Ventagregaadi ventilaatorite laagrite vahetus

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
Prill
Ehitusveteran
Ehitusveteran
Postitusi: 1101
Liitunud: 27 Veebr 2017, 10:36
On tänanud: 5 korda
On tänatud: 63 korda

Re: Ventagregaadi ventilaatorite laagrite vahetus

Lugemata postitus Postitas Prill »

Endal Vent-Axia plaatsoojuvahetiga agregaat ning eelmise aasta suvel oli õues kuulda agregaadi kolinat ning varsti puldil veakood ees, mis juhendi järgi tähendas, et sissepuhkemootor ei tööta. Kiskusin soojusvaheti paki mootoritele ligipääsuks välja ja käega mootorit pöörates kohe selge, et üks mootor raskelt pöörleb - laager läbi. Urgitsesin mootori ka kuidagi välja (minu agregaadi oludes tahtis see omamoodi akrobaatikat) ja asusin mootori tähiseid googeldama aga paraku midagi abiks selle mootori kohta ette ei visanud. Proovisin ise ka siit-sealt kangutada-lammutada aga no ei oska, miskid eriti peened saksas tehtud DC energiasäästlikud elektroonilise juhtimisega-trükiplaadiga mootorid. Leidsin ainult ebay jm uute mootorite hindu 400-500€ tk, juba leppisingi vaikselt mõttega, et küsin veel kohalikust esindusest ka üle, mis neil mootor maksab, kuni komistasin ühe saksakeelse video otsa, kus ei olnud küll sama mootor aga sarnane ja nagu öeldakse "üks pilt ütleb rohkem kui tuhat sõna", minutiga oli ka minu mootor laual laiali. Rikke põhjuseks mootori soojusvaheti poolsesse laagrisse pääsenud niiskus, laager roostes ja riknenud.
Uus häda terendas, kus laagritähised googlisse sisse trükkides null vastust, ega midagi, laager näppu, laagripoodi, kus mõõdeti nihikuga üle, küsiti, mis seadmesse lähevad ja anti pealtnäha sarnased laagrid, kinnised ja eelmääritud.
Uued laagrid paika ja ventagregaat jälle rõõmsalt töösse, kuni pool aastat hiljem jälle sarnane veateade ees, tellisin koheselt uued laagrid, seekord juba varuga, agregaadi lammutamine juba käpas, sai kiirelt selgeks, et teisel mootoril sama häda. Laagrid kohale jõudsid, selgus, et identne defekt eelmise mootoriga - laager roostes ja omadega otsas, jäi mulje, et soojusvaheti poolsele mootori võlli otsale kondenseerub x oludes niiskus, mis tänu mootori asendile mööda võlli voolab esimese takistuseni ehk laagrini ja laagri lõpuks rikub.
Laagri vahetus ise max 10 minuti töö, enam kulutab aega puhastamine, kus minu puhul eelmiste laagrite roostetolm haakub püsimagnetitest rootorile ja selle puhtaks saamine.. võtab aega, samuti olen puhastanud ära ka ventilaatori labad kogunenud tolmust. Kui juba mootor lahti, vahetasin loomulikult mõlemad laagrid, kuigi teine laager näpu vahel tundus endiselt "tihke" ja tuntavat loksu ega midagist.
Selles vaates rahul, et laagri tk hind oli 3.25€ võrreldes kogu mootori või agregaadi vahetusega ja et saab ise vahetusega hakkama, on rahaline "hoolduskulu" minimaalne, arvatavalt spetsialist kutsuda, läheks paarsada € ikka.
Originaallaagrid kestsid sirka 4 aastat, näis kaua asendus peab, samas vent agregaat uhab 24/7 need aastad ja mis liigub see pidavat ka kuluma.
Urmas
autodidakt
Postitusi: 10774
Liitunud: 17 Apr 2009, 23:51
On tänanud: 308 korda
On tänatud: 383 korda

Re: Ventagregaadi ventilaatorite laagrite vahetus

Lugemata postitus Postitas Urmas »

;) Lahe lugemine nendest, kellel on hallrakke ja kellel pöial ei kasva välja peopesast ja kui lihtne on mõne probleemi lahendamine. ;) Oi, kuidas ma vahest olen uhke eelmisel sajandil, sügaval nõukaajal sündinud inimeste üle, kes pidid hakkama defitsiidi, tegelikult mitte millegi saada oleva tingimustes ja kes kõik olid heas mõttes "kulibinid". Tänapäeval on "kulibinlus" vist rohkem juba protest kapitalistide rahaahnuse vastu. ;)
Kui laagritest juba jutt oli, siis enda kaelkirjak lihvija ühel hetkel enam ei töötanud. Oli teine K-Rautta omabrändi(made in China/P.R.C.) toodang. Enne ära viskamist otsustasin lahti võtta ja vaadata, et mis seal siis katki läks. Laiali oli läinud üks laager täielikult. Sain veel alles olevatelt rõngastelt kolm mõõtu ja toksisin neti otsingusse. Täitsa oli olemas mingis laos Tartu poolt Tallinnasse sõites, enne linna piiri. Maksis vist enam-vähem samapalju kui kasutaja Prill poolt kirjeldatud laager. Panin uue laagri ja töötab siiani. Lisakuluks oli sõit sinna-tagasi ja kokkuvõtvalt ca 15€. Kui oleksin pidanud lihvija remonti viima, siis kuludeks oleks olnud 2x edasi-tagasi sõit+lihvija remonditasu.
Nõudke kvaliteeti, aga olge valmis selle eest ka maksma! Siseviimistlustööd, 55 676 252
Vasta