 160 mm 400 mm puistevilla sisse matmine peaks olema piisav isolatsioon.

Hetkel ei ole ka seina fresh klappe pannud, panen peale värvimist vist. otsin ka mingit viisakama välimusega varianti.

Hetkel olen vendi peale kulutanud: 22000 Thermia vent + 6000 torustik + tegemise rõõm :D
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Põhimõtteliselt sama seis nagu UneMatil. Soojusvahetiga pakkumised nats kallivõitu. Samas Thermia Vent tundub normaalne variant, lisaks siis klapid seina. Mõtlen isegi, et pole selleks mingit eraldi projekti vajagi. Huvitav, kas pärast kasutusloa saamiseks tuleb see ette ka näidata?

Ainuke asi, et torustiku ilmselt lasen vedada, muud maksumused peaks samas hinnaklassis olema.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Teisalt võib tekkida see probleem, et kamina kasutamisel võib hakata sisse ajama kui korralik väljatõmme on. Fresh klappidest ei pruugi siis enam piisata. Endal on kamin plaanis, aga ei ole mingit eraldi ventilatsiooni toru toodud kamina ette nagu siin-seal soovitatakse (põranda alt vms). On siin veel mingeid lahendusi?
parasiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Mär 2007, 14:50

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas parasiil »

Veel üks Thermia Vent'i plaan

Õhuvahetuse olen planeerinud selliselt, et tubades on värskeõhuklapid ja uste all on pilud. Õhk imetakse pesuruumidest ja tualetist välja Thermia Vent soojusvahetisse, mis soojuse Thermia Atria õhk-vesi soojuspumpa salvestab. Sissepuhke torustikku ei hakka ehitama ja toad on selliselt paigutatud, et väike pilu ukse all ei tohiks elanikelt röövida privaatsust. Väljapuhe pärast soojusvahetit tuleb soojustada. Köögi kubu läheb otse läbi katuse õue. Lahtine küsimus on, et kuidas hakkab käituma kerise tõmme ja kamina tõmme? Äkki ikka teha neile oma välisõhu kanalid?
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas jal »

Kamina jaoks on vent agregaadil nupp. Kamina süütamise ajaks tekitatakse tuppa ajutine ülerõhk. Pluss RH ja CO2 andurid, millest siis esimene niiskust ja teine CO2 gaase jälgib ja vastavalt vendi kiirust suurendab. Või siis samuti on osadel juhtimis ots ka köögikubule mille käivitamisel vent agregaat oma kiirused üle vaatab.
Soojusvahetiga agregaadi hinnad hakkavad 20k. Endal läks 1 korruse torude peale 9k. Lisaks tuleb soojustus.
Erilist võitu seadmete hinnas ma ei näe. Ja see et sealt hirmsasti kütte raha kokku hoiab on ka minu arvates jama. Ja see kopikas mis võidab kaotad hiljem närvides.
UneMati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 17 Juun 2006, 23:52
Asukoht: Tallinn

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas UneMati »

Kaminaga minul keskmistel pööretel probleeme pole olnud. Isegi süütamise ajale ei ole vaja venti maha tõmmata. Ühe korra hakkas sisse imema, aga siis töötas vent max pööretel ja üritasin samal ajal süüdata. Ei osanud ka ise vundamendi ehituse ajal põlemisõhu peale mõelda. Kartsin küll et läheb jamaks aga kõik toimib.

Väljatõmbed soovitati minul vedada igasse tuppa eraldi ja nii ma ka tegin.

parasiil kirjutas:Veel üks Thermia Vent'i plaan
Õhk imetakse pesuruumidest ja tualetist välja Thermia Vent soojusvahetisse, mis soojuse Thermia Atria õhk-vesi soojuspumpa salvestab.
Tahtsin ka ise algul Atriat panna aga mulle tehti selgeks, et kui on mingisugunegi võimalus panna maasoojuspump, tuleks igal juhul seda eelistada (mulle siis sai Thermia Villa).
Vendist saadav soojus antakse edasi maakontuurile ja kui soojuspump parasjagu ei tööta salvestatakse pinnasesse. Arvan et õhku kütta vist eriti ei ole mõtet, kuid selle kohta annab sulle täpsema info Movek Grupp.
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas jal »

Eraldi seisval vent agregaadil soovitatakse panna väljatõmbed kööki, WC'sse ja vannituppa. Sisse tulevad aga magalad, suurtuba ja muud sellised toad.
parasiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Mär 2007, 14:50

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas parasiil »

Paraku jääb maasoojuspump mängust välja, sest tegemist on paepinnasega ja krundil on kõrghaljastust. Juba praegu veetrassikraavi ja elektrikaabli ning solgipaagi jaoks on niipalju kaevatud, et kole. Kahte külge tuli veel teha drenaaz ka vanale majale, nii, et kaevamise limiit hakkab tõesti täis saama.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Oot, kas väljatõmme tuleks igasse tuppa vedada? Ma sain siiani aru, et niisketest ruumidest justkui piisab.
parasiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Mär 2007, 14:50

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas parasiil »

skip128 kirjutas:Oot, kas väljatõmme tuleks igasse tuppa vedada? Ma sain siiani aru, et niisketest ruumidest justkui piisab.
Vot mis hetkest enam ei piisa, see on minulegi ebaselge veel. Kindlasti tuleb väljatõmme panna tubadesse, kus uksed sulguvad tihedalt ja ei sisalda näiteks reste vms.
UneMati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 17 Juun 2006, 23:52
Asukoht: Tallinn

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas UneMati »

tahtsin panna ka ainult vannituppa ja sauna väljatõmbed, kuid mul soovitati õhu ühtlaseks liikumiseks teha väljatõmbed igasse tuppa. Aru saan ma sellest nii: kui sul on 3 tuba ja igas toas on väljatõmma saad sa reguleerida kõikide tubade õhuliikumisi. Kui aga oled pannud vannituppa väljatõmbe, ja lahtiste ustega on õhu liikumine tubades ühtlane, aga kui sulged ühe ukse on su tasakaal kohe paigast ära. Ühe punkti väljatõmbe puhul on selles ühes punktis väga tubev imemine. Minul jaguneb peatrass 7-ks ja vendi kiirus on sama mis 1 punkti puhul.

To Jal:
üritad väga püüdlikult mõista anda, et sissepuhke ja väljatõmbega vent agregaat on parem lahendus --- ma tean seda! Valisin Thermia vendi sellepärast, et ventagregaadi seadistamine ja tasakaalustamine oleks mulle üle jõu käinud. Nagu enne kirjutasin pakkumine oli 86 000.- selle jaoks aga eelarves ruumi ei olnud, nii et tuli ise teha. Lihtsalt väljatõmbe ventilaatorit ka ei tahtnud panna.
Ventagregaadil ei piisa lihtsalt torude vedamisest ja tunde järgi reguleerimisest. Tasakaalustamine on selline tedus, mis vajab spets mõõteriistu ja kogemusi. Torusid on ka umb 3 korda ruhkem vaja vedada.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Kas sellest ei piisa kui uksepakke pole, st uksed on alt õhuvahega? Panen ukse kinni, siis ukse alt peaks ikka õhk liikuma. Või ei liigu piisavalt?
UneMati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 17 Juun 2006, 23:52
Asukoht: Tallinn

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas UneMati »

Vastused küsimustele:

http://www.movekgrupp.com
Heino Uussaar
GSM: (+372) 50 47 364
E-mail: info@movekgrupp.com
parasiil
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 21 Mär 2007, 14:50

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas parasiil »

UneMati kirjutas:Vastused küsimustele:

http://www.movekgrupp.com
Heino Uussaar
GSM: (+372) 50 47 364
E-mail: info@movekgrupp.com
No, on üsna tõenäoline, et huvilised on seda härrat juba pommitanud ja ka saidi läbi lugenud. Siin on siiski sellised mehed, kes tahavad vendi pealt kokku hoida ja ka küttekuludelt tulevikus. Samas ei taha nad väga mööda panna ja otsivad oma teooriatale kinnitust. Seega ehitajarahva kogemused oleks kõige väärtuslikum kuulata.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Olen lugenud/näinud, et tavaliselt juhitakse heitõhk ära katuse läbiviikude kaudu. Aga kas ventilatsioonitoru võib ka läbi välisseina juhtida? Kas siin võib see oht olla, et kui näiteks toaakna lahti teen, siis hakkab venttorust tulev saastõhk tuppa tõmbama?
jal
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 128
Liitunud: 23 Aug 2006, 08:29
On tänanud: 3 korda
Kontakt:

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas jal »

Kas siin mitte ka päästeamet nina krimpsutama ei hakka? Kui põlema läheb puhub tule täpselt räästa alla.
skip128
Korralik postitaja
Korralik postitaja
Postitusi: 264
Liitunud: 04 Veebr 2008, 12:52
On tänatud: 6 korda

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas skip128 »

Kas on oht, et agregaat läheb põlema?
Külaline
külaline

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas Külaline »

Päästeameti kohta ei tea midagi rääkida. Mis saastõhk sul sealt toast küll tuleb, ega see kanalisatsiooni tuulutus ei ole, et mingit haisu ajab. Välja kondenseerunud vesi on küll täiesti lõhnatu ja välimuse järgi võiks seda juua (ei ole siiski proovinud :D).

Endal sai soojuspump väisseina äärde pandud ja tundus idiootne hakata seda toru katusele vedama koos vajalike veekindlate läbiviikude ja korstnaga. Viisin otse tuulekasti alla ja arvatavasti, kui ükskord tuulekaste hakkan tegema, siis keeran toru 90* alla ja panen mingi resti laudade külge.
UneMati
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 71
Liitunud: 17 Juun 2006, 23:52
Asukoht: Tallinn

Re: Thermia Vent

Lugemata postitus Postitas UneMati »

Külaline kirjutas:Päästeameti kohta ei tea midagi rääkida. Mis saastõhk sul sealt toast küll tuleb, ega see kanalisatsiooni tuulutus ei ole, et mingit haisu ajab. Välja kondenseerunud vesi on küll täiesti lõhnatu ja välimuse järgi võiks seda juua (ei ole siiski proovinud :D).

Endal sai soojuspump väisseina äärde pandud ja tundus idiootne hakata seda toru katusele vedama koos vajalike veekindlate läbiviikude ja korstnaga. Viisin otse tuulekasti alla ja arvatavasti, kui ükskord tuulekaste hakkan tegema, siis keeran toru 90* alla ja panen mingi resti laudade külge.
See kirjutis pärineb minu sulest
Vasta