Ventilatsiooniga seonduvad küsimused korterisse

Õhu vahetamine, õhu kuivatamine, õhu niisutamine, õhu jahutamine
rhikvision
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 29
Liitunud: 30 Okt 2019, 19:08
On tänanud: 1 kord

Ventilatsiooniga seonduvad küsimused korterisse

Lugemata postitus Postitas rhikvision »

Tere,

Vaja renoveeritavas korteris paigaldada vannituppa sundventilatsioon ning viia ka ventilatsioonitoru kööki kubuni.
Korteri plaan on selline:
https://i.ibb.co/CVY4cqk/Untitled.png

Ning selline on minu kasutuses olevventilatsioonipüstak:
https://i.ibb.co/2Y545zd/Capture.png

Praegune plaan oleks kasutada 100mm ventilatsioonitoru. Ventilatsioonipüstakusse pista kolmik ja lasta ümbertringi vahtu täis nii, et kolmiku üks ots läheb lae poole, teine tuleb välja otse vannitoa seina, wc poti kohale. Sinna poti kohale tulebki siis vannitoa sundventilatsioon. Kolmiku ots mis läheb lae alla pöörab põlvega kubu poole ning tuleb välja otse kööki. Sinna siis ühendangi juba kubu.

Minu küsimused:
1) Kui oluline on vannitoa ventika asukoht? Kas wc poti kohal seinas oleks ok või peaks see asukoht olema kuskil mujal?
2) Kui viin püstakust toru vannitoa lae alla ning sealt pikalt köögi kubuni, siis ega selline ülesse jõnks ei tekita probleeme kubul välja puhumisega? Loomulikku õhu liikumist sellised jõnksud vast ei soosi, aga ehk kubu ventilaatorit ei häiri ning puhub ikka läbi?
3) Plaanis oli kasutada uponori plastiktoru. Kõrvu on aga jäänud, et köögikubude puhul ei tohiks seda kasutada. Minu küsimus oleks, et kas köögikubude puhul peaks siis toru olema täies pikkuses kuni püstakuni metallist? Või on okei kui toon kuni köögini plastik toru ning selle viimase põlve ning meetrikese alla teen metallist?
Fiolio
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 5
Liitunud: 24 Veebr 2019, 14:49

Re: Ventilatsiooniga seonduvad küsimused korterisse

Lugemata postitus Postitas Fiolio »

rhikvision kirjutas: 18 Veebr 2020, 20:14 3) Plaanis oli kasutada uponori plastiktoru. Kõrvu on aga jäänud, et köögikubude puhul ei tohiks seda kasutada. Minu küsimus oleks, et kas köögikubude puhul peaks siis toru olema täies pikkuses kuni püstakuni metallist? Või on okei kui toon kuni köögini plastik toru ning selle viimase põlve ning meetrikese alla teen metallist?
Kubust kuni püstakuni kindlasti metallist toru koos tuletõkkeklapiga.
l42d
Uus kasutaja
Uus kasutaja
Postitusi: 23
Liitunud: 28 Juun 2019, 19:14
On tänatud: 1 kord

Re: Ventilatsiooniga seonduvad küsimused korterisse

Lugemata postitus Postitas l42d »

Kas kubu sinna ühendamine on üldse lubatud tegevus?
Pigem 125mm metalltoru, püstakusse kõrgemalt lae alt, et mingeid jõnkse ei tuleks. Vaja klappe vahele, et kubust õhku vannituppa ei viskaks. Vannitoas teeks väljatõmbe dusinurga kohale.
Ja see kõik väljatõmme. Kuskilt peab värske õhk peale ka tulema, et asi töötaks.
Vasta