Ventilatsioontoru paigaldamine kubust õue

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
xAlgajax
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 6
Liitunud: 08 Mär 2021, 11:36

Ventilatsioontoru paigaldamine kubust õue

Lugemata postitus Postitas xAlgajax »

Tere!


Vaja paigaldada torustik kubust õue - eramaja, puust seinad, sees ja välisseinas auk hetkel puudub.
Pilt seinast, kuhu paigaldan kubu: https://i.postimg.cc/Pq21f2rf/IMG-20210414-120645.jpg

Tellisin endale Bosch DWB66DM50 õhupuhasti kööki. Nüüd minul tekkis küsimus, millise väljatõmme toru ma peaksin selle jaoks ostma? Kubu õhuväljundi diameeter on 120 mm / 150 mm (150 mm on soovitatud). Olen lugenud, et metallist spiraaltoru on vist parim valik kubule, aga need on müügil ainult 125 mm / 160 mm läbimõõduga.

Minu peamised küsimused on:
-Kas pean ostma siis mingi üleminek 150mm -> 160mm torule või 160 mm toru peaks ka sobima?
-Kas on üldse kuskil müügil toru üleminek 150 mm -> 160 mm? Internetis ei näe, et sellised üleminekud on müügil.
-Kas on vaja üldse toru osta või parem oleks kubust otse põlv panna (müra ja efektiivsuse mõttes)?
-Paiduv ventilatsiooni toru on olemas 150 mm läbimõõduga, äkki siis pean selle ostma? Milline oleks parem lahendus?
-Kas ma pean ostma mingi tihendi, et toru otse kubu peal ei istuks (metallist spiraaltoru puhul)?
Kuhu on parem paigaldada tagasivooluklappi, kas see mahub seina, kui seina paksus on u 200 - 250 mm?


Tänan ette vastuste eest!
jakim
Regulaarpostitaja
Regulaarpostitaja
Postitusi: 81
Liitunud: 21 Okt 2014, 23:19
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsioontoru paigaldamine kubust õue

Lugemata postitus Postitas jakim »

Mida jämedam toru, seda väiksem müra.

Ilmselt saab 160mm toru ka 150mm muhvi otsa mõistlikult kinni ühendada - panete 150mm muhvile ühenduseks midagi ümber - isoleeri tihendusteipi vms.

Oluline on ka see kubu väljundi muhv sobiva läbimõõdu peale lõigata - kui 160mm toru sees on 120mm ava, siis on see päris suur takistus.

Klapp pange nii, et pärast puhastada saate - see kogub rasva ja kui ei puhasta jääb kinni. Mõnel juhul on ühendatud nii, et toas sees enne seina/lage on klapp ja väljas resti taga või toru sees samuti - et külm õhk torusse ei tuleks.

Üks näide ka kuidas ühendada ei tohiks, minu kodu eelmine omanik arvas, et nii on mõistlik.
Manused
Vent_k.JPG
Vasta